Parinti de copii cu SD 3

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Felis, ma bucur tare sa il vad pe Mihaita in picioare! Imi imaginez ce a fost in sufletul tau cand l-ai vazut.



Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos
http://community.webshots.com/user/sebastieng10
POZE
POZE NOI POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

paula: scriu multe mesaje pentru ca de fiecare data cand trimit unul, dar numai dupa aceea, imi aduc aminte ca mai trebuia sa zic ceva.... si uite asa... ma bucur ca alexa e un pic mai bine. baietelul meu are febra des , acum tuseste. in romania era sanatos. aici de cand am venit o tragem nu inteleg de ce. am sunat la scoala si mi s-a spus ca-i scot in curte zilnic. e destul defrig aici, si vine degerat acasa. am rugat-o pe institutoarea lui sa nu-l mai lase in curte si mi-a zis ca e imposibil. trebuie sa ma duc acolo sa vad despre ce este vorba ca la telefon nu se poate.

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

felis: ce frumosi sunteti! felicitari ! asta da cadou de craciun!

paula: iar am uitat, dupa cum ti-am zis: multumesc de intrebari. alexa ta ce progrese mai are?

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Alexa nu a mai progresat deloc, nu stiu ce sa spun, e cam mataita, plangacioasa de cand e bolnava si de teama sa nu se imbolnaveasca si cu stomacul ii facem toate mofturile. Mananca doar paine si nimic altceva dar o las pt. ca ii dau ceva foarte puternic si nu vreau sa-i strice stomacul, sa dau in altceva. I-au esit analizele, restu, si sunt la pamant, dupa ce trermin tratatmentul i le repet.
Acum mai nou am patit o probleme cu CNAS si am de umblat, revin sa va spun ce si cum dupa ce ma intorc, trebuie sa plec sa fac un dosar si nu am timp.





Sarbatori fericite si indestulate.







Paulacu Paul 37+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Acum sunt mai bine, si Alexa e bine, speram sa terminam cu bine tratamentul si sa nu avem alte probleme de la medicamente. Sunt cam obosita si sper ca azi sa nu mai plec pe nicaieri, maine merg la ginec, si vineri la CNAS dupa o cerere, daca va fi aprobata.





Sarbatori fericite si indestulate.







Paulacu Paul 37+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

acum al meu e bolnavior! toata toamna mi-a avut temperatura razleata. acum tuseste de ti se rupe inima. are putina temperatura. nu stiu ce sa-i mai fac. tampitele alea de la scoala il lasa afara pe unger.... vine acasa bocna de inghetat de e.... nu stiu cum sa ma mai inteleg cu ele... si vine si craciunul....

ce e bun ptr tuse> i-am dat paxeladine, nurofen.. sirop propolis...

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

in caz ca nu ne mai auzim pama la sarbatori va doresc sanatate si sarbatori fe-ri-ci-te!

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Dragele mele, vreau sa spun ca va admir pentru ceea ce faceti pentru copiii vostri. Nu sunt pe dinafara acestui subiect intrucat sotul meu are un frate mai mic, de 21 de ani, cu sindrom Down in cea mai grava forma. Mama lui are o rabdare fenomenala dar totusi nu stiu cat o sa mai faca fata acestui copil cu o forta fizica iesita din comun si nu stiu cat o sa reuseasca sa-l mai stapaneasca. Diversele feluri de medicamente pe care i le-a mai dat nu isi mai fac efectul. Uneori este foarte linistit fara nici o medicatie, alteori nu il mai poti stapani nici cu nici fara. Cand era mic era intr-o stare mai buna, intelegea ce-i spuneai, facea diverse activitati. Cu timpul a intrat in regres ... perioadele mai bune osciland cu altele ingrozitoare. A renuntat la serviciu ca sa poata avea grija de copil, nu a vrut sa-l lase pe maini straine, el era foarte sensibil si cu sistemul imunitar deficitar. Intotdeauna lumea a tratat-o rau, unii oameni sunt atat de ... nu stiu cum sa-i numesc si nu inteleg ca nu e vina nimanui ca acest copil s-a nascut astfel. In fine, noi suferim f mult cand vedem cum se chinuie si sotul meu a avut probleme toata copilaria din aceasta cauza. Nu stiu de ce m-am apucat sa scriu despre asta aici...va admir pentru puterea si dragostea pe care o aveti, pentru ca vad de atatia ani ce inseamna acest lucru.


Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Baaau!!! Mai vin si eu pe aici!!!
FELIS, am vazut si eu pozele de la kinetoterapie!!! Mi-a placut poza in care statea pe spate si tinea de orga...printre ultimele!! cum mai e MIhai cu constipatia??ai descoperit ceva care sa il mai ajute?? vreun medicament, un remediu...?
PAULA, iti urez nastere usoara si copil somnoros si mancacios!!!!
M-am bucurat foarte tare sa citesc postari de la mami FLAVIA (IMPREUNA), si ma rog si sper sa fie ok copilasul nou-nascut!!! putere parintilor!!

EU am intrat sa mai citesc ce mai fac puiutii, am aflat de Alex ca e bolnavioara, sper ca pana acum i-a trecut!!! Doamneeee, febra 41???? am incremenit!!!! bine ca a trecut!!! dar si sa va urez


SARABTORI FERICITE DRAGELE MELE!!!!!


Onitza si Paul Constantin (28.11.2004)

pozele noastre
PETRECEREA DE 1 AN!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Sarbatori fericite si copii frumosi si sanatosi!

paula, si ai mei sunt mofturosi rau cand sunt bolnavi, si mananca tare prost. Daca ar putea, numai covrigi si paine alba. Eu ii scot afara indiferent de vreme, cand sunt bolnavi. Numai daca ai febra nu-i scot, si afara la aer rece le mai vine pofta de mancare si se mai invioreaza un pic. Nu stau mult, 30 min, maxim 1 ora, dar se vede diferenta.
Sanatate multa la toata lumea!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Teledon - 5000€ pentru AlinaLumina

Mergi la inceput