Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Ileana medic pediatru bun in Bv ar fi dr. Oprisiu Carmen buna profesional si foarte draguta cu copiii. Si mai este si Dr. Preda Cristi. Acum nu stiu daca sunt dispusi sa vina acasa, amandoi sunt medici la Spitalul de Pediatrie.

Eli cu Andreas (17.08.1998) si Bianca (13.06.2005)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, foto 2

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Initial creeata de roxica


ati auzit careva de ea? este un medic homeopat din bucuresti dar care vine si la pitesti o data la 2 saptamini..stiti ceva de dumneaei? am fost cu fetele la consultatie dar ma mira ca pe 'reteta' nu a pus nici o parafa si nu mi-a dat nici o carte de vizita sa vedem e dr sau e vraci?....cind mergeti la consultatie la medic homeopat va pune parafa pe reteta respectiva sau nu?o cunoaste careva?


scuze..pe dr o cheama camelia sararu nu sorescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Initial creeata de Carmena



Sunt mamica lui Stefi si a unui bebelus de 19 sapt in burtica. Va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat. Am nevoie de un pediatru bun undeva in Berceni(la o policlinica sau poate la Budimex) unde sa -mi pot inscrie si eu piciuletii.(ca medic de familie).

Stefi este momentan insscris la pediatru la Policlina 10(Elias) pe motivul ca acolo suntem si eu si sotul cu medicul de familie. Problema mea este ca e mult prea departe de noi policlinica si cand puiul are febra invariabil ajungem tot la Budimex sa il vada un doctor. Mentionez ca Stefi e un copil sanatos, singurele probleme pe care le-am avut cu el sunt virozele din primul an de colectivitate( din toamna suntem la gradi).
Binenteles ca daca indraznesc apoi sa merg la pediatrul lui sa-i cer o reteta compensata(pe care mi-a prescris-o evident tot un pediatru dar de la Budimex, si care evident ar fi dreptul copilului si nu il costa pe medic decat scrierea unei retete) se supara si incepe sa-mi argumenteze ca si ei au cabinete de pediatrie bune - de parca n-ar intelege ca pe mine distanta ma omoara si nu faptul ca as fi nemultumita de doctor.Acu sa fim seriosi si un pediatru de la Budimex stie ce este o viroza la fel de bine cred, ca unul de la Policlinica 10.

In aceasta situatie, m-am gandit ca mi-ar fi mult mai usor sa am copiii inscrisi la un medic aproape de casa, la care sa pot ajunge repede fara sa strabat Bucuresti-ul de la un capat la altul..

Va multumesc mult pentru raspunsuri si recomandari.

Carmen18+ si Stefi 3 ani



http://new.photos.yahoo.com/carmenion2003/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Initial creeata de hermelina


Buna. o cunoaste cineva pe d-na dr. Rodica Rusu. E medic pediatru la Victor Babes, as vrea sa ma duc cu cea mica la ea si as vrea sa stiu cate ceva despre dumneaei. Va multumesc

"Daruieste dragoste si vei fi binecuvantat cu dragoste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmypo spune:

Buna fetelor!

Aa si eu o problema si va rog mult daca puteti sa ma ajutati. e valabil mai mult pt cele din IASI sau BUCURESTI. Sunt in Romania de 2 luni impreuna cu fetita mea de 2 ani si va trebui sa mai stau in tara inca 2. Fac un curs in Bucuresti. Fetita mea sta la mama (in Barlad) si am probleme cu ea .... nu stiu ce are... nu manca, a slabit mult.. am nevoie de un pediatru bun in Iasi sau Bucuresti sa o duc sa ii fac niste analize mai amanuntite. Am facut ceva analize in Barlad dar aparent nu are nici o problema(dupa rezultatele analizelor) desi cred ca e ceva.. unii imi spun ca prezinta semne ca ar avea viermisori. Am nevoie de cineva privat cacinu am asigurare in romania. Va multumesc mult pt ajutor.

Multa sanatate la bebei si la mamaici

PS mi-ar fi de folos informatii ca locul si programul la care pot fi gasiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Simmy un pediatru bun iti pot recomanda eu.

Il cheama Iordachescu Mihai si are consultatii de pediatrie la Medlife Giulesti (Bucuresti). Noi suntem foarte multumiti de dansul si de cate ori am avut o problema mai spinoasa cu Stefi, la dansul am apelat.

De noi e cam departe cu casa si atunci cautam un pediatru mai aproape de noi pentru probleme minore, iar pentru cele mai grave(Doamne fereste!) mergem cu toata increderea la dansul.

Pupici si sanatate multa.

Carmen


http://new.photos.yahoo.com/carmenion2003/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cateluta spune:

buna fetelor vreau si eu sa imi recomandati un pediatru bun stsu in beceni,,,,de dr balanescu daniela de la policlinica viatan sie cineva ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Carmena,Cateluta pe sos. Berceni este policlinica Medcenter.Eu am acolo copii inscrisi la d-na doctor Mireuta Carmen,de care sunt foarte multumita .Pt.probleme mai grave am mers si eu la d-nul doctor Stanciu la Budimex insa aceasta policlinica este la doua blocuri de mine iar d-na doctor daca nu are program la cabinet i-mi raspunde la telefon pe tot parcursul zilei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cateluta spune:

carmena iti multumesc pt dr recomandat....mar interesa foarte mult daca stie cineva ceva de dr balanescu daniela de la policlinaca titan ...si pe dansa mi-a recomdato cineva,va doresc multa sanatate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

De Dr Iordachescu Florin a auzit cineva? Puteti sa imi spuneti ceva despre el? Este la spitalul Budimex si la Medlife.
Multumesc,

Mergi la inceput