CorelDRAW

CorelDRAW | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

buna seara!

as vrea sa incep sa invat sa lucrez cu un editor grafic si nu stiu care e mai bun, mai usor de invatat. am vazut ca deja se fac lectii photoshop.... de ce nu si corel.... daca e mai usor!?!

s-auzim numai de bine! si

un an nou fericit sa aveti!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Parerea mea este sa incepi mai intai cu invatarea corel-ului pentru ca aici poti face o gramada de chestii.
Photoshop-ul se foloseste mai multe pentru prelucrarea imaginilor, editarea de texte de exemplu nu prea se utilizeaza in photoshop (decat in anumite cazuri).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianette spune:

COrelul si Photoshopul sunt amandoua f. bune, dar se folosesc la chestii diferite (corelul e cu imaginile vectoriale, iar photoshopul cu cele de tip bitmap).
Dar si Corelul e impartit in mai multe : de ex. are si el "Photoshopul" lui: Corel Painter ...
Nu stiu sa zic mai multe, si eu vreau sa invat Corel sau alt program de grafica (Page Maker, Illustrator) dar nu stiu de ce tot fug de asta. Oricum, ne-ar prinde bine cineva care sa se priceapa, si chiar sa ne dea niste indicii , cu ce ar trebui sa incepem !

DIANE
cununie
nunta (pe curand si altele)
diverse chestii pentru nunta & cununie
Honey-Moon Albena
Photoshop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raducu spune:

Ar fi foarte util daca ati specifica ce vreti faceti in aplicatia respectiva. Poate as putea sa va ajut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

eu vreau sa invat sa prelucrez imagini, sa fac colaje... nu ceva special.. doar sa invat si apoi sa ma orientez catre ceva anume...

s-auzim numai de bine! si

un an nou fericit sa aveti!

Mergi la inceput