Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

fetelor ce imi puteti zice despre dna dr pediatru ciobanu-constanta?pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

babyyy, nu te speria! Eu, personal, nu am fost niciodata la d-na dr. Ciobanu si nici nu cred ca o sa ajung . Ce ai povestit este stilul ei. Asa i-a facut si prietenei mele (si ea e medic ), vai, ce copil, nu e hranit cum trebuie, ce ii dati?, cum nu ii dati ...? Si mai stiu ca unei mamici i-a spus ca asa ii trebuie (are un copil cu probleme), cine a pus-o sa se marite si sa faca copii cu un handicapat?!! .

Am inteles ca, daca treci peste aspectele astea, e un medic f. bun, dar eu nu as suporta sa imi vorbeasca nimeni asa.


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Intr-adevar,treci peste aspectele astea,care te deranjeaza pe buna dreptate,dar asta e stilul ei,si pe urma o sa vezi si partea buna a ei!E unul din singurii medici care intr-adevar consulta cu atentie copilul si da sfaturi f. utile!Pana la urma de asta te duci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

mersi fetelor,,, de dus ma voi duce si saptam viitoare pt lista cu diversificarea,chiar sunt curioasa.Asta e,,,un medic in plus nu mai conteaza,,, la cati am fostt!
eu nu contest profesionalismul ei dar e dusa rau si vb intr-una si nu te lasa sa scoti o vorba!mi-a scris la pagini si ne chinuim sa le descifram:))))

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Autor: butterfly19
Trimis la: 14/05/2007 11:05:19
Mesaj:


Buna fetelor,

va citesc cu mult interes de mult timp. Sunt o viitoare mamica,insarcinata in luna 7, si am si eu o mare preocupare...medicul pediatru. Tin sa mentionez ca m-am intors foarte de curand in tara dupa o absenta de 8 ani si sunt un pic "cazuta din cer", am tot cautat pe net cum se procedeaza acum cu medicii pediatrii ptr copii si nu am gasit prea multe. Cunoasteti un medic pediatru care sa fie si doctor de familie, profesionist si grijuliu cu copii la care pot apela si eu? Am auzit ca din maternitate te informeaza despre viitorul pediatru al copilului, dar nu stiu cat de actual mai este acest procedeu. Va rog sa-mi dati cat mai multe detalii cu nume, numar de contact si tot restul. Eu locuiesc in zona Obor-Colentina.
Multumesc anticipat si sarcina usoara tuturor!!!!
--------------------------------------------------------------------------------


Autor: anamaria
Raspuns la: 15/05/2007 09:51:18
Mesaj:

varianta 1: daca tu nu ai deja un medic pediatru - de familie - la care vrei sa inscrii copilul, cei din maternitate trimit fisa medicala la policlinica de care aprtzii - in functie de zona unde locuiesti. cei de acolo o repartizeaza la unul din medici, daca sunt mai multzi.

varianta 2: te duci tu singurica si te interesezi, la policlinica, la altzi cunoscutzi, etc, alegi un medic pediatru care iti convine, si la maternitate dai numele acestuia si policlinica unde lucreaza, ca sa ii poate trimite fisa.

atentzie, nu toti pediatrii au dreptul sa fie 'dr de fam', in principiu au cei care lucreaza in cabinete/ policlinici, dar nu si cei din spital.

noi avem un medic 'de familie' oarecare, unde am mers pt vaccinuri, cantarit, controale de rutina samd, si un dr de incredere, la sp. budimex, unde mergem de cate ori apare ceva serios, si pt un control general anual...
--------------------------------------------------------------------------------


Autor: butterfly19
Raspuns la: 15/05/2007 10:41:11
Mesaj:


Multumesc mult pentru sfaturi Anamaria! O sa ma apuc de treaba!!!
--------------------------------------------------------------------------------


Autor: cosmi1975
Raspuns la: 15/05/2007 11:00:22
Mesaj:

policlinica titan...dr osaci adela ...medic pediatru si medic de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha.c spune:

Buna,
Cum pot sa-l gasesc pe Dr.Carstoveanu Catalin(nr de tel sau cabinet particular)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

o recomandare NEGATIVA pentru dr adyna zelenac, de la CMU enescu si una POZITIVA pentru dr laura ion, de la romar.

dna dr zelenac ne-a facut diverse recomandari "ciudate", desi copilul era sanatos: sa il socatem din casa prima data dupa ce impineste o luna, sa il spalam pe cap o data pe saptamana, etc.

apoi, pentru ca in a 3a luna luase mai putin in greutate, (500 de grame) ne-a recomandat supliment si diversificare!!..copilul are 6 kg la 3 luni, a luat aproape care 1 kg in primele 2 luni, nu avea cum sa ia la fel...nu incurajeaza deloc alaptatul, e fan formule...

i-a pus copilului 2 diagnostice infirmate ulterior de alti pediatri (hernie ombilicala si otita externa).."hernia ombilicala" insemna marginile bontului ombilical ridicate la 24 de ore dupa ce cazuse buricul..s-a rezolvat in cateva zile..."otita" a fost o secretie auriculara care e trecut de seara pana dimineata, fara nici un fel de alte simptome.

etc



Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

buna, verisoara mea vrea sa gaseasca alt medic pediatru pt.baietelul ei,care are 10 luni, in zona Mihai Bravu-Mall Vitan.
in prezent este la Dr. Olga Constantin de la Policlinica Vitan dar nu este multumita de ea. a fost micutul bolnavior si i-a spus cand a sunat-o ca nu este obligata sa-i raspunda la telefon, sa vina la policlinica.
puteti sa-i recomandati pe cineva?



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns udia spune:

O recomand pe DR.SOSA IOANA .Spitalul de copii Cluj-Napoca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_jeni spune:

constanta- dr. Sora de la spitalul judetean

Mergi la inceput