"Perlele" copiilor nostri (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

quote:
Originally posted by Elena

Laura: "Mama, cand ai caciula pe cap mai poti sa gandesti ?"

_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)




Si care a fost raspunsul???

corinadana mama Ralucai www.ralucaostoia1.exploretalent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

quote:
Originally posted by corinadana

quote:
Originally posted by Elena

Laura: "Mama, cand ai caciula pe cap mai poti sa gandesti ?"

_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)




Si care a fost raspunsul???

corinadana mama Ralucai www.ralucaostoia1.exploretalent.com



Pai, meey, aici e vorba de perlele cupiilor, nu ale parintilor.
I-am raspuns in gluma ca depinde de capu' care este sub caciula


_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Asta-i din ciclu: avetzi grija ce spunetzi copiilor la nervi, ca retzin toate timpeniile! in cazul de fatza propozitzia "o s-ajung la balamuc din cauza voastra!!" a fost retzinuta cind nu trebuia

Conversatzie intre Bogdanelu shi Juli:
Juli- Unde-i tati, unde-i tati??
Bogdanelu, calm- E la balamuc tati. Tati iese din baie- Ba uite, Juli, ca nu-i la balamuc tati, era numa la baie!

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
noi
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

in masina in drum spre bunici.La un moment dat tati depaseste linia de marcaj de pe mijlocul soselei pentru a ocoli desigur niste gropi.Mariuca il atentioneaza "Tatiii mergi pe trotuar!!

www.babiesonline.com/babies/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriale spune:

Alessandro si tatal sau in gradina din fata blocului, tati vorbea cu o vecina si il tinea pe Ale in brate, care, plictisit probabil de atata vorbaraie, se baga in vorba si il intreaba in gura mare:
Papŕ, ma tu ce l'hai il pisello? = Tati, dar tu ai putzulica?

Iri, mami de Ale

http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/g_a_i_2003/my_photos

"Accadono cose che sono come domande. Passa un minuto o passano gli anni e poi la vita ti risponde."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Mergem la plimbare shi trece pe linga noi un baietzel cam de virsta lu Bogdanelu cu suzeta in gura.
Io: Ia uite, mami, ce baietzel mare shi inca are suzeta in gura, vaaai, ce rushine!...Bogdanelu nu mai are suzeta de la Craciun, "i-au mincat-o renii ca aveau nevoie de mincare ca sa poata zbura sa aduca cc cadouri", da inca-i mai place sa tzoncaie, cum prinde suzeta Juliei, cum o rontzaie nitel, asha, de aducere aminte-:D Shi continuu: Da tu eshti mare, shi nu mai ai suzeta El: Nuu, nu mai am suzeta, acum am guma!

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_k spune:

Maria mea ( 3 ani) nu spune inca toate literele asa ca nu pronunta bine.Ca sa exemplific : prosop = popo ( cu accent pe primul o)
Tati se pregateste sa faca baie si ia un prosop din sertar , la care Maria f mirata : Tati , popo ?

Precizez ca nu am nimic cu comunitatea gay dar mie mi s-a parut amuzant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonita spune:

scumpi foc,sa va traiasca.
Carina mea (4 ani)imi cere cirese din compot,le termina si mai vrea:
ea-mami mai vreau de astea(aratand spre samburii din farfuriuta)
eu-de care ?
ea-de astea in costum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Trebuie sa va povestesc despre Sebi (2 ani si 3 luni).....azi a fost mortal!

-azi, faceam amandoi baie, din... greseala, ca m-a prins cand sa intru in cada, se trezise din somn si n-am putut sa scap de el si m-a intrebat:
-mami, tu ai putza????
-initial, m-a blocat...
-aaaaaaaaa
-apoi, i-am zis ca am si eu putza, da' de fete
-si el are putza de baiat...
-dar nu seamana
-si mi-a aratat putza lui
-uite, mami, putza.... zebi baiat!

alta, tot de azi>

-a mancat la pranz, apoi a baut lapticul si tot n-avea somn...
-mi-a cerut insistent apa
-cand aproape terminase bibele cu apa, ii zic sa nu mai bea atata, ca face broaste in burta
-el, sare in sus!
-mamiiiii, scoate basteleeee!!!!
-eu, cica inspirata, credeam eu, zic>
-stai linistit, ca ies broastele cand faci caca!
-nu m-a lasat pana n-am adus olita..........
-s-a pus pe facut kk....
-se plesnea cu palmele pe burtica, cica sa goneasca broastele
-apoi, cand a vazut ca nu-i decat kk in oala.....
-mamiiii, nu-s baste....
-baste băchică!!!!! -broaste la burtica-
-eu.... iar pierduta....
-el, imi ia mana, mi-o face căus si incepe sa se ciupe de burta, sa scoata broastele....
-mai punea o "broasca" in mana mea, zicea, "mamiii, stai! mai e una!"
-"staaaaai, scot toate!!!!!"

Si uite tot asa..... mor de dragul lui, puiul mamei, drag!!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ultima perla a gandacelului nostru:
Eram si noi la un hipermarshe si la un moment dat zice: mami, de ce nu facem si noi economii, ca x-ulescu? (asta e un cunoscut de-al nostru). Am putea sa ne luam si noi multe masini, motocicleta si sa ne facem o casa mare, mare ca a lui.
Detalii: x-ulescu sta in Baneasa, are un Jaguar, un BMW si muuulte, multe altele (daca-i econom...).

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput