Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns p_onu spune:

buna
sunt o mamica disperata...sunt noua aici....
am o mare rugaminte....stie cineva un medic pediatru care face vizite la domiciliu, in Bucuresti, zona pantelimon...

v-as fi tare recunoscatoare daca mi-ati face o recomandare...nume, nr de tel, dc e sau nu medic de familie.....

am un baietzel de trei saptamani, l-am inscris la o pediatra care are cabinetul in zona, dar sunt tare nemultumita de doamna dr, care niciodata nu e disponibila...in plus, mai toti cunoscutii, inclusiv medicul meu de familie imi spun ca are niste pareri invechite despre cresterea copiilor....


va rog mult de tot, sa-mi raspundeti cu un pm, daca aveti vreo recomandare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinculet spune:


Sunt o proaspata mamica din orasul Resita, judetul Caras Severin. In luna septembrie anul curent la maternitatea orasului s-a nascut fiica mea la care din a doua zi de viata am observat o scurgere la nivelul ochilor. Asistentele din cadrul sectiei neonatologie ii administra in fiecare seara unguent cu kanamicina. In momentul externarii fetita prezenta secretia din ce in ce mai abundenta. In urma unui consult la un medic oftalmolog din Bucuresti(Anca Ciubotaru medic care a rezolvat problema si a tratat-o cu profesionalism) fetita a fost diagnosticata: infectie cu pneumococ, contaminarea realizandu-se in spital. Este de neconceput ca in cadrul unei sectii pentru nou nascuti sa iei copilul acasa bolnav cu o infectie intraspitaliceasca. Mentionez ca nu s-a realizat nici un fel de analiza (macar o antibiograma), pentru depistarea infectiei.
Multumesc lui Dumnezeu ca aceasta problema s-a rezolvat cu bine, dar putea sa nu aiba un final fericit.
Prin intermediul acestui mesaj atrag atentia mamicilor sa aibe girija pe ce maine ajung puiutii lor.
Sinculet Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KIK spune:

Buna ziua fetelor,
Eu sunt insarcinata in luna a IX-a si m-ar interesa si un medic pediatru foarte bun care-si face bine meseria. Am citit pe site de diversi si chiar nu stiu ce sa aleg. Eu stau in zona Hala Traian si mi-ar fi de mare ajutor un pediatru din aceasta zona sau apropiata.
Va multumesc cu drag,
kik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.aly spune:

Imi poate spune cineva ce parere are despre dna.dr.Furnica de la Medsana?multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KIK spune:

Imi puteti recomanda un pediatru bun la Spitalul Gomoiu?
Va multumesc din suflet!
kik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MR.JO spune:

O GRAMADA DE RECOMANDARI,O GRAMADA DE PARERI.AS DORI ,DACA SE POATE SA IMI SPUNETI SI MIE DACA SI UNDE POT SA GASESC UN MEDIC NESPAGAR,SUFLETIST SI PRICEPUT ,UN CABINET UNDE SA NU PLATESC O CARUTA DE BANI PE O CONSULTATIE SI SA NU STAU LA COADA O MIE DE ANI SI O RELATIA DOCTOR-PACIENT BAZATA PE RESPECT RECIPROC SI INCREDERE.AS PREFERA SA FIE IN ZONA TITAN DEOARECE LOCUIM PE 1 DECEMBRIE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi1 spune:

stie cineva ceva despre dr. gheorghita de la policlinica bujoreni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Dr. Mihaela Scheiner de la Sp. Giulesti, a salvat viata copilului meu.
In Craiova, Dr. Talal al Ghazali este un medic foarte bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebicul1 spune:

Draga Marina
iti propun sa pui pe forum de discutii si laboratoarele de analize medicale unde putem sa avem incredere in analizele pentru micutii nostrii.
Am avut eu si prietenele mele la recomandarea medicilor de familie o experienta si buna si rea. Sunt laboratoare private care dau analize aiurea si medicatia de la medicul de familie este in consecinta. Te primesc foarte frumos, zambesc iti iau banii si copilul tau sufera.
Am sa revin cu 1-2 exemple dupa ce ma lamuresc ca am dreptate
toate cele bune
vasilica

Mergi la inceput