Tatici singuri nu exista?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Sunt de acord, Brenda, ca mai exista si tati care vor sa-si vada mai des copiii (rari, din pacate) sau chiar vor sa-i creasca, insa titulatura de tatic singur se acorda acelor barbati care au copilul langa ei, fara ca mama sa fie prin preajma. Daca noi am fi lasat fetele la tatii lor, ne-am mai fi numit mamici singure?
Nu stiu cati barbati isi asuma o astfel de responsabilitate, pentru ca e greu, foarte greu sa cresti un copil de unul singur si nu multi sunt dispusi sa renunte la o viata fara griji.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Eu stiu unul, si e chiar drag inimii mele, caci este fratele meu. E singur de sase sau sapte ani.Sotia, pardon exa, a plecat chipurile sa faca bani in Italia, ca dupa cativa ani, in care fratele a fost si mama si tata ptr cel mic.Si dupa cativa ani, in care nu ia trimis decat cred 3-4 pachete ptr copil, si acelea pline cu hainute mici si bombonele, ii spune ca nu are nici un ban.Asta cand fratele ia cerut sa vina acasa, caci copilul are nevoie si de mama, si ca se descurca ei cumva.Nici sa-si vada copilul nu a vrut, cand fratele s-a oferit sa il duca in vacanta o saptamana la ea. De fapt ea trai cu un bosorog beteag,arab...caci pana la urma ia cerut divortul fratelui.De fapt ia cerut ca fratele sa divorteze de ea, caci daca intenta ea divort nu putea sa se casatoreasca acolo. Habar nu am cum sunt legile in Italia. Hai ca m-am lungit.
Am sa-i dau situl...desi spune ca nu mai are incredere in femei, si ca mai bine il creste singur pe Mihaita.care a facut acum cateva zile 10 ani.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Liliana, il asteptam aici pe fratele tau. Nu e nevoie sa aiba incredere in femei, aici suntem oameni care crestem cu dragoste copii, femei si barbati dezamagiti de situatiile prin care am trecut in viata, dar optimisti, aici ne impartasim emotii, sperante, trairi, ne sfatuim "despre copii" si nu uitam sa ne bucuram de viata!

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Eu cunosc un tatic singur si il admir mult pt ce a facut pt fetita lui. Un fost coleg de serv- cu care am pastrat legatura- a divortat de exa care il insela pe unde apuca si care "din cauza copilului nu a avut parte de tinerete" si care si-a dat acordul dupa mituiri si dovezi de la un detectiv ale infidelitatilor repetate si redeschidere a procesului de custodie a copilului deoarece asa ar fi avut parte de pensie alimentara, etc... Si asa acest barbat si-a crescut singur fetita -sunt vreo 7 ani de la divort- iar luna viitoare se recasatoreste gasindu-si in final jumatatea. I-a fost tare greu dar a reusit, si si-a crescut frumoasa f bine

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Si eu cunosc un tatic singur, tine ff mult la copil, chiar daca era in grija sotiei se ducea in fiecare weeekend la el cu avionul (mama si copilul fiind in alta tara). Si acum baiatul e la el, nu stiu daca temporar sau definitiv, insa se ocupa de el mult mai mult decat ar fi facut-o maica-sa. Cred insa ca aceste cazuri sunt extrem de rare. De regula copii raman mamei iar barbatii isi gasesc o alta sotie, care evident isi vrea copii ei.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octav645 spune:

Buna la toata lumea ,
Sunt un tatic singur din Buc.Copilul are 3 ani si sta la fosta soacra,dar il vad saptamanal.Fetelor,sper sa nu dati cu rosii in mine ,fiind din tabara adversa si in minoritate.Chiar e ciudat ca nu apar tati singuri aici,unde or fi ? Or fi timizi ?Inhibati ?Nesociabili ? Sau nu le place net ul ?
Astept sugestii si reclamatii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Salut, Octav! Bine ai venit.
Noi suntem aici -> unde ai sa constati ca nu da nimeni cu rosii, ci suntem un grup de prieteni. Te asteptam!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Ce tare mi-a placut subiectul asta ! Chiar e foarte emotionant sa vezi ca mai exista barbati sensibili si care sunt oameni de casa, ca pana la urma asta e toata filozofia ! Sa vrei sa te implici in viata de familie, chiar daca "familia" nu are doi membri de baza ( sot, respectiv sotie ) si nu numai atat, sa nu te lasi pana nu reusesti ! Bravo voua ! Va felicit si va doresc tot binele din lume voua si copilasilor vostri !

Mamica de nazdravan Rares si cu al doilea .


Good things last forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octav645 spune:

Salut Alex !
Merci pentru primire.Ma bucur suntem cel putin 2 tati.Mai era pe undeva Rufus.Esti cumva Corha barbosul,fostul meu tovaras de afaceri ? Sau cumva tipul de la RAL ?
Mai avem vreun tata ,aloooo!
Toate bune sa se adune !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

mai este si Rilbuc... din cate stiu Rufus nu mai e tatic singur:)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput