SFATURI UTILE PENTRU CRESTEREA COPILULUI

SFATURI UTILE PENTRU CRESTEREA COPILULUI | Autor: joker

Link direct la acest mesaj

"Cresterea bebelusilor !
1. Nutritie. Vreti sa inghita vitamine sau sa manance zarzavaturile? Nimic mai simplu: aruncati-le pe jos, de preferinta in noroi. Stiti doar ca cei mici baga in gura tot ce gasesc pe jos.
2. Temperatura de pastrare. Orice prunc are pe el pe putin 2 cuverturi, scutec, hainute, vestute, bascute si o plapuma sanatoasa. Cu siguranta, copiii nu mor sufocati doar din cauza adaptabilitatii extraordinare la conditiile de mediu cat si prin uriasa lor dorinta de viata! Si va mai mirati ca bebelusii cresc ca bostanii! Pai ce sa faca? Daca vreti sa ramana cat mai mult mici si draguti, conservati-i la rece! Noaptea īn frigider iar ziua pe balcon. Acolo o sa poata urla cat vor!
3. Efecte secundare. Īn privinta oracaitului, cea mai buna razbunare este sa-i inregistrati iar la maturitate sa le puneti caseta īn fiecare noapte.
La maxim!
4. Educatie. Din cand in cand aduceti bunicii sa-i viziteze si sa se joace cu ei. Numai asa o sa aiba copiii o vaga idee despre cat de urati au fost la nastere.
5. Decuplare. Terminati cu banalul leganat īnsotit de falseturile sugrumate de oboseala ale mamei isterice. Ce va trebuie este un pichamer. Se monteaza copilul pe maner si se da drumul. Decat 2 ore de leganat, mai bine 5 minute de zgaltaiala serioasa. Copilul adoarme instantaneu. Sau lesina dar esential este ca tace! "

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Asta e o gluma,nu?

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Ihiiiii....da'nu a mia!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Imi place pct 5 !... ( si vorbind serios, imi doresc enorm un bebe, fara sa-l cresc asa, desigur... )

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Mie mi-a placut nr. 3
Cand Victoria se trezea din ora-n ora (pana pe la un an si apoi 'numai' de vreo 3-4-5 ori.noapte pana la 2), soacra-mea a zis sa il las pe ta-su sa se trezeasca noaptea, sa vada cum e, ca nici el nu a dormit noaptea cand era bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

punctul 3 e mortal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

So prima e tare de tot. :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:



Mergi la inceput