Ajutati-ma , trebuie sa gasesc roboti!

Ajutati-ma , trebuie sa gasesc roboti! | Autor: Vichi

Link direct la acest mesaj

Ati auzit sau vazut desenele animate de pe postul Cartoon Network cu "Transformers Enegon"?... Baietelul meu Vic (5 ani) isi doreste unul din roboteii prezenti acolo... Nu stiu ce l-a apucat, e una din dorintele lui absconse, pana acum nu vroia decat tractoare, macarale, excavatoare, si alte utilaje. m facut "greseala" sa-l intreb ce vrea sa-i aduca Mos Craciun?!
Stiti un magazin in Bucuresti unde gasesc asemenea robotei? Pana de sarbatori trebuie sa cumpar unul (macar!).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Nu stiu daca exista undeva transformerii "originali" dar la tarabele din parcuri (in Herastrau la Roata Mare de ex.) o sa gasesti o multime chinezesti care sunt cam fragili dar iti faci treaba cu ei.

_
Sunt moderator dar ma tratez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vichi spune:

Taticul lui Toma, multumesc!

Eu am dat fuga pe forum in loc sa dau iama prin parcuri, hipermarketuri, piete...
O sa fac in week-end o "inspectie" amanuntita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

http://www.jucarii.net/index.php?idSub=53&title=Roboti%20Transformeri

par mai de calitate (si mai scumpi) :D si is chiar transformeri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Cristina, aia de la Simba sunt si in Metro da' nu sunt aia de pe Cartoon : Rodimus, Optimus, Smecheru' etc, etc. Noua astia ne treba !

_
Sunt moderator dar ma tratez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Ma, da acu pe bune, urati is

Vichi, ma bag si io in subiectul tau..ma, da Scooby, Dehny, Spioane si alte aiureli de-astea unde gasesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vichi spune:

Cristina, si eu sunt oripilata de transformerii astia, insa nu vreau sa isc un conflict de opinii cu fecior' miu, sau unul intre generatii.
Asta este, poate nu vad eu miezul lucrurilor actuale! Mie tot Lolek si Bolek, Mihaela si Azorel imi plac mai mult.
De azi dimineata navighez si am gasit pe net tot felul de roboti din astia, care mai de care mai futuristi, dar nu le vad farmecul... inca!
Asa ziceam si despre tractoare, iar acum deja caut singura fara sa-mi ceara copilul, tot felul de excavatoare, combine agricole sau nivelatoare de drumuri... Si sunt f.f.f. fericita cand gasesc ceva nou.

Uf, Scooby-Doo sau Dexter, cainele Curaj sau fetitele Power-Puff, sunt alta problema! Nu gasesti nicaieri, nici macar imprimate pe tricouri. Eu pt.Victor, scot la imprimanta diverse ipostaze din desene animate, ii pun wall-papere sau screen-savere pe computer, dar mai mult nu gasesc... In strainatate sunt nenumarate jucarii cu personajele de la Cartoon Network, aici nu. In Bucuresti ii gasesti pe: Winnie, Tweety, Pokemon, Garfield, Tom si Jerry si cam atat, din cate stiu eu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Ei intra in gasca si fiul meu ma innebunise pana acum cateva saptamani ,am gasit toata colectia de "transformeri "la Unirea sus ,pe etajul ptr copii ,sunt de foarte proasta calitate dar o firma serioasa nu am gasit .Al meu Vladut are mare boala pe Bionicle ,i-a cerut si lui Mos Craciun ,pe mine ma sperie dar lui ii plac ,macar aia se fac si desfac si in alte vietati si sunt foarte rezistenti,ii lasi si mostenire daca vrei .
Eu i-am luat tricouri cu omul paianjen si Scooby Doo tot de la Unirea si e foarte fericit .Incearca si cu Bionicle ,vezi daca ii plac ce e drept sunt cam piperati ,dar ce nu face omul ptr odorul lui ?
Daca ati vedea ce i-a cerut fiul meu mosului trebuie sa fac imprumut la banca ca sa ii satisfac jumatate din dorinte .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_c spune:

fetelor eu stau in sect 5 si am gasit toata colectia de transformeri in nick center la etaj. Fimiu e disperat dupa aratarile astea iar vanzatorii de la standul respectiv sunt foarte documentati. Nu bag mana in foc pt calitate dar ai nostri sunt inca intregi dupa muuulte lupte si transformari , iar ca pret au costat 180-200 mii lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

vichi, mama, esti in urma. acum se difuzeaza transformer cybertron.

he, he, noi "mancam" cate doi roboti din astia pe luna. i-am scos si la imprimanta pe hartie din aia mai groasa si a fost super incantat. asa ca nu sunteti singurii. cand il intreb ce vrea sa-i aduca mos nicolae si mos craciun imi arata pe degete: un optimus, un megatron, si un prime vector. asa ca...

Mergi la inceput