Teste de glicemie pt baietel diabetic de 1 an (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ana
multumim pentru vestile bune !
Sanatate muuulta lui Alex si tie


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Multumim tare mult pentru urari, numai ca in dimineata asta Alex nu s-a trezit prea bine. Trebuia sa imi dau seama de ieri, cand glicemiile nu au fost mai mici de 200 ca ceva nu este in regula.
Tuseste foarte tare, stranuta si este si putin ragusit... nu ii convine nimic.
Cand am facut insulina de dimineata la ora 7, exact in momentul in care faceam injectia in fundulet....l-a apucat tusea...si acul mi-a iesit din piele. Sunt sigura ca nu a intrat toata doza de insulina. Oricum , am marit dozele cu jumatate de unitate de insulina, deoarece la racela cresc glicemiile. Si atunci, trebuie sa fac ceva sa le pot tine sub control.
Am inceput sa ii dau medicamente...sper in cateva zile sa fie ok, Oscilococcinum, Prospan, Nurofen,Apa de Mare si cam atat.Ma bucur ca nu face febra, sper sa nu faca...



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Ana, sanatate multa lui Alex!

Luminita si Andrei Tudor (16 august 2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64539" target="_blank">Bazar pt Alex

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Ana, putere multa si sanatate maxima micutului sa treaca raceala si sa poti tine in frau cat mai bine glicemiile!



Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Chiar daca nu am scris niciodata, sa stii ca ma rog in fiecare seara pt. Alex si singurul mod sa ajut poate sunt putinii banuti de la bazar. As vrea sa-ti fac rost de teste, vreau sa te ajut dar nu stiu cum. Noi suntem alaturi de tine.

mami de dani, cici cochet baiat(26 iulie 2005)


albumul nostru
Piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Astazi, puiutul meu este mai bine. Tuseste , dar foarte putin, fata de ieri. Bine ca nu a facut febra, aia ne mai lipsea.
Se pare ca a fost o raceala usora....am atacat-o noi pe ea.....
Glicemiile au fost putin mai mari...dar, slava domnului, testele ne salveaza. Ii iau glicemia mai des....si stiu ce am de facut, desi, am consumat in 24 de ore...cam 20 de teste. De multe ori nu sta , se misca si sangele nu ajunge atat cat trebuie si unde trebuie pe bandeleta....si ne da eroare....si trebuie altul.....

LA revedere, pupaturi multe de la noi.....mai intram , sa va spune cum suntem.




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Buna,
Vestile sunt foarte bune, Alexutu este stabilizat cat de cat in privinta glicemiilor. Insa, aceasta stare de bine a baiatului s-a realizat cu pretul a multor teste.....care se imputineaza pe zi ce trece.Din cele 500 trimise de soni,in ianuarie mai avem doar ... 200 de teste.

Nivelul glicemiilor de mai bine de 2 saptamani este stabil, intre 75 si 280...adica am evitat starile de hipo, masurand glicemia mai devreme ...si am actionat imediat ...si hiperglicemia la fel....
Cele mai mari probleme le avem in continuare la capitolul mancare....asta este un alt motiv pentru care am consumat foarte multe teste, facndu-i insulina inainte si daca nu mananca tot...in urmatoarele 3 ore sigur face hipo, ei bine atunci trebuie sa ii iau glicemia mai des pt a evita starea de hipoglicemie pe care o remediez cu zahar.....
Of, imi este tare greu sa va explic exact aceste chestii pentru ca nici nu stiu cum sa ma exprim ca voi sa intelegeti....
Dar, cred ca este mai important ca eu sa stiu ce trebuie facut, asa-i?

In perioada 19-31 martie vom pleca la Buzias(Timisoara), pentru 2 saptamani. Acolo este un centru pentru copii diabetici, se pare ca este singurul din tara. Am auzit numai lucruri bune, chiar d-na dr. ne-a recomandat sa mergem acolo, este ca un fel de tabara. Am auzit ca au o scoala extraordinara pentru parintii copiilor cu diabet. Se face consiliere psihologica, te invata ce este diabetul , ce si cum trebuie facut pentru evitarea complicatiilor.
Abia astept sa ajungem acolo. Cu acesta ocazie lui Alex i se va face si un control general al starii de sanatate, lucru pe care nu l-am mai facut din septembrie anul trecut, cand am descoperit ca are diabet.

VA PUPAM, SI VA MULTUMIM TUTUROR INCA O DATA PENTRU TOT CE FACETI PENTRU NOI!




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Am facut comanda de 5 cutii de teste de aici. Estimez ca vor ajunge in 3 saptamani (cam la limita, dar...).



Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

quote:
Originally posted by aurelia1278

Am facut comanda de 5 cutii de teste de aici. Estimez ca vor ajunge in 3 saptamani (cam la limita, dar...).



Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an



Foarte bine Aurelia...si acum intrebarea: le platim de la bazar sau e alta treaba aici?
Sa ne anunti cum trebuie facut cu banutzii.


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Da Mihaela, de la bazar, cand vin. Vor fi 5 x $68 * 29000, in jur de 10 milioane. Transportul e gratuit pentru ca vor veni impreuna cu alte bazaconii de-ale noastre.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput