Fetele din America (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Carmen, ai nimerit-o, criticam pana nu mai putem. Si suntem si carcotase pe deasupra, mentinem balcanismele peste ocean, ce sa facem. De aia ne adunam aici, sa "practicam" obiceiurile vechi romanesti. Io zic sa te duci la Wal-Mart, sunt la al doilea copil mic si de 10 ani incoace tot de acolo cumpar strampeli de bumbac, de la raionul de fetite, tights se numesc. Se mai gasesc si in catalog, gen Hanna Andersson (web site www.hannaandersson.com), de la marimea 60 in sus, 60cm inaltime corespunde la 1 an, daca nu ma insel), dar acolo sunt mai scumpi, $12.

Nu te critica nimeni, dar chiar daca nu esti de ieri de azi pe aici nu le poti stii pe toate, cum de altfel nici eu care-s de 20 de ani aici n-am pretentia ca le stiu. Draga mea, e normal ca America asta care le are pe toate sa nu aiba gustul romanesc pe care-l stii. E America si nu Romania. Pt gusturi tragi o fuga peste ocean, pt bani si o viata mai buna vii aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Simona, eu nu stiu de lucrusoare de bebei da' vreau sa te salut ca suntem vecine de zona si sa nu fii suparici, eu m-am invatat ca nu-i peste tot la fel in America la cate state sunt, chiar si aici prin zona la acelasi lant de magazine la unul gasesc ceva la altul nu.
Pupici, asa-i ca ti-a trecut?

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

carmen_simona nu te supara pe fete, asa sunt ele.. si pana acum cateva luni nu eram fetele din America, Eram fetele din America poftiti la o barfa.. deci barfa e in toi la topicu nostru.. si nu suntem nici fete rele.. doar cu gura mare, suntem saritoare si vesele... tzafnoase uneori dar ne trece repede.
Hai nu te supara si mai sc aici la noi
Vrei sa fi si tu pe lista? Sau esti deja .. nu am verificat , anuntza-ma .
Laura Takacs greu e singur cu doi pitici in casa si cu sarmalele intinse peste tot, intrebare: cum faci tu papa, curat cu 2 copii in casa?
Oana_B data viitoare cand mai vezi greseli mai corecteaza si tu... ca ai mai putina treaba ca mine prin casa ]:D].. uite dau o floare in avans



Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante
Exerciti Animate



Decalotarea nu este necesara la baietei daca urineaza in jet si nu au infecti repetate in zona genitala. Apa si sapunul sunt suficiente pt pastrarea igienei intime la baieti. Luati si cititi despre www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html" target="_blank">FIMOZA si nu va mai chinuiti inutil bieti copilasi nevinovati.
Este totul normal daca arata www.cirp.org/library/normal/" target="_blank">ASA
Intrebari fregvente despre www.cirp.org/pages/parents/FAQ/index_ro.html" target="_blank">CIRCUMCIZIE. www.cirp.org/library/procedure/plastibell/" target="_blank">Poze cu etapele unei operati de CIRCUMCIZIE... priviti, mirativa, crucitiva si GANDITI-VA BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

As corecta da' nu pot ca nu-s (de)modelatoare in zona asta

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Gabbriela, raspuns simplu: fac pe apucate. Acuma inca trei-patru zile e mai usor, ca praslea e in Ro, dar vine inapoi, si atunci sa te tii. Azi dimineata in timp ce vorbeam cu mama la telefon, pret asa de 5-10 minute, a reusit sa demonteze grila de la frigiderul alor mei si o invartea ca pe sabie (am dedus din strigatele maica-mii), apoi s-a apucat de aparatul de masurat curent in circuite a lui tata, l-a dat gata si pe ala. Doamne ce-o face cand vine acasa, ca aici tentatiile sunt mai mari.

Carmen, o sibianca nu se supara pe alta. Noi nu avem cerc exclusiv, asa ca poti "da" pe aici cand vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Laura Takacs, intels numa ca la mine nu merge pe apucateca nu imi place, si simnt cama lasa puterile deja... noaptea pe la 2 AM curat dimineata curat ziua curat .. numa curat si iar curat si nimci nu se vede, acuma sau gandit baieti de (3 respectiv 3,10 luni) ca e timpu sa demonteze rafturile :(( de jucari
oana_b, uite la asta nu m-am uitat daca esti sau nu moderatoare si pe aici [:P]
hai la impachetat inca 2 sarmale.. off dependenta asta de DC nici sarmale nu ma lasa sa fac



Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante
Exerciti Animate



Decalotarea nu este necesara la baietei daca urineaza in jet si nu au infecti repetate in zona genitala. Apa si sapunul sunt suficiente pt pastrarea igienei intime la baieti. Luati si cititi despre www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html" target="_blank">FIMOZA si nu va mai chinuiti inutil bieti copilasi nevinovati.
Este totul normal daca arata www.cirp.org/library/normal/" target="_blank">ASA
Intrebari fregvente despre www.cirp.org/pages/parents/FAQ/index_ro.html" target="_blank">CIRCUMCIZIE. www.cirp.org/library/procedure/plastibell/" target="_blank">Poze cu etapele unei operati de CIRCUMCIZIE... priviti, mirativa, crucitiva si GANDITI-VA BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

Hai noroc si voie buna la voi.
Bey,io nu inteleg di ce ii zice Green Card cand are o culaoare asa de...albobejuliespalcita.
Saptamana trecuta am avut interviul care a fost super lejer si nu a durat nici macar 10 min si sincer am fost putin dezamgita ca in ultimele 2 luni tare stresata am fost.Am ajuns la concluzia ca interviul cu INS e ca si secsul:Iti doresti asa de mult sa se intample,astepti cu nerabdare si emotie clipa,iar cand se intampla,dureaza putin,dar finalul este satisfacator.
No, si cum va spuneam,de ieri sunt fericita posesoare nu numai a albobejulospalcitei GC,dar si a biletelor de avion pt decembrie cand ne vom lua zborul spre Ro.Yahoooo.No acu',cum sa distrez cupchilu'de 2 ani jumate pe avion pt 9h30min(sotzu' zboara cu alt avion)si cum sa nu ajung la nebuni,atat eu cat si pasagerii de pe langa noi.Ati trecut prin asta?Aveti un sfat pt mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mihaela,

felicitari pentru GC si pentru vacanta in RO.
Eu cand calatoresc cu baietii, le dau cate un Benadryl si ii pun sa se culce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Originally posted by mihaelabebe
[..]cum sa nu ajung la nebuni,atat eu cat si pasagerii de pe langa noi.Ati trecut prin asta?Aveti un sfat pt mine?

Mihaela



Trimiti kupilu' cu avionu' sotului

Felicitari pentru card si vacanta minunata in Ro

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

Saru-mana,saru-mana!:)

Bey Beule,l-as fi trimis io,dar pt ca de husband ne descotorosim repede in ianuarie si io cu zgubiliticu' de fi-miu stam pana in martie,a trebuit sa cumpar beletele separat.Si smecherii astia,dupa ce am achitat pt mine si zgubilici,au ridicat imediat pretzu'cu 400$.Si io i-am zis,"barbate,sa mor io de nu te iubesc,dar iubesc mai tare 400$" Si iti dai seama ce fericit e ,desi mai usor cu 400$ care intra in buzunaru nevestii si cu cu care imi voi plati psihologu la Mall,datorita stresului prin care io si ceilalti fericiti pasageri vom trece in timpul zborului si de care sotzu va fi lipsit.Da' o sa fac si io ca tot amricanu' de rand cu copii:apas butonul ignore,iar ailalti...e treaba lor.

Sanca mercic,la asta nu ma gandisem!

Mergi la inceput