Ce cadou sa-i ofer fetitei mele de 6 ani?

Ce cadou sa-i ofer fetitei mele de 6 ani? | Autor: penelopa

Link direct la acest mesaj

Sunt intr-o mare incurcatura trebuie sa-i cumpar fetitei mele un cadou si chiar nu stiu ce .Ea nu stie ce vrea este deja la a 10-a papusa barbie , a treia trusa de machiaj ptr.copii,a doua casuta de papusi...Ce credeti ca le-ar interesa pe fetitele voastre?Ceva inedit?????????????????/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Bicicleta, role, roller, jocuri care sa-i dezvolte inteligenta (Bianca le adora), casetofon (si seara la culcare i-i pui o caseta cu povesti). Bianca uite ca-m ce-si doreste de Craciun (inca nu am testa-o pt ziua ei, care e pe 4 ain):
- Baby Born cu cadita
- papusa mare (de cca 83 cm)
- haine de schimb pt Barby (are vreo 15-16)
- Barby cu sms si barby cu Notizbuch (astea sunt ultimele aparitii, si nu-i decat 35 euro aia cu sms si 30 ailalta)
- casuta de papusi 7ea nu are, dar are Castelul lui Barby primit anul trecut de ziua ei).
- covoras muzical

Poate te insiri putin (nici eu nu prea stiu ce sa-i iau, ca tot ce am scris in partea de sus a subiectului, a mea are). La 4 ani stiu ca i-am luat un lanttisor de aur, ca asta si-a dorit! De atunci nu l-a mai pus la git (dar a avut si un motiv: a facut inot un an si ne era teama ca-l scapa in bazin).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Helbi, ia repede Barbie alea ca sunt ieftine, eu am fost azi in Carefour si am vazut Barbie Chocolate nu stiu cum si inca una pe care am uitat cum o cheama, tot printesa si erau cate 3.600.000, adica 100 Euro. Mai ca nu mi-am facut cruce in fata raftului. Noroc de mine ca fiica-mea nu vrea Barbie si nici o alta papusa ci masini, motociclete, animale pristorice si marine. In seara asta i-a adus taica-sau un schelet de tyrannosaurus rex ca vroia un schelet. Oscioarele sunt intr-o caramida, e ceva gen micul paleontolog, trebuie sa sape incet cu un cutitas de plastic, sa gaseasca oscioarele, apoi sa le perie ca sa le curete de fiecare firicel de praf si la sfarsit sa le asambleze. Si e si fosforescent scheletul. Dar merge al naibii de greu.
Noi de Craciun cred c-o sa-i luam o bicicleta ca cea pe care-o avem e deja cam micuta.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

www.kogaion.net/anapontadolls

Mama Raluca, baiat Alex si copilita Ioana
http://community.webshots.com/user/craluca100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

jocuri gen lego, poate?

"Trebuie-n viata sa te grabesti incet de vrei la timp sa-ntirzii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thalia spune:

un mimi laptop de jucarie dar functional , cu jocuri de varsta ei. Pregateste-o pentru viitor

descarca exercitii callanetisc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

Sunt cutiile acelea cu 100 (sau 200) de jocuri intr-unul. Sah, table, sus-jos, marocco, nu te supara frate si o gramada pe care eu nici nu stiu sa le joc. Vine iarna si sunt faine de jucat la gura sobei :)

Patine sau schiuri.

Halat nou de baie si un abonament la un curs de inot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns penelopa spune:

Va multumesc pentru sfaturi!
Helbi cred ca o va incanta o barbie cu sms sau un castel barbie dar nu sunt eu informata sau pe la noi nu am vazut?
Rolele nu o atrag in schimb mergem la patinaj si e super fericita.Am vrut sa-i cumpar de craciunul trecut dar a preferat o barbie sirena bleu .
A trecut de faza lego acum are o alta pasiune insira margele am descoperit o minunatie de set cu 10000 de margele la Metro si de un an inca nu s-a plictisit.A facut bratari pentru toate colegele de la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Stai ca le caut pe-amindoua pe net si ti le trimit sa te informez

Laptop pt copii are si Bianca de la 4 ani. Asa a invatat sa numere, a invatat literele.....dar ala era de la 4 ani in sus..acum ar avea nevoie de altul mai pt virsta ei, dar nu prea si-a manifestat dorinta.

Ea mai vrea joc pe TV-u ca are nu stiu ce prietena.

Si joc de-ala de care zice descintec avem si e super ok. Pe castel eu am dat acum un an 50 euro cred. Bianca a mai vrut Arca lui Noe de la Playmobil. A primit de craciun anul trecut, dar daca e singura, nu prea se joaca cu el.....


Ute aici:
http://www.neckermann.de/index2.mb1?mb_f020_id=xx2jf04rFO3gNk2kvVpwF1PzLQWsaQH9&nav_id=10008524&schnapp=off&track_sitestat=kinder&mb_v301_ch=2b693

O vezi si pe-aia cu sms si pe pag 2 e si castelul (Schloß). Aici sunt mai scumpe, dar in magazine au cam 5-10 euro mai putin.

Mergi la inceput