Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anculici spune:

Salut

Sunt o viitoare mamica de iulie august dar deja am inceput sa ma interesez de un medic pediatru Eu apartin de policlinica Titan asa ca mi-am intrebat medicul de familie cam ce dr pediatru imi recomanda Mi-a recomandat 3 nume: Sacala Eleonora, Dinulescu George, Osaci Adela

As fi foarte recunoscatoare daca cineva stie ceva legat de acesti medici sa imi spuna si mie pt a ma ajuta sa ma hotarasc la unul dintre ei

Daca puteti sa imi dati si ceva detalii legate de varsta aproximativa, daca vin sau nu acasa in caz de ceva urgenta, mi-ar fi de folos

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Buna. SI noi apartinem de Policlinica Titan...nu cunosc din pacate niciunul din medicii enumerati de tine, imi pare rau; noi suntem la doc Florescu dar nu sunt incantata cam deloc de felul in care i se face lui Paul controlul cand mergem la dansa...acasa nu a venit NICIODATA!!! o singura data a venit asistenta, atat!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

eu ambii copii ii am la dr osaci si sunt tare multumita de ea ...imi raspunde la telef mereu , imi recomanda cei mai buni med spec daca a fost nevoie. e draguta . iubeste copii .vine acasa...niciodata nu mi a gresit diagnosticul...ce a zis aia a fostmai vb daca vrei

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculici spune:

Multumesc frumos de raspuns Poti sa imi spui te rog si cam ce varsta are doamna doctor? Acasa banuiesc ca ai chemat pt situatii mai grave Te sunat o suni pe mobil?


quote:
Originally posted by cosmi1975

eu ambii copii ii am la dr osaci si sunt tare multumita de ea ...imi raspunde la telef mereu , imi recomanda cei mai buni med spec daca a fost nevoie. e draguta . iubeste copii .vine acasa...niciodata nu mi a gresit diagnosticul...ce a zis aia a fostmai vb daca vrei

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975



27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cuax spune:

in iasi sotii MORARU sp SF. MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

dr are in jur de 40 ani , ...da o sun pe mobil cand am nevoie iar la bebe a venit de cum l am adus acsa

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculici spune:

Mersi mult de raspunsuri
Sa-ti traiasca cei doi ingerasi si sa aiba cat mai putine probleme de sanatate

quote:
Originally posted by cosmi1975

dr are in jur de 40 ani , ...da o sun pe mobil cand am nevoie iar la bebe a venit de cum l am adus acsa

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975



28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

am revenit cu ce mi am amintit de santimbreanu. la o sapt, cat avea d cand l a vazut, mi a zis ca are o conjunctivita luata din spital, sa i dau cu kanamicina h (noroc ca n a vrut farmacista sa mi dea....) si era un simplu canal infundat . plus nu stiu ce alta crema cu antibiotic tare pt o amarata de iritatie de scutec, care oricum s a dus singura....

v o recomand cu drag, in schimb, pe dr de familie a lui d. e tinerica, de treaba, a venit de vreo 3 ori acasa, are cabinet pe langa gara si o cheama ozana simionescu. sunt f incantata de ea. nu vorbeste mult dar te pune pe tine sa vb, asculta tot, daca ii spui o ora ea te asculta...( eu asa faceam ). ceea ce mi se pare foooarte important, ca, pana la urma, tu stai 24 h/zi cu el, si observi cel mai bine, nu? asa, ea e dr de fam si i am zis sa mi recomande un pediatru, sa nu tzacan cu n telefoane. a zis ca nu i nici o problema, daca nu se descurca ea are o fosta profesoara care lucreaza acum la o gradinitza, e innebunita dupa copii (ca si ea) si, daca e ceva, se consulta cu ea. si niciodata nu a primit bani!


diana si david ( 03.12.06 ) au spus nu
www.acsis.ro/home.php" target="_blank">ajuta-ma sa cresc alaturi de mama mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamilidia spune:

Bucuresti
CLINICA DOROBANTI
Dr. DENISCHI MARIA v-o recomand cu caldura. Experienta cu carul, profesionalism si fara predilectii la medicamente pricopsite si scheme de tratament sofisticate. Mi-a fost pediatru mie si a fost si pediatrul celul mic. Singurul inconvenient este ca se sta f mult la coada pentru consultatie dar....asta e data si de profesionalismul doamnei dr. Singurul motiv pentru care am renutat este timpul pierdut in fata cabinetului si deci, ne-am orientat catre a doua recomandare:
CLINICA MEDICOVER VICTORIEI
Dr. CALAPOD LILIANA medic deosebit si cu mare experienta si drag de copii. Iti explica si poti pune intrebari este o persoana calma. Toate astea fac din consultatie un moment placut si pentru cel mic si pentru parinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

cum e dr tanasescu de la CMU? incurajeaza alaptarea? vreau un peidatur care sa nu-mi bage pe gat diversificarea la 3-4 luni..



Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput