Parinti de copii cu SD 2

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Paula, multumesc pentru cuvintele frumoase. Imi pare rau pentru Alexandra, iti urez sa se insanatoseasca rapid. Din pacate e sezonul racelilor si al gripelor, nici micutza mea nu e scutita de cate o raceala.
De asemenea sa ai o nastere usoara!
Pe tine te-am urmarit ca sa spun asa de cand ai scris prima oara pe forum si mi-ai facut impresia unei persoane puternice. De altfel, te admir pe tine si pe Felis, ca in ciuda greutatilor v-ati pastrat optimismul si judecata rationala. Si va doresc tot binele din lume de acum inainte.
Cat despre cazul care a generat dialogul nostru, pot sa spun doar ca se rezuma astfel "buna ziua ti-am dat, belea am capatat". Iar hotararea mea ramane neschimbata, oricare ar fi problemele persoanei respective. Probabil ca daca nu ne invita chiar ea la intalniri in Bruxelles, inclusiv cu copiii nostri, n-as fi intrebat-o de sanatate; dar cunoscand tocmai cat de grea e adaptarea am vrut sa fiu amabila. Asta e, am dat cu batzul in balta. Pe viitor am sa ma abtin de la amabilitati de orice fel.



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Ina, nu trebuie sa-mi multumesti, am incercat sa-ti explic cum sunt lucrurile din punctul parintilor, sau o parte a celor cu copii cu probleme. Sa nu spui niciodata ca nu mai ajuti sau nu mai faci pt. ca ai pati X, Y...eu ajut mereu si fac in continuare multe cu toate ca de multe ori ma fac sa plang cei ce-i ajut de cat de rai sunt sau cum se poarta. Nu am cerut niciodata sa fiu rasplatita pt. ce fac, o fac din placere si din dorinta ca altii sa nu treaca prin ce am trecut eu cu fetita mea, si pot spune ca am avut si un gram de noroc sau putin ajutata de sora dr., dar tot am multe pedici si greutati. Sper din suflet sa ma fi inteles bine si sa nu te superi de ce sfat ti-am dat. Si eu de multe ori spun ca nu mai ajut dar nu pot rezista, ma doare sufletul sa vad ca nu are, ca nu stie....si sar cu ce pot. Am intalnit oameni si cu tupeu care mi-au spus ca numai cu atat ii ajut? sau fel si fel , dar asta nu m-a impiedicat sa o fac de fiecare data cand consider sau sunt solicitata. Cel mai mult ma doare cand eu le vreau binele si-i ajut de la mine putere si ei ma refuza sau inteleg gresit ajutorul meu.
Nu mai fi trista si sa stii ca tot ce faci faci pt. Dumnezeu si el vede. Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci peste toate si sa fii tare si buna in continuare.
Te mai asteptam pe aici si sa ne mai spui ce fapte bune faci si ce face fetita ta.

Multumesc mult de tot tuturor de urari, azi face 2 ani si imi pare foarte rau ca este bolnava si nu am reusit sa ma tin de promisiune sa o scot cu bunica cu tot la o mini plimbare, la o prajitura, doar am tort in frigider dar sa fie un pretext de a merge la plimbare.














Sarbatori fericite si indestulate.







Paulacu Paul 37+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

La multi ani, Alexandra! Sa cresti mare si sanatoasa!
Paula, sa-ti aduca fetita ta mica si dulce numai bucurii!
Se pare ca avem un "noroc" enorm cu zilele de nastere. Al meu s-a tinut tare duminica la party dar acuma tot cu 40 de grade o tine. La el la cresa are o fetita varicela si tare mi-e teama ca asta e si la noi. Am fost la dr. si nu i-a gasit nimic... sa vedem cum evolueaza... Deocamdata a reactionat la Nurofen si e mai bine. Si noi suntem cu totii mucosi, vine fiecare cu colectia lui de la gradi si cresa si o imparte "generos". Asta e, trecem noi si de asta...
Sanatate la toata lumea!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Teledon - 5000€ pentru AlinaLumina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali 64 spune:

LA MULTI ANI ALEXANDRA!
PAULA sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa si norocoasa!
Pentru tine nastere usoara si un bb 2 fara probleme!
Pupici si petrecere frumoasa,
Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

si pt Alexandra...

Poze de la kinetoterapia de azi

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Petrecerea lui Mihai!
Petreceri - petreceri!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Mi-au placut tare pozele de la terapie, ce cuminte este el si ascultator. Pupici Mihaita!

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos
http://community.webshots.com/user/sebastieng10
POZE
POZE NOI POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Multumim de urari. E foarte buna tipa, o stie pe Alex si sta langa mine. Sunt superbe pozele.
Acum se simte mai bine, sper sa nu fi luat ceva mai grav, are la zi toate vaccinurile si deci nu va lua rujeola.....





Sarbatori fericite si indestulate.







Paulacu Paul 37+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Sa va uitati aici si mai ales pt. Vergi.

http://www.valea.go.ro/13randuri.swf






Sarbatori fericite si indestulate.







Paulacu Paul 37+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

quote:
Originally posted by paula2003

Ina, nu trebuie sa-mi multumesti, am incercat sa-ti explic cum sunt lucrurile din punctul parintilor, sau o parte a celor cu copii cu probleme. Sa nu spui niciodata ca nu mai ajuti sau nu mai faci pt. ca ai pati X, Y...eu ajut mereu si fac in continuare multe cu toate ca de multe ori ma fac sa plang cei ce-i ajut de cat de rai sunt sau cum se poarta. Nu am cerut niciodata sa fiu rasplatita pt. ce fac, o fac din placere si din dorinta ca altii sa nu treaca prin ce am trecut eu cu fetita mea, si pot spune ca am avut si un gram de noroc sau putin ajutata de sora dr., dar tot am multe pedici si greutati. Sper din suflet sa ma fi inteles bine si sa nu te superi de ce sfat ti-am dat. Si eu de multe ori spun ca nu mai ajut dar nu pot rezista, ma doare sufletul sa vad ca nu are, ca nu stie....si sar cu ce pot. Am intalnit oameni si cu tupeu care mi-au spus ca numai cu atat ii ajut? sau fel si fel , dar asta nu m-a impiedicat sa o fac de fiecare data cand consider sau sunt solicitata. Cel mai mult ma doare cand eu le vreau binele si-i ajut de la mine putere si ei ma refuza sau inteleg gresit ajutorul meu.
Nu mai fi trista si sa stii ca tot ce faci faci pt. Dumnezeu si el vede. Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci peste toate si sa fii tare si buna in continuare.
Te mai asteptam pe aici si sa ne mai spui ce fapte bune faci si ce face fetita ta.

Multumesc mult de tot tuturor de urari, azi face 2 ani si imi pare foarte rau ca este bolnava si nu am reusit sa ma tin de promisiune sa o scot cu bunica cu tot la o mini plimbare, la o prajitura, doar am tort in frigider dar sa fie un pretext de a merge la plimbare.














Sarbatori fericite si indestulate.







Paulacu Paul 37+ siAlexandra


La multi ani Alexandra si sa fii cuminte ,sa te faci bine cat mai repede ,uff si raceala asta ce moment si-a gasit !Si tie Paula nastere usoara si numai bine tie si celor dragi ,Sarbatori fericite si imbelsugate, sa fiti sanatosi ,Iustina mamica lui Vladut (6 ani si 5 luni )si a Anei (6 luni fara 5 zile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Hai sa inchidem si sa deschidem un nou capitol www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64294" target="_blank">aici

Sarbatori fericite si indestulate.







Paulacu Paul 37+ siAlexandra

Mergi la inceput