Concursul de matematica Cangurul - clasa II

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Isabela, gasesti subiectele de anul acesta aici:
http://www.cangurul.ro/Cangurul_final1.htm

dar merita sa cumperi si culegerea cu subiectele din anii trecuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Tibi al meu a luat 122 puncte, iar sambata este proba de baraj.
Mult succes tuturor!

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musatmir spune:

Copilul meu, Alex, a participat anul trecut la Cangurul (clasa a II-a). Nu a fost greu deloc. Pentru el a fost o distractie si abia asteapta sa participe si anul acesta. Referitor la completarea fisei, doamna invatatoare i-a invatat din timp cum sa o completeze, exersand pe copiile fisei de inscriere. Copiii sunt foarte inteligenti in ziua de azi, asa ca o sa invete f. repede cum se completeaza, nu va mai faceti griji si, mai ales, nu ii subestimati pe copiii vostri. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

quote:
Originally posted by musatmir

Copilul meu, Alex, a participat anul trecut la Cangurul (clasa a II-a). Nu a fost greu deloc. Pentru el a fost o distractie si abia asteapta sa participe si anul acesta. Referitor la completarea fisei, doamna invatatoare i-a invatat din timp cum sa o completeze, exersand pe copiile fisei de inscriere. Copiii sunt foarte inteligenti in ziua de azi, asa ca o sa invete f. repede cum se completeaza, nu va mai faceti griji si, mai ales, nu ii subestimati pe copiii vostri. Succes!



Succes copilului tau la concurs anul acesta!

Nu stiu cum a ajuns subiectul actual, fiindca a fost deschis in 2006. Intre timp am fost si campioni la Cangurul.



Mergi la inceput