Nu se gasesc vaccinuri?

Nu se gasesc vaccinuri? | Autor: Jasmine

Link direct la acest mesaj

Trebuie sa cumpar pt bebe urmatoarele vaccinuri :
HAVRIX Junior 720
VARILRIX
PRIORIX

Medicul pediatru mi-a zis ca nu prea se gasesc in farmacii.Primul e contra hepatitei si mi-a zis ca stocurile s-au epuizat pt ca vaccinurile au fost trimise masiv in zonele afectate de inundatzii.

Intrebarea e : ati cumparat de curand sau ati vazut la vreo farmacie din Bucuresti vaccinurile astea?

Multumesc.


Jasmine si Radu (26.10.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginad spune:

Havrix-ul l-a luat o colega, de curand, de la HelpNet, ii rogi sa se uite in calculator sa vada in ce farmacie il au. Oricum tb.sa fie pauza intre ele de cel putin o luna, poate apar pe piata intre timp. Parca Priorix-ul se face la 1 an si o luna, deci ar fi primul.
Sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Jasmine, priorix se da gratuit de la stat si il poti face intre 15 luni si 24. deci....cu asta ai rezolvat-o.
havrix in momentul asta gasesti la sensiblu in colentina, st cel mare, ghencea, 1 mai, dr taberei.
varilrix a disparut ptr vreo luni de pe piata, acum se gaseste din cate stiu eu. in momentul asta il gasesti in toate farmaciile sensiblu din bucuresti.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

Jasmine, priorix se da gratuit de la stat si il poti face intre 15 luni si 24. deci....cu asta ai rezolvat-o.


Priorix nu se da gratuit de la stat (nu s-ar mai vinde in farmacii, ca n-ar fi nimeni nebun sa dea bani doar de dragul de a-i da); gratuit de face Trimovax; Priorix este considerat ceva mai bun, in special din cauza reactiilor advrese mai reduse.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Eu am cumparat saptamana trecuta Varilrix. In Arad il aduce in farmacie la comanda. A fost o perioada cand nu am gasit deloc, nu avea nici in depozite, dar acum se gaseste.



Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

La Help si la Sensi Blu. La Sensi Blu se face comanda si te suna acasa in cateva zile, e mai scump dar aduc la comanda ce medicament vrei. Eu asa am luat unul din ele.

Sanatate.



Paulacu Paul sau David???? 32+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Multumesc mult fetelor.

Am gasit vaccinurile : Havrix si Varilrix la farmacia Help din Drumul Taberei (care nu e totuna cu HelpNet) si Priorix la Sensiblu.

Am scris unde le-am gasit ca poate le mai cauta cineva.

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput