"Perlele" copiilor nostri (3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

fetita mea cea mare (2,6 ani) vrea sa se joace cu mingea in casa. eu ii spun: nu iubita, ca o scoli pe teo (4 luni). si ma dau cu treaba.ea se duce, o trage pe teo de mana, o scoala si zice: gata, s-a sculat teo, acum dau gol

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina-by spune:

buna,fetelor.sunt noua pe aici ,dar recunosc ca bintui pe site cam de la inceputul anului.sunt mamica a doi copilasi frumosi si destepti,cuminti mai putin,un baietel de 8ani si o fetita de 1an si aproape 3luni(n.13mai 2005).va spun o perla a baiatului,bucuros ca avea o surioara a dat vestea si unor prieteni de familie pe care i-au intilnit cind se intorceau de la spital:a nascut tati o fetita!a nascut tati o fetita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina-by spune:

a..si fetita mea pe la 9 luni ;am intrebat-o:ce esti ,mami ,tu?esti fetita sau vrabiuta?mi-araspuns:bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simrim spune:

BB-ul meu are 1 an si 9 luni (azi) si aseara cand ne intorceam de la tara, unde avem un teren si am inceput sa ne construim o casuta din lemn, pustiul meu zice : "mami,megem acasa, la tzala nu e acasa...!" Mi s-a parut asa de dulce!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Bogdanelu: Mami, da-mi shi mie apa, ca mi s-au uscat dintzii!
Voia sa spuna ca i s-au uscat buzele

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabella spune:

Andreiucu meu de 2 ani ma intreba intr-o zi: Gabi, cine cumpalat putza la Andei? In alta zi la plimbare vede un betivan ce mergea pe mijlocul strazii si se duce la el si-l trage de pantaloni de-am crezut ca o sa cada amandoi si-i spune: Hai nenea sus pe tlotual ca te calca masina! Si omul catre mine: Ce tot zice copilu asta? Dar nu s-a lasat pana nu l-a suit pe trotuar pe bietul om

gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

quote:
Originally posted by iren

Asta-i din ciclu: avetzi grija ce spunetzi copiilor la nervi, ca retzin toate timpeniile! in cazul de fatza propozitzia "o s-ajung la balamuc din cauza voastra!!" a fost retzinuta cind nu trebuia

Conversatzie intre Bogdanelu shi Juli:
Juli- Unde-i tati, unde-i tati??
Bogdanelu, calm- E la balamuc tati. Tati iese din baie- Ba uite, Juli, ca nu-i la balamuc tati, era numa la baie!




asta cu balamucul e replica bine cunoscuta . nepoata-mea,avea vreo 2-3 ani,si isi vede bunica pe picior de plecare si o intreaba:
- unde pleci?
bunica,suparata: -la balamuc!
vine nepoata intr-un suflet la mine:
-imblaca-ma si pe mine lepede,lepede!!! plec cu bunica la balamuc! lepede!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Aelita
Ieri la plimbare cu plozii, Julia in carutz, lalaind.
Io: Iubito, ce faci?
Ea, mindra: Io cint!
- Bine, bine, da nu vrei sa dormi?
- Nu!
- De ce, mami, ca uite, tzi-e somn?...
- Nu, ca nu pot sa cint!
...logic, nu, ca daca doarme nu mai poa' sa cinte...

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Cintecel de-acu doo minute- by Julia:
Iepurash dragalash
A fugit peste imash
Shi s-a dus colo sus
In codru, la balamuc

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

fetita mea ( de 2,6 ani) cand a auzit ca tuna: doamne-doamne, stai cuminte, doamne-doamne!

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

Mergi la inceput