ajutor!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Alexa Ioana, ma bucur ca si tu esti in Cluj! Du-te la Dpc si ai sa gasesti niste doamne dragute, eu le cunosc acum si stiu de ce spun asta! Prima data cand am fost acolo sa ma interesez am dat peste o tinerica care a vorbit f oficial cu mine, si nu numai atat, nu m-am simtit deloc bine cand am plecat deacolo! Dar acea persoana nu mai lucreaza (nici nu-i prea era acolo locul, dupa parerea mea)si celelalte asistente sint super dragute! Eventual dupa ce mergi, scrie-mi mail daca aiceva sa ma intrebi sau crezi ca te pot ajuta!Dar ma intreb dece nu veniti si voi pe subiectul: M-am hotarat adoptie...unde suntem toate in situatia voastra, si unele care au facut deja toti pasii ne ajuta cu sfaturi si ne povestesc de puiutii lor. E foarte placut sa vezi ca nu esti singura si ca intrebarile, gandurile, problemele tale au fost si in capul altora! Care au reusit sa le rezolve si sa fie fericite! E bine sa vezi ca la capatul tunelului e o luminita!!!!!!!!!!!

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

fetelor, multumesc din suflet pentru cuvintele voastre frumoase... am extrem de mare nevoie de sustinere... weekendul asta a fost de cosmar din multe puncte de vedere...
va multumesc. sunteti minunate !
sa aveti o saptamana buna !

patri, vreau sa merg la DPC zilele astea. te tin la curent. multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Alexa Ioana ma bucur ca ai luat o astfel de hotarare.Te cunosc si pe tine si pe sotul tau si stiu ca veti fi niste parinti minunati.Daca vrei sa vorbim da-mi un mail sau suna-ma.Noua ne-au trebuit 2 caracterizari pe familie de preferinta de la niste cupluri care au copii.Daca ai nevoie iti fac eu caracterizarea cu mare placere.Poate atunci ne intalnim ca tare mi-e dor de voi.
Cand ti-am citit mesajele am avut o tresarire de bucurie.O sa vezi ca la final veti fi FERICITI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2Na spune:

Draga Alexa, scuza-mi intarzierea (eu scriu numai de la serviciu si atunci cand pot)dar vad ca fetele deja te-au informat in legatura cu caracterizarile. Ale mele au fost de la sef si o colega iar ale sotului au fost doar de la 2 colegi, scrise de mana si nu au trebuit contrasemnate si de altcineva (sef).
Daca mai ai nelamuriri, nu ezita sa ne intrebi, si te vom ajuta.
Iti doresc mult succes si sa auzim de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Fetele nu vreti sa intrati si pe Asociatia Parintilor Adoptatori. Inele din voi deja au intrat si le multumesc. Cred ca e loc de doscutie chiar daca nu vreti sau nu credeti inca in aceasta initiativa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

In profilul ei, anna_maraa scrie ca nu este casatorita.
In aceste conditii, i se va permite sa adopte un copil?
Nu vreau sa fiu carcotasa, pur si simplu vreau sa stiu, pt ca si eu am astfel de planuri pentru viitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

www.ele.ro/articol_2758.html" target="_blank">O poveste trista...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia_Pui spune:

Teo e casatorita ? Din cate stiu eu nu . Pot adopta si persoanele necastaorite , sau poate adopta doar unul dintre soti .

http://pg.photos.yahoo.com/ph/map75ro/album?.dir=e4c8&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

silvia pui , iubika,persoanele casatorite nu pot adopta fara consimtamantul celuilalt.
Dar, se poate adopta numai de unul dintre soti, adica: copilul nu v-a fi trecut si pe numele sotului. Atat.
Iar persoanele necasatorite= da pot adopta.
Mi-am permis sa va raspund la acest subiect, ptr. ca eu ma aflu in una din situatiile de mai sus, am pus intrebari la DPC si asta mi s-a spus.
Numai bine tuturor.

MG

Mergi la inceput