Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 65

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stiksa spune:

Citat:
citat din mesajul lui fllupsi

Citat din
Buna ziua
Imi poate da cineva informatii despre dr. Marcela Ionescu? lucreaza la Budimex si mai consulta la Medlife. Mi-a recomandat-o cineva dar nu stiu f. multe.As vrea sa merg cu fetita.
Si inca ceva.....ca si ortoped pediatru nu stiu unde sa merg??? La dr. Burnei Gh. unde am auzit ca este fffff. aglomerat sau la dr.Jianu Mihai la Mediclass??
Ce ziceti, ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

medic ortoped pediartu foarte bun gasesti la budimex. dr. secheli mihai sau ionut. sunt frati. ei mi-au tratat bb in varsta acum de 6 luni si o saptamana. tii recomand cu incredere.

Medic ortoped foarte bun Dr. Marinescu Orlando Sp. Grig. Alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujdosoana spune:

as dorii si eu un medik pediatru bun din timisoara.daca se poate de la lois turcanu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_flori spune:

Dr.Gherman Mariana are cabinet propriu in Dr.Taberei pe bd.Timisoara 15, este un pediatru foarte bun si medic de familie, a avut grija si de primul meu copil, vine si acasa.Sunt foarte multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui bujdosoana

as dorii si eu un medik pediatru bun din timisoara.daca se poate de la lois turcanu.



Anca Malai. Are cabinet privat dar este doctorul la care ma duc cu incredere 100% , desi e pediatru si eu am peste 18 ani .
face consultul ca la carte , da tratament f bun .

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

Mar interesa un medic urolog pediatru din iasi Cine ma poate ajuta cu un sfat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizeta spune:

Ma puteti ajuta cu un medic alergolog bun si un homeopat? Am aflat ca dim pacate dr Teleianu "ne-a parasit".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manupopescu spune:

Off-topic si link extern. Te rog sa te familiarizezi cu Regulamentul inainte de a contribui la subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Buna seara,

Despre doamna Dr Popescu Lucia stiti ceva? Am inteles ca este medic de familie. Stiti cumva daca are si specializare in pediatrie?

Stiu ca s-au mai cerut referinte despre ea, insa nu am gasit niciun raspuns (e drept ca am citit mai in diagonala cele 65 de pagini )

Multumesc,

Ioana, mami de Patricia

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Buna ziua,
as dori sa-mi inscriu bebelusul la un medic de familie cu specializarea homeopatie, in zona Iancului-Bucur Obor.
Multumesc pentru eventualele recomandari.


Camelia, mami de bebe Mihnea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

Am o fetita de 1 an si 3 luni, de vreo 2-3spatamani i-au tot aparut bubute in zona genitala care s-au raspandit repejor. Tot ceea ce am folosit a fost fara succes : baie de aer, bai cu apa si sapun, Bepanthen, crema de galbenele, Cutaden, Rivanol . Am citit ca Nidoflor crema ar fi mai buna, totusi citind prospectul am ramas putin dezorientata, deoarece aceasta este contraindicata copiilor sub 2 ani (datorita pobibilitatii absorbtiei cutanate a neomicine ? ).

Ea este o fetita tare curata si pana acum nu am avut niciodata asa problema. A urmat un tratament cu Klacid pt. gat si dupa tratament am observat aceste bubite si in zona genitala- acolo au trecut dar intre pliuri si pe pulpita inca nu. O fi de la Klacid sau de la elasticul de la pampersi, nu mai stiu.
Totusi pe prospect scrie ca aceasta crema nu poate fi folosita pentru termen indelungat, dar nu inteleg la cat anume se refera (o saptamana, o luna ?). Prin urmare, poate fi folosita pentru un copil de 1 an si 3 luni ? Pentru cat timp anume ? Sigur luni voi merge la dermatologie daca nu se vede nici o ameliorare, dar pana atunci...am crezut ca trece la fel ca iritatia de la fundulet dar vad ca nu.
Va multumesc mult,
alexandra

Recomandare va rog, medic pediatru bun care face vizite si la domiciliu va rog zona Stadion Lia Manoliu, P-ta Muncii, Dristor - zonele acestea daca stiti.

Mergi la inceput