HELP!Scris cu pixul..

HELP!Scris cu pixul.. | Autor: iga

Link direct la acest mesaj

Cine stie cum pot scoate pixul de pe sofa de piele?mea a inceput sa-si arate talentul pe coltarul meu de piele ,de culoare galben pal.Poate are cineva idee cum se poate sterge???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

incearca cu spirt medicinal, noi asa o curatam pe fetita de pix si carioca pe minute, si asa am curatat carioca si pixul dupa canapea, dar a noastra era din plus
succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iga spune:

A-si incerca si cu spirt,numai ca aicia in tara lui Papura cine stie cum se numeste???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tessie spune:

Eu am incercat sa scot de pe tesaturi cu lac fixativ si a mers.Poate reusesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ManyHope spune:

...nu cumva la spirt in .jp i-o zice ...sake ???

( sau poate "aruko-ru"? ...io nu stiu,da sunt pentru!!! )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Pielea canapelei, este finisata lucios, sau poros?
Daca este finisata lucios, merge sa incerci cu alcool ( spirt, clin de geamuri cu alcool)
Poti sa incerci si solutia soc, dar dupa ce ai testat in prealabil, undeva unde nu se ved:
-un betisor de curatat urechile, imbibat in acetona ( de unghii, de f. buna calitate) si stergi rapid pe urma lasata de pix. In cealalta mana ai o laveta umeda, cu care stergi rapid si intens.( ca acetona sa nu topeasca pelicula lucioasa).

Dac pielea este finisata mat si poros, mergi la librarie si cumpara o guma de sters , care sterge si pixul. Pe asta sa nu incerci cu vre-o solutie din cele de mai sus, ca-ti ramane patat.
Tot in cest caz, poti sa mai incerci sa freci cu miez de paine ( dar trebuie sa ai rabdare...)

daca mai ai intrebari...



Mergi la inceput