Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisstamate spune:

Am auzit de ceva timp ca doctorita Ana Culcer e grav bolnava, sufera de un cancer incipient sau asa ceva. Voi mai stiti ceva de ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris_y0 spune:

buna din nou!
am si eu nevoie de unele sfaturi si recomandari in privinta operatiei de polipi pentru copii. mi s-a spus ca trebuie sa-i fac operatie de polipi baiatului meu in varsta de 6 ani da' nu stiu unde si pe cine sa caut. am o carte de vizita de la dr Daniela Mischie, medic primar orl, dar as vrea sa aflu si alte pareri si despre alti medici si unde as putea sa merg. si cum se face aceasta operatie, pt ca parerile sunt impartite, ba anestezie locala, ba anestezie generala....cine ma poate ajuta cu cateva sfaturi?
ms
iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DiaB spune:

quote:
Originally posted by Denii mic

Stiti ceva de d-na dr. Magdalena Ciobanu? Are cabinet pe Sebastian....

Deni mic



Eu ma duc cu Maia la ea. De aproape 4 luni. Da nu stiu ce sa zic; pare ok... n-am avut probleme pana acum, slava Domnului; a avut doar cateva bubite si i-au trecut cu ce i-a dat ea... depinde pentru ce ai nevoie. mie imi place la ea cum se comporta cu bebelina; e atenta si grijulie; cel putin asa imi pare.

Diana, mami de Maia
Poze Maia
Ce fetita mare are mami...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Buna fetelor,este prima oara cand scrii la aceasta pagina si vreau sa va spun si eu parerea mea despre dr.copilului meu:
o cheama Mihaela Musetescu si este medic pediatru privat vine cand o chemi nu conteaza zi sau noapte si este cea mai draguta doctorita din cate am fazut,copilul meu are 6 ani si o am ca dr.decand avea 3 luni,nu am fost de atunci niciodata la spital sau la policlinica .
O recomand cu caldura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Dr. Elena Jianu

Autor: MamiLili
Trimis la: 17/02/2007 18:43:40
Mesaj:


Stie cineva daca dr. Elena Jianu, cea care apare des la B1 tv, are cabinet particular in Bucuresti? Si daca da, unde?

--------------------------------------------------------------------------------


Autor: lizeta
Raspuns la: 18/02/2007 14:08:10
Mesaj:

Eu stiu ca este la Spitalul Municipal, dar poti suna sa incerci sa aflii mai multe detalii de la B1 TV.

Lizeta
--------------------------------------------------------------------------------

Autor: MamiLili
Raspuns la: 19/02/2007 13:20:08
Mesaj:

Multumesc pentru raspuns, Lizeta!

--------------------------------------------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusha28 spune:

buna fetele!
stie cineva despre dra Scheiner?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiantudor spune:

Adyna Zelenac - de la CMU - recomandare excelenta
Luminita Militaru - medic pediatru si de familie - recomandare excelenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wyp spune:

Fetelor stiti ceva despre Dr. Budulea de la Policlinica Titan? Am fata inscrisa la ea si mie nu mi-a facut o impresie prea buna; mi s-a parut superficiala si repezita, vorbea cu superioritate si refuza sa-mi dea reteta de lapte praf cand a vazut ca eu nu am san..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Dragelor,

Noi cunoastem cam multi medici pediatri si asta nu-i bine, dar sa va spun si voua cate ceva despre ei:
-dr. MARIANA NANEA - neonatolog la GIULESTI, l-a asistat pe Rares la nastere si a mai venit de cateva ori cand era mic acasa, atenta, priceputa dar usor invechita as spune- mi-a tot sugerat sa incep diversificarea la 2 luni si jumatate, in conditiile in care alaptam, iar dezavantajul major era ca trebuia sa mergem sa o luam si sa o ducem acasa, distanta fiind considerabila - o astfel de consultatie pentru sotul meu insemna cam 4 ore pe drum;
-dr. CRISTIANA MIRICA - pediatru la policlinica 10(ELIAS) si la CMU, care este pediatrul lui Rares de aproape 5 ani, priceputa, atenta, pe faza, diagnosticheaza destul de bine chiar si la telefon(pana ce ajungem la cabinet); dezavantaj - nu vine acasa, uneori(vezi sarbatori prelungite, zile libere) fiind necesara un doctor care sa vina la tine acasa;
- dr. NEAMTU GELU - medic de familie cu cabinet in sect.5, pe care il folosim ca doctor de rezerva pentru ca vine acasa ori de cate ori dorim. Foarte priceput si pe faza, n-a dat gres niciodata;
-dr. PARUTTA VIORICA - spital ELIAS pe care am cunoscut-o de curand deoarece am facut pneumonie si am stat internati o vreme. Mi se pare foarte draguta ca om, prietenoasa si iubitoare, dar ca medic nesigura, lasa multe lucruri la voia intamplarii, destul de superficiala - N-O RECOMAND!


Si acum va rog daca aveti ceva informatii despre dr. RODICA LUPU de la Sp. Grigore Alexandrescu, lucreaza si la un cabinet privat prin Aviatiei. Am fost la dumneaei si mi s-a parut in regula, dar o informatie in plus poate fi folositoare!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe Emanuel!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstamate spune:

[dr. MARIANA NANEA - neonatolog la GIULESTI, l-a asistat pe Rares la nastere si a mai venit de cateva ori cand era mic acasa, atenta, priceputa dar usor invechita as spune- mi-a tot sugerat sa incep diversificarea la 2 luni si jumatate, in conditiile in care alaptam]

Diversificarea la 6 luni a fost o provocare careia, recunosc, nu i-am facut fata si am inceput usor de pe la 4 luni si un pic. Deci nu sunt un fanatic al alaptatului exclusiv pana la 6 luni. Dar, MY GOD, mai exista medici pediatri in Romania, Bucuresti, UE, 2007, care recomanda diversificare de la 2.5 luni?!






Mergi la inceput