Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

quote:
Originally posted by CRIXIA

Constanta:
Dr. Carmen Dumbrava - Spitalul Judetean- Urgenta copii
sau
Str Bogdan Voda, nr 11, tel 511330 zilnic(L-V) 15-18.


Noi suntem pacientii acestui medic inca din prima zi, iar pe DC mai sunt cativa membri care pot spune cat de mult se implica in aceatsa meserie.



Intre timp nu mai activeaza in Urgenta ci doar la cabinetul privat.
http://www.babycare.interdata.ro/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trinity spune:

quote:
Originally posted by davidutza74

Buna fetelor,este prima oara cand scrii la aceasta pagina si vreau sa va spun si eu parerea mea despre dr.copilului meu:
o cheama Mihaela Musetescu si este medic pediatru privat vine cand o chemi nu conteaza zi sau noapte si este cea mai draguta doctorita din cate am fazut,copilul meu are 6 ani si o am ca dr.decand avea 3 luni,nu am fost de atunci niciodata la spital sau la policlinica .
O recomand cu caldura





Subscriu si eu!!!
Nota 10 pentru un medic de exceptie. O femeie deosebita, disponibila la orice ora, o relatie mai mult decat una strict medic-parinte.
Numai cuvinte de lauda.
Ma bucur ca am gasit-o pentru ca pitica mea a avut numai probleme inainte de a ne intalni.
Datorita rabdarii si recomadarilor ei acum suntem ok, fara sa bagam in noi antibiotice si alte porcarii!

O recomand cu caldura oricui!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebita06 spune:

quote:
Originally posted by Trinity

quote:
Originally posted by davidutza74

Buna fetelor,este prima oara cand scrii la aceasta pagina si vreau sa va spun si eu parerea mea despre dr.copilului meu:
o cheama Mihaela Musetescu si este medic pediatru privat vine cand o chemi nu conteaza zi sau noapte si este cea mai draguta doctorita din cate am fazut,copilul meu are 6 ani si o am ca dr.decand avea 3 luni,nu am fost de atunci niciodata la spital sau la policlinica .
O recomand cu caldura





Subscriu si eu!!!
Nota 10 pentru un medic de exceptie. O femeie deosebita, disponibila la orice ora, o relatie mai mult decat una strict medic-parinte.
Numai cuvinte de lauda.
Ma bucur ca am gasit-o pentru ca pitica mea a avut numai probleme inainte de a ne intalni.
Datorita rabdarii si recomadarilor ei acum suntem ok, fara sa bagam in noi antibiotice si alte porcarii!

O recomand cu caldura oricui!








Cum se ajunge la ea?

Geo si
Bibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raduadriana1 spune:

Fetita mea are 2 ani si 4 luni si de la nasterea ei avem ca medic pediatru pe d-na doctor DENISCHI MARIA de la CDT Dorobanti.Relatia de medic-pacient este una foarte buna. Raspunde la telefoane la orice ora,vine acasa daca asta se doreste (in prima luna venea de 2 ori pe saptamana..apoi o data pe saptamana...dupa trei luni a lasat la latitudinea noastra sa alegem de cate ori dorim sa ne consulte fata)... Avem o agenda unde la fiecare consultatie dumneaei face un rezumat al starii copilului, cu puncte forte sau puncte slabe in evolutia lui de la ultima intrevedere....pana acum copilul " a fost pus imediat pe picioare" de cate ori a avut nevoie..... toate,dar absolut toate tratamentele au avut efect imediat ...... Singura chestie care este deranjanta este aglomeratia de la cabinet...sunt foarte multi copii.....Apropo de asta..ce mi s-a parut incredibil la d-na doctor a fost memoria.... pana acum nu am intalnit o persoana care sa stie atat de multe amanunte despre fiecare copil in parte... ce tratamente i-a prescris de cand e inscris la dansa, care a avut efect si care nu.......ce vitamine nu i-au placut copilului...ce medicamente nu a tolerat organismul etc... si aici nu e vorba numai de copilul meu... am prins multe discutii la cabinet intre d-na doctor si alti parinti...si toate erau foarte amanuntite ...
In concluzie, eu o recomand cu caldura pe doamna DENISCHI MARIA de la CDT DOROBANTI.
ALTI MEDICI care mi-au lasat o impresie foarte buna de 2 ani si...de cand umblu prin spitale, cabinete, etc...sunt:
PADURE LILIANA- clinica de recuperare din spatele spitalului Budimex, o doamna care dupa ce a vazut copilul 10 minute, mi-a spus ce probleme am avut la nastere.. si multe alte lucruri pe care alti doctori mi le-au spus dupa analize..etc..iar tratamentele dumneaei s-au dovedit foarte eficiente...
ALINA DAMIAN- MEDCENTER-dermatologie, care desi e tanara,spre surprinderea noastra, a reusit sa faca in trei zile,ce nu au putut 4 medici "mai in varsta" in 9 luni de zile..FELICITARI...
Acestea au fost recomandarile mele....sunt curioasa daca exista persoane care au pareri contrare celor de mai sus....
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluhorica spune:

Dr.Dinulescu George, Policlinica Titan, medic pediatru foarte bun, Dra Dr.Jurjiu Georgeta Medic pediatru de la Spitalul Grigore Alexandrescu (urologie), apoi Dr.Felix Negoitescu, acelasi spital dar la ortopedie, iar la Parhon Prof.dr.Mircea Popa, medic primar endocrinologie, Prof Adrian Georgescu, medic pediatru....sa le dea Dumnezeu sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns B_Zara spune:

Cine ma poate ajuta si pe mine cu un medic pediatru bun, care sa vina acasa si sa aiba tarife convenabile. Zona: Vergului, Pantelimon, Dristor, Iancului, Muncii...Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Urgent - cabinet dr. Culcer
karula
Scriu aici ca poate la subiectul cu medicii pediatri nu se intra asa des, si e urgent.
Nu gasesc numarul de telefon de la cabinetul particular al dr. Ana Culcer, adresa am gasit-o.
Rog moderatorii sa inchida subiectul dupa ce primesc raspunsul.

Multumesc mult!
Raluca

miris_
252.92.31-cabinet dr Culcer


Cristina si Mihnea Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Caut si eu cu disperare, un medic pediatru bun, IN Brasov!
Ma poate ajuta cineva?
Nu-l vreau ca medic "de familie", ci doar pediatru, cu bani, dar ma intereseaza sa fie un pediatru bun, deschis la minte, sa poata veni acasa...
Astept respunsuri si recomandari!

Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cinty spune:

DR. ELENA JIANU-NEONATOLOG-SPITALUL MUNICIPAL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

AS. UNIV. CRACIUN ADRIAN SPITALUL DE COPII "LOUIS TURCANU" CLINICA I PEDIATRIE-TIMISOARA
Il gasiti la ATI-este un medic extraordinar!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput