"Perlele" copiilor nostri (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rapunzel spune:

Eu si fata mea (6,5 ani), vorbind despre fratiorul din burtica:
"mami, cind ii vine sa faca pipi unde se duce?"

Tot noi doua, facind bagajele pentru concediu:
eu:"hai mai repede,pregateste-ti ce ai nevoie si ce nu ai nevoie pentru drum"
ea: "ce nu am nevoie de ce sa imi pregatesc?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Bibi, uitandu-se cu zor la reclame...pe care le memoreaza, asa din pasiune...asaaa, vine reclama la Lamisil(absolut hidoasa, de altfel).....Elise(Bibi): Au! Au!, are nenea bubi, doare bubi, mami????
Eu: nu, mami, n-are nenea bubi, are ciuperca...
Elise: Ciuperca?
Eu: Da mami, ciuperca!
.....mai merg 2-3 reclame si urmeaza alta la fel de antipatica: la fastum gel...la care Elsie:
-uite mami, saracu' nenea, are ciuperca...vaaaii-vaiiii!!!

.....si, va urma!!!

Elise si mamik ei va pupa!!!



poze cu noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

Seara de vara, caldura, terasa, parintii cu ale lor, copiii cu ale lor,doar pitica mea de 2 ani, tolanita in bratele mele, vazind ca cei mari vorbesc si nu o baga in seama, se hotaraste sa intervina cu urmatoarea replica: "Tati o mingiie pe mami cind spala vasele!"

Va imaginati ca toata lumea a inceput sa ii ceara detalii "Ia mai spune tu papusha. Si mami ce zice? Si tati ce mai face?"

Catusha, de 2 X mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Fetita mea de 3,5 ani, ma intreaba intr-o seara in timp ce ii faceam baie "mama dar mie cand o sa-mi creasca sanii astia?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Julia imi zice tare satisfacuta azi, cind am venit sa-i iau de la gradi: -Acum nu mai pling, c-ai venit!

Bogdanel, cercetindu-shi buricu: -Ia uite, mi-a ramas mic buricu asta, o sa i-l dau Juliei!

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

La cafeterie:
Io:- Bogdanel, voua va iau cite un sirop, iar eu imi iau un ceai.
El, uitindu-se cu mila la mine:- Eshti bolnava, mami?...La noi se bea ceai numa in caz de boala

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

quote:
Originally posted by iren

La cafeterie:
Io:- Bogdanel, voua va iau cite un sirop, iar eu imi iau un ceai.
El, uitindu-se cu mila la mine:- Eshti bolnava, mami?...La noi se bea ceai numa in caz de boala



Ai cei mai scumpi copii din lume...sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Multzumesc frumos

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Julia, aratindu-mi o buba: Ia uite, mami, am un bubilic!


Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

A venit o fetita in vizita, s-au jucat cat s-au jucat, apoi Robert a luat un fluier (din pacate nu aveam doua) si a inceput sa cante. Fetita bineinteles ca l-a vrut si ea, chiar a plans, insa lui nici nu i-a pasat. Canta sfidator in continuare. Ii zic eu la un moment dat: "Dupa ce termini de cantat sa-i dai si ei fluierul". La care, el: "Dar cantecul meu e foaaaaaaaaaaaarte lung!"



Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput