"Perlele" copiilor nostri (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Bogdanel cam uita pe saru`mīna, shi zice buna ziua pentru masa

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Puiul meu e inca mic, are 1 an si nu zice mare lucru, dar Matei(2 ani), baiatul nasilor poarta o discutie cu mama lui:
mama: are tati par?
Matei: aleeee
mama: are tati nas?
Matei: aleee
mama: are tati gat?
Matei:...lupe Mati gatu' tati!
(adica rupe!)

Oana & Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Din cantecelele mandarinei:
"Macaroane, rad in soare argintii
Pe farfurii"

"Cine sa straiasca, cine sa traiasca? LMA
Ma-ta sa traiasca, ma-ta sa traiasca!LMA"

Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Venim de la magazin, Bogdanelu tzopaie fericit pe linga mine shi ma ia pīn invaluire:
- La multzi ani, mami!
- ...(hmmm...)
- mami, la multzi ani, e vevelionu, sa-mi dai chipsuri!
Jmekeroiu numa la ocazii mari haleshte chipsuri, ultima oara fiin' de Revelion, ce-o fi zis, ia s-o fraieresc nitzel pe mami, poate ma lipesc de ceva

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Olguta a inceput si ea la 2 ani sa scoata perle
Bunica, de Revelion, tocmai curata/taia un pui gigant. Olguta vine si se uita intrebatoare la animalut, apoi o ia pe bunica la rost:
-Ce e aia? (incruntata)
-E un pui, Olgutica, uite, bunica il curata...
-Nu e pui!
(sta putin si se gandeste)
-E un catel!(concluzia)
Apoi, cand a vazut ca am luat-o la pupacit, a ridicat stacheta:
-E un elefant!



Apoi, la ziua varului ei. Deja lumea pleca, bunica era la usa si inca vreo 2 persoane se pregateau sa plece. Ii spun:
-Olguta, vino sa-i spui "sarumana" lui bunica, uite, pleaca...
Ea, vine in fuga de la joaca, si incepe grabita:
-Sarumana bunica, sarumana bunicu, sarumana tanti.. sarumana pisica

(hai, gata, plecati cu totii, valea....)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Mergem la cumparaturi in Germania, la Lidl. In toiu activitatzilor, Bogdanelu vrea la wc, mergem, face cupilu, shi ma pun shi io, ca sa economisim timp , cu plodu linga mine, ca n-aveam cum sa-l dau afara, shi in timp ce io eram concentrata, pushlamaua mica se uita atent la fatza mea shi zice foarte intzelept: Mami, faci kk, ca plingi!

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Avem obiceiul sa o pupam de fiecare data pe Sofie cand se loveste....dar cateodata cere pupici si, ca sa-i capete, are nevoie de negocieri :

-Mami, pupa-ma, ca m-am lovit !
-Unde te-ai lovit, draga mea ?
-Pe gene !





Sofie nu iubeste pampersul, dar inca face pipi pe ea noaptea. Cand vine seara, e un chin, tati si mami incearca toate metodele pentru a o...convinge. Abordez metoda din categoria : tot ce-i al altuia e mai bun.

-Tati, pune-mi mie pampersul, daca Sofie nu vrea ?!
-Nuuuuuu, nuuuuuuu, tipa Sofie
-Tati : Ce nu ? I-l pun lui mami !
-Nuuuu, ca mami ale funduletul plea maleeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Tati, amenintzator spre Bogdanelu, care facea o larma ingrozitoare:
- Bogdanel, daca nu te potoleshti, itzi dau fro doo la kur!!
Julia (1an 5luni), protzapindu-se hotarita in fatza lu tati:
- Kul nu!



Io, exasperata:
- Bogdanel, lasa putza in pace, c-o sa se scoale!
Bogdanel, intzelept:
- Daa, putza trebuie sa doarma, ca are nevoie de somn ca sa se faca mare ca a lu tati .


Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Sunt mamica in devenire si drept urmare am citit din scoarta in scoarta Perlele copilasilor. M-am distrat copios!

Sa ne mai delectati si pe noi,cei fara princhindei inca, caci sunt mortali! daca s-ar scoate o carte, ar fi best-seller,garantat!

tuturor! Mamici, pititci si tatici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Laura: "Mama, cand ai caciula pe cap mai poti sa gandesti ?"

_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)

Mergi la inceput