ESTE CINEVA CARE A INFIAT UN COPIL ?

ESTE CINEVA CARE A INFIAT UN COPIL ? | Autor: ROZY

Link direct la acest mesaj

BUNA SUNT NOUA PE AICI SI AS VREA SA STIU SI EU DACFA ESTE CINEVA CARE A INFIAT UN BEBE SI STA IN SECTORUL 3, EU AICI LOCUIESC SI AM SCTELE DEPUSE . AS DORI SA STIU CARE SUNT DEMERSURILE IN GENERAL CA SA STIU LA CE SA MA ASTEPT . VA MULTUMESC

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Bine ai venit ,Mimi !Majoritatea celor de aici au un bebe adoptat acasa sau sunt pe cale sa il aiba ,dar nu stiu cine sta in sectorul 3 .Bafta !

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Rozy, eu stau in sectorul 3 si sunt in curs de adoptie. Daca ai actele depuse, tb sa astepti cele 60 zile pt a primi atestatul (timp in care vor fi intilniri cu asistenta sociala, psiholoaga, vizite la DPC si acasa).
Apoi poti incepe sa cauti bebei.
Nu neaparat in sectorul tau. Mie personal mi s-a spus ca nu exista copiii adoptabili si sa-mi gasesc singura bebe asa ca am gasit prin forte proprii asta insemnind fara ajutorul DPC-ului.
Bafta multa pentru ca vei avea nevoie.
Daca mai ai intrebari, nu ezita sa le pui insa ... hai pe m-am hotarat adoptie unde multe fete au adoptat sau sunt in curs de adoptie si te putem ajuta cu sfaturi.


Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ROZY spune:

ITI MULTUMESC MULT IRINA , EU ABIA MA DUC LA TESTUL PSIHOLOGIC TU IN CE STADIU ESTI? TI-AI GASIT DEJA BEBEUL ? CUM? TE ROG SPUNE-MI SI MIE. CU CE ASISTENTA SOCIALA LUCREZI? ITI MULTUMESC PENTRU TOT .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandana spune:

Eu am adoptat in 2003 si legea ere mai usoara acum este mult mai greu si trebuie sa ai rabdare.Eu vreau sa-ti dau un sfat si sa nu alergi sa vezi multii copii,eu cred ca si la mine ca primul scos in fata acela este alesul( binenteles sa ni aiba probleme majore)Dupa mine au mai adoptat 2 verii si sant ffff multumiti. Succes si rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Draga Rozy,
Si eu sunt o mamica adoptiva a unui baietel de 2 ani si 9 luni (cand l-am luat acasa avea 45 de zile. Iti doresc mult succes ;i asa cum spune Vandana primul intalnit- primul adoptat. Sanatos sa fie. Succes! Cons

Mergi la inceput