A gasit cadoul de Mos Nicolae!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Pupici Andradei, asa da fetita isteata .
April cum poti sa spui ca Mosu' face febra, a???
Da' la noi cum ajunge?
Anul trecut a adus si o varguta alaturi de daruri, nici ca a fost luata in seama.Si totusi...insist eu, ai fost obraznica, uite varguta.
-Nu e pentru mine, e pentru tata(asta pentru ca el nu era de fata) sac!

Ah...amintiri...eu tot timpul gaseam bomboanele de pom inainte si lasam doar hartiile frumos asezate in dulap.
Saraca mama, in ajun descoperea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns penelopa spune:

april am ras cu lacrimi eu am pitulat cadourile pe un sifonier peste ele am asezat un urs de plus ....pentru ca sunt patita .
Anul trecut l-am ascuns in portbagaj pana cand barbatul meu a fost la cumparaturi impreuna cu fetita noastra si cand sa ia bagajele a observat....mami mami sa vezi ce are tati e exact ce-mi doream .
Stii ....am incercat eu sa o dreg este pentru copilul unui coleg...ma rog cu alte cuvinte chestia sata mi-a stricat toata dispozitia .Acum vad ca isi pregateste ghetele sper sa fi uitat.
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

April ai dres-o super! BRAVO!

Fetita mea are 7 ani si jumatate si inca mai crede in Mos Craciun, ceea ce ni se pare un lucru minunat dar pentru ca de anul acesta a inceput scoala sigur va auzi ceva care o va pune pe ganduri. Noi speram ca macar anul acesta magia Mosului sa ramana nepatata

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

April, ai fost supersimpatica, excelent!

Hi hi, pe dulap am pus si io ditamai bascula lui fiu', invelita in 3 pungi mari...



...fiecare mâtză pe limba ei piere ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Eu pun cadourile prin pod. Sunt spatii suficiente ca sa nu le gaseasca copiii. De fapt, nici eu nu le mai gasesc pe toate...

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

quote:
Originally posted by Rufus

Eu pun cadourile prin pod. Sunt spatii suficiente ca sa nu le gaseasca copiii. De fapt, nici eu nu le mai gasesc pe toate...

http://community.webshots.com/user/tora97

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde





La noi a venit Mos Nicolae fara pb. Nu a cautat in dulap, ca nu prea are obiceiul asta (noroc ca nu ma mosteneste la asta, inca). Acum, sper sa nu-l gaseasca pe ala de Mos.........Daca i-l gaseste, eu ma "scot" altfel, ca pe 4 ian. e ziua ei si-i zic ca era cadoul pt ziua ei, dar adaca l-a gasit mai repede, n-are decat sa se joace cu el ca altul tot nu mai primeste Si ne "reorintam" pt Mos. Dar eu inca sper sa fie cuminte si sa nu cotrobaie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Din pacate, misterul venirii mosului a fost dezlegat, pentru ca domnisoara mea de aproape 10 ani a descoperit cadoul mai devreme si m-a intrebat, foarte serioasa:"Nu-i asa ca nu exista Mos Nicolae? Nici un copil de la scoala nu mai crede. M-ai mintit destul timp, e cazul sa-mi spui adevarul." Asa ca i l-am spus, desi am insistat pe faptul ca e o traditie sa se sarbatoreasca in felul asta, ca farmecul sarbatorilor ramane acelasi...
Ma consolez cu gandul ca fata mea a crescut, dar sper sa se bucure in continuare de perioada asta din an. Sincera sa fiu, eu nu-mi aduc aminte cand am aflat ca "mosii" nu exista, asta insemnand ca n-am ramas cu nici o trauma .
Si ce credeti ca-mi zice azi? "Banuiesc ca tot tu esti si Mos Craciun, asa ca te rog sa-mi cumperi telefonul pe care ti l-am aratat pe net zilele trecute."


http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

alma, pana aici ti-a fost!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

quote:
Originally posted by georgiana.david

alma, pana aici ti-a fost!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)




[:)))]

Alma,.......macar si numai pt ca te-a rugat asa de frumos, si te-a pus pe ginduri, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Alma te-ai descurcat super 10 ani... in grupa Oanei sunt copii care povestesc ca mosul nu exista si trebuie sa invetez....

6 ani -14 februarie 2006


Mergi la inceput