"Perlele" copiilor nostri (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissa2007 spune:

Galagie mare in camera lor.Ma duc sa vad ce s-a intamplat:Laura[6,7ani]deasupra lui Robert[3,11ani].Intervin ,iar Laura explica:Robert nu ma lasa sa-l modelez ,ai uitat ca asta vara l-a rupt pe Modelino?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marushka spune:

madalina78 am ras cu lacrimi de perluta fetei dar si la toti copiii care au scos perlute unele mai frumoase decat altele. Am ras in hohote toate astea 9 pagini. Eu zic sa va traiasca copii si sa fie sanatosi si sa va minuneze cu vorbarici frumoase de ale lor.
Eu mai am mult pana am sa fiu si eu colega cu voi la perlele copiilor, deocamdata imi port perlele in burtica

Taniusha 10 saptamani +

http://bd.lilypie.com/EzQqp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Super perlute . M-am distrat copios. Nu stiu cum am ratat subiectul asta pana acum.
Si Ruty e mare "perloasa". Colectia ei o gasiti aici

Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea ( 28.09.2006 )


"This is your time. This is your dance.
Live every moment. Leave nothing to chance.
Swim in the sea. Drink of the deep.
Embrace the mystery of all you can be."


PERLELE RUTICAI
www.totsites.com/tot/ruty_thea" target="_blank"> RUTY SI THEA AU PAGINUTA
POZE
www.sanatatealoevera.ro " target="_blank">Vrei sa fii liber ?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=5" target="_blank">AICI NE PUTETI VOTA - POZA:BUCURIILE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

intra fiica-mea peste mine in baie:,,mami ce ai acolo?blana?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ieri ma duc cu Ioana ( 2 ani si 5 luni) la cumparaturi la Mega Image. Aveam cosul plin, ii dadusem hainele jos (caciula, jacheta) si la casa era o coada maaare.
Ioana: caca"
Eu: "mami mai tine-te un pic"
ea: "nu pot, mami, fac pe mine".
Las cosul balta si imi cer voie la persoanele de la casa sa ies.
Ioana, tare: " e ugent, fac caca".
Iesim si o pun sa faca undeva in spatele unei masini langa spatiul verde. Alaturi, un kk de catel.
Ea: "uite, mami, tot un caca"

Raluca, mami de Ioana - Alexandra
casatoria civila, burtica si Dodolina piticuta pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
nanusha la 2 ani
nunta si luna de miere
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Mi-am mai adus aminte inca o inatmplare, petrecuta tot la Mega Image acum cateva saptamani.
Stau cu Ioana la rand la casa si ea se apuca sa traga de cutiile de prezervative puse pe raft.
Eu: "mami, lasa alea acolo?"
Ioana: "de ce?'
Eu: "nu ne trebuie"
Ioana: "ce e astea?"
Eu: "nu sunt pentru copii"
Ioana: "e pentru ba`bati?"
Eu (cam jenata): "da, mami"
Ioana: "ce face ba`batii cu ele?"
Eu: 'mami, lasa-ma in pace"
Ioana" "le papa ca sa nu faca copii asa ca Nani?" (Nani e ea")
Va dati seama ce hohote de ras in jur.

Intre paranteze fie spus eu nu i-am zis niciodata ce sunt prezervativele, nu stiu cine i-o fi explicat ca am interogat toata familia si toti se jura ca nu ei.

Edit: Sorana super taaare faza cu "eu nu am stiu ce sa spun"



Raluca, mami de Ioana - Alexandra
casatoria civila, burtica si Dodolina piticuta pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
nanusha la 2 ani
nunta si luna de miere
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ioana enumara acum vreo luna cine are sani si cine nu:
"tati n-are titi, babu (taica-miu) n-are titi, nani (ea insasi) n-are titi, mami are titi, ba nu, n-are ... doar ai (maica-mea) are titi". Are fata spirit de observatie, ce sa zic

Raluca, mami de Ioana - Alexandra
casatoria civila, burtica si Dodolina piticuta pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
nanusha la 2 ani
nunta si luna de miere
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Naty, super perlutele lui "nani", dar la Mega Image nu exista WC? Daca toti copii mici pe care ii apuca caca prin magazine fac afara, dupa colt, in ce se transforma spatiul ala public?!

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Am un anisor deja!

2 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Carmen nici mie nu-mi place sa faca kk si pipi pe afara. De fapt kk nici nu a facut vreodata, cand cu "perla" avusese doar senzatia. Pe mine ma enerveaza si persoanele care-si lasa cainii sa faca pe oriunde.
Dar, intr-adevar la Mega nu au WC sau, mai bine spus, au, dar nu lasa clientii acolo, am intrebat de 2 ori pana acum cand ii venea pipi si mi s-a raspuns ca nu se poate merge ...
Asta e, pana ne-om mai civiliza e cale lunga ... iar eu nu-mi oblig copilul sa se tina pana acasa fiindca nu e bine.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra
casatoria civila, burtica si Dodolina piticuta pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
nanusha la 2 ani
nunta si luna de miere
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:


Noi inca nu avem perle desi avem un 1 an si 8 luni, cu o exceptie Sambata vreau sa iau plasa cu spanac sa ma apuc sa-l curat si o gasesc plina cu morcovi, cartofi si hartiute, zic:
Oana mama ce-ai muncit tu aici puiut.
Oana: Eu nuu!
eu: Da cine?
Oana: Oana!
Am crezut ca o mananc toata, a fost pentru prima oara ca a legat doua cuvinte. O fi asta inceputul?

Cristiana, closca de pui Diana (29 sept.1991) si puisor Oana (18 iul.2005)

Mergi la inceput