Aveti Internet de la Astral ?

Aveti Internet de la Astral ? | Autor: Burtocika

Link direct la acest mesaj

Are cineva Internetul prin ASTRAL ? Ca m-ar bate si pe mine gindul, pt ca nu vreau sa-mi gauresc peretii sau termopanele ca sa bag firele unui provider "de cartier", dar nu sunt sigura cit sa cred din reclama lor ... as fi vrut sa stiu cum merge reteaua de la cineva care o are instalata (daca poti naviga repede, daca pica des, cam cind e mai aglomerata, chestii din astea).

Multumesc,

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Eu am internet de la Astral si sunt foarte multumita. Abonamentul e 12 $ + 3.5$ chiria la modem. Taxa de instalare a fost parca 20$ . In abonamentul de 12$ este inclus si un abonament gratuit de telefonie fixa cu 30 min gratuite pe fix si 10 pe mobil, asa ca eu am renuntat la telefonul fix de la Romtelecom. Viteza e foarte buna, din luna mai de cand il am, doar o data s-a intamplat sa nu mearga timp de vreo 3 ore. Am sunat la ei si s-a rezolvat, chiar si-au cerut si scuze.

http://community.webshots.com/user/miuiuliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

si noi avem, in ploiesti...
merge rezonabil, mai pica dar rar si se repara repejor...


...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

eu am acasa astral si la birou mediasat parca si nu se compara. astralul e infinit mai slab decat ce am la birou. bine...difera si abonamentul..implicit viteza..eu cu mai mult de 29kb/s nu descarc. deci..e loc si de mai bine
beneficiez si de telefonie. ce a uitat sa mai zica cineva mai sus e k ai inclus si 300 min in astral/luna. k pret e rezonabil.
cam o data pe luna imi pica netul. nu-i o regula..
ce ma deranjeaza e timpul de asteptare lung cand suni la ei..k eu sun de pe mobil
dar una peste alta..merita zic eu..decat dial up sau retea de cartier care e oprita la prima ploaie mica...


MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62428" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EmmaT spune:

Eu am avut astral...nu mai am de un an si jumatate... am avut abonament la ei de 40$...30 internetul,7 modelul..si tva-ul se ajungea la 40$...
Am fost multumita cum mergea...insa in momentul cand am avut o problema si pica ...pica cate o saptamana...o data mi-au schimbat ip-ul si nu m-au anuntat...ba ca nu vad macul de pe placa de retea...ba ca se revolva ca nu au curent pe nu stiu ce bloc....si uite asa stateam fara net o saptamana..si dupa auzeam scuzele lor chiar tampite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

si noi avem de vreo 3 luni; n-am avut nici o problema pana acum.pt navigare e super ok, daca vrei sa descarci chestii mari () se misca mai greoi.

Sarbatori fericite si pline de lumina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Si io tot Astral. In 2 ani n-am avut decit vreo 2 sau 3 probleme, in rest "zboara".

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput