Top 10-lucruri de facut in viata

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

quote:
Originally posted by Mona_B
Dar cea mai arzatoare dorinta imposibil de realizat si deci absurda, dar totusi dorinta, e tineretea vesnica.Am luat-o razna, nu?



exact asta vroiam sa scriu :)
si-ar mai fi: sa pot intoarce fiintele dragi ce au pasit in ceea lume, sa mai stea o clipa aici; sa astern bogatia si prietenia pe pamint, sa se transforme in eden; sa stiu ce este dincolo de constelatii; sa am un delfin, eu sa fiu sirena, sa inotam impreuna spre castelul fermecat....



Sint 36 ani de cind sper la o viata mai buna pentru Romānia. Sint 16 ani de cind am crezut ca Romānia mea se va ridica din bezna in care au intemnitat-o "unii". Sint 15 ani si 6 luni de cind aripile sperantei mele sint frinte.
Vizionati si judecati singuri, voi, cei care nu stiti ce a insemnat acest zbucium....
Revedeti filmele revolutiei, voi, cei ce ati fost atunci in strada!!!
asteptati.... se baga marfa pe server... stati la coada virtuala

http://chatonel.free.fr/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Vizitatul Laponiei exista pe lista cuiva ?

Why not? Chiar mi-ar surade o vacanta acolo. Ma simt bine la frig,de aceea am si ales Canada. Dar tot visez la Australia...never say never!

If you fool me once, shame on you. You fool me twice, shame on me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Inca ceva. Inspirati fiind de prologul filmului lui Lynch " Lost Highway" tare ne-ar mai placea mie si sotului sa colindam in nestire cu masina pe o autostrada cu destinatie necunoscuta. De fapt actiunea filmului nu mi s-a parut decat pura fantezie a unui tip ce colinda astfel cred ca pe faimoasa 66...si-si imagina tot felul de chestii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Aiditi beeeeeeeyi, pai daca-i vorba de dorinte imposibil de ireale ma bag si io again :

1. dragoste omniprezenta
2. tinerete fara batranete si viata fara de moarte
3. inelul lui Arabela
4. sa-i intalnesc pe Isus, Beethoven, Mozart, Shakespeare, Einstein si toata gasca di manelisti
5. clima perfecta, relieful perfect, verde si vegetatie in exces
6. sa dispara bucatariile de pe fata pamantului
7. la munca sa fie party si in we relaxare de la munca
8. sa zburam fara benzina
9. sa fie flower-power de acum in vecii vecilor
10. sa dispara durerea fizica si psihica de pe fata pamantului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Ioi, tzuca-v-as, e vorba despre lucruri reale dar foarte greu de realizat (nici macar imposibil de realizat nu le numesc), nu vreau sa fie imaginare, inexistente sau fantezii fara baza materiala, nu bordeline utopia , hai sa ne rezumam la ceva fezabil totusi intr-o viata de om. Sper ca nu v-am taiat aripile


pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Meey, nici nu stiam ca am colege de forum atat de aventuroase! Calatorii in timp, in spatiu, inconjurul planetei... Eu desi ma innebunesc dupa SF nici macar n-as avea curajul sa ma teleportez, am vazut eu un episod din Star Trek in care spuneau baietii destepti ca e un mic risc ca sa nu mai poata fi restabilita configuratia initiala. Stiati asta?! Si intr-o alta carte cineva s-a teleportat si a iesit invers, cu inauntrul pe dinafara!!! Eu atat va zic, aveti grija cu teleportarea!
A, de fapt intrasem sa spun ca mi-am mai adus aminte de o dorinta: sa invat sa calaresc. Dar pentru asta cu siguranta nu o sa astept pensia.
Scarmanus, cat mai sta subiectul deschis? Ca poate pana la urma ajung si eu la 10 dorinte.
A, mai e ceva ce mi-am dorit si in urma cu catva timp nici nu speram ca se va realiza: sa il vad pe Michael Flatley dansand in carne si oase. Si s-a implinit! Asa ca vorba aia, atentie la ce visati, s-ar putea sa se implineasca!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Mona_B

Conchita, pai daca Mr.Bush incurajeaza din cate stiu (poate tu ai info exacte) turismul in spatiul extraterestru, e un inceput, nu? Mie mi-ar fi frica, cred ca de la prea multe filme sf mi se trage. Plus ca sufar de claustrofobie, am oroare de spatii inchise.
Scuze de off topic!
[/quote]

nutz fie frica, cu Kehlyr suntem deja trei pe nava aia, iti dai seama ca nika rau nu ni se poate intampla? :-))

mah, cum o fi sa fii extraterestru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Buenas noches!
Uite ca mi-ai dat de gandit. Da cred ca ma simt mai bine in piele de pamantean.

Mai fetelor, ati vazut The Big Blue? Peisajele alea subacvatice feerice si ce mai inota eroul principal cu delfinii lui! Cred ca e minunat, dar mie mi-e taare frica de apa...nici macar n-am invatat sa-not

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

neaparat ar trebui sa:
1.pilotez un avion
2.sa vizitez cat mai multe tari
3. ... sa am cat mai multzi bani caci cu ei potzi face aproape orice


La Multi Ani!!!


anca &alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriale spune:

Trebuie neaparat sa adaug a 11-a dorinta nebuna: sa dansez un "tango argentino" (cu acelasi barbat al visurilor cu care as merge si la Scala...)
E dorinta nebuna intrucat eu habar n-am sa dansez.

Smack.

Iri, mami de Ale

http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/g_a_i_2003/my_photos

"Accadono cose che sono come domande. Passa un minuto o passano gli anni e poi la vita ti risponde."

Mergi la inceput