curatenia in camera la copil de 5 ani

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

aaa! Si la noi e problema cu ordinea.
Baietelul meu are 6 ani, dar nu ii place deloc sa-si stringa prin camera. Incerc sa nu las lucrurile sa scape de sub control si sa faca ordine cind inca nu e dezastru. daca acesta s-a produs, nu face daca nu il ajut. Il copleseste pur si simplu dezastrul de acolo.

Eu cred ca nu trebuie sa ne facem griji. Pina ajung sa se insoare(marite) isi revin ei. Si in nici un caz sa nu ii pedepsim pt. asta. Avem motive mult mai serioase pt. a o face:).
Pedeapsa cea mai mare o sa fie daca le vine vreun prieten la ei si le zice ca in camera lor e ca o cocina. Eu cred ca asta e suficient:)

Ca sa va fac sa rideti va spun ca sotul meu, cind era adolescent nu se mai obosea sa-si puna hainele in dulap. Facuse un morman intre pat si perete, din care isi lua ce avea nevoie. Biata maica-sa nu mai avea putere sa-i faca observatie si il lasa asa.
Acum, umbla si stringe ce lasam noi insirat prin casa si , culmea, ne mai face si observatie



" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput