Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emasto06 spune:

Spuneti-mi , va rog, doamna doctor Liliana Calapod de la Medicover este si medic de familie?? Dar doamna doctor Denisa Stanescu, tot de la Medicover??? Stie cineva???
As dori ca una dintre cele doua doctoritze (despre care am impresii foarte bune) sa devina medicul nostru de familie pentru cei doi baieti ai mei.

Va multumesc din suflet. Sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luloasa spune:

In afara de d-na dr. Chiriacescu care este exceptional de buna in Braila un medic devotat si extraordinar de bun este d-na dr. Ghitescu de la spitalul t.b.c. . E specializata in bolile plamanului si este cea mai buna in oras. Eu am fost internata cu fetita mea la 5 sapt. in spitalul Judetean pt. 1 sapt., am stat acasa o alta saptamana dupa care a racit din nou si la doua zile de la internare era mai rau. M-am externat la cerere si m-am dus direct la d-na dr. la cabinet si mi-a pus-o pe picioare. De atunci mergem in fiecare luna la control ca are lipsa de calciu pe care nu au vazut-o alti 3 medici "buni" si sunt foarte multumita.
Imi place ca este o persoana deschisa la nou si nu da antibiotice din prima.Are si cabinet particular la policlinica de pe str. Stefan cel Mare vis-a-vis de benzinarie.
Va dorim multa sanatate la copilasi.
Luciana si Maria Veronica 10luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

HAIR, imi pare tare rau si crede-ma ca te inteleg pentru ca si eu am avut de tras cu madam Culcer. Am avut mare incredere in ea la inceput si l-am alaptat non-stop desi copilului nu-i mergea bine si nu a luat 2 luni in greutate. Dar ea zicea in continuare ca e f bine si sa nu-i dau cumva lapte praf ca il nenorocesc pe viata! I-am dat intr-un final, pe la 3 luni completare lapte praf (nu-ti spun ce scandal mi-a facut cand a aflat!), dupa ce pana atunci nu stiusem ce este acela somn (nu cred ca am apucat sa dorm snur o jumatate de ora!). Radu are acum 1 an si 10 luni si este extrem de rezistent cu tot laptele praf pe care i l-am dat.
Deci, mamicilor, alaptarea este ideala dar, cand nu se poate, nu disperati, nu este un capat de tara!

Floricel & comp.(D.N. 09.09.2004)


Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Hair,
Mi s-a strans sufletul cand am citit..Poate ar fi bine sa postezi un subiect separat cu povestea ta, ca reclama televizata care i se face VIP-ului Ana Culcer sa se mai fasaie un pic...Nu pot decat sa iti trimit o imbratisare.Mult curaj!

Ref la medici pediatri - daca nasteti la cfr2 ATENTIE la Raluca Doaga. ESte bine intentionata, dragutza dar ...cam atat. Mie a vrut sa imi externeze copilul (nascut prematur, greutate 2600 g in momentul acela) spunandu-mi ca totul este ok, ca peste 6 ore, in urma unei analize facuta de noi "la plesneala" si dusa la Vicror Babes sa descopere ca cel mik avea septicemie. (avea infectie cu pioceanic luat din maternitate).

L-a scapat colectivul de pediatri de la Giulesti. Mi s-a parut meseriasa dr Scheiner de acolo, pentru ca atunci cand a aflat ca este un transfer de la CFR2 si ca e vorba de o infectie cu pioceanic, a verificat prospectul antibioticelor pe care le lua bb (unul din antibiotice era ceva mai ciudat, f putin folosit in Ro si f scump). Oricum, si dr Toma de acolo mi s-a parut competent (am stat de vb cu el cand era de garda si m-a impresionat seriozitatea cu care luau in calcul fiecare copil si studiile in care erau implicati ei ca medici). La copii "normali" in Giulesti (cei doi mentionati mai devreme sunt medici specializati pe Reanimare/prematuritate/problemutze mai speciale la bb mic, la copii normali deci am vazut ca ochi buni si multi pacienti are dr. Nanea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Hair, imi pare teribil de rau...

Mia, mami de ROLAND (18 Noiembrie 2004)

Winners never quit, quiters never win!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alf spune:

am o fetita de 1 an si jumatate si as vrea sa stiu daca este necesar a-i da zimafluor, aud tot felul de variante, si nu stiu ce sa fac. inca ii mai dau vigantol. in strainatate prietenele mele dau zimafluor inca de sint s-a nascut copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

Salutare!!!
Super subiect, felicitari initiatoarei!!!

Intreba cineva de dr. IVASCU CRISTINA...pot sa dau eu informatii pentru ca este dr baietelului meu (care are un anisor).

Este o super-doctoritza, foarte placuta ca prezenta, calma, destul de aglomerata dar disponibila. Nu s-a intamplat sa nu-mi raspunda la tel vreodata, vine acasa si e f buna profesionista.

E o placere sa vezi cum se comporta cu copiii iar asistenta de la cab e la fel de placuta si experimentata.

Iar din pdv al experizei in domeniu:diagnosticheaza f bine,n-am avut probleme cu retete gresite, nu recomanda indoparea cu antibiotice, prezinta variante de abordare a bolii(in fctie de tipul copilului si posibilit. materiale ale parintilor)... sper ca m-am facut inteleasa in fraza asta..

V-o recomand cu caldura!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Noua ne place tare mult d-na doctor STOIAN MARIA, este un medic extraordinar din toate punctele de vedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinas spune:

quote:
Originally posted by ana maria

O recomand cu caldura pe doina doctor chirurg Niculina Bratu care mi-a urmarit baietelul de la 6 saptamani pentru hernia inghinala. M-a invatat ce sa fac pentru a amana operatia cat mai mult si asa am ajuns la operatie la 1 an si 4 luni.



buna,

am mare nevoie de spitalul / policlinica unde este doamna doctor bratu. am o fetita de 6 luni pe care dr familie ne-a diagnosticat-o cu displazie de sold, am facut un eco la 2 luni si nu s-a confirmat diagnosticul. acum am facut o radiografie pe care as vrea sa o vada d-na doctor bratu. am auzit ca e un doctor f bun.
multumesc de ajutor,

madalina serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliacosma spune:

Buna!
Va rog foarte mult sa ma ajutati si pe mine.
Caut in CLUJ o POLICLINICA PARTICULARA.Ma poate ajuta cineva?

Va multumesc mult!!!

Mergi la inceput