V-ati lasa copiii in excursie?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Ooooo, se pare ca noi suntem "veterani" in aceasta problema!
Raul (25 mai 1999) a fost in trei excursii si o tabara. Asta in conditiile in care in rest a fost tot timpul langa noi zi si noapte, de cand s-a nascut.
Prima data a fost plecat inainte sa implineasca 5 ani cu gradinita la 50 km de casa. Dar sa nu recunosc ca am fost si eu cu ei (erau peste 30 de copii!), totul a fost f. bine.
Apoi a mai fost in primavara in alta excursie de o zi, n-am mai fost cu el, totul a fost bine si atunci, nici un incident cu nici unul din copii.
Apoi MAREA AVENTURA - a fost in tabara la cam 70 de km de casa, tot cu copii din grupa lui de la gradi si cu educatoarele, 8 zile. Recunosc ca am fost sa-l instalez, sa spal prin baie, apoi in weekend am stat de sambata pana duminica si eu in tabara, dar eu sunt mai panicoasa din fire, asa ca tot consider ca am fost viteaza ca l-am lasat.
Iar in ultimul sfarsit de saptamana au fost iarasi in excursie de 2 zile 24 de copii, dintre care 2 fetite de 4 ani, restul de 5 si 6 ani si iar a fost totul bine.
Eu spun ca e meritul uneia dintre educatoare care e si foarte responsabila, dar si foarte curajoasa de e dispusa sa plece mereu cu piticii.
Acum eu m-am intins cu povestile, de fapt ideea mea ar fi ca lor le prinde bine sa mearga, depinde de cat de multa incredere aveti in persoanele care merg cu ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Dragele mele, m-ati mai linistit.
De fapt problemele pe care mi le fac eu sunt tot din cauza mea, ca l-am invatat cam dependent de noi si mamos (vorba sotului meu).
Stiti, de fapt, care este cea mai mare grija a mea cu excursia asta? Poate ca o sa radeti de mine, dar nu ma sperie ca pleaca asa departe. Fiind vorba de o zi intreaga, mi-e teama ca va avea o problema cu necesitatile. Stau si-mi fac tot felul de ganduri.
Daca-l apuca sa faca treaba mare, ce face? Ca el nu prea se descurca nici la scoala dar in "natura" Daca i se va face rau in masina, desi n-am avut probleme cu el de genul asta.
Bine, acum banuiesc ca problemele astea vi le-ati facut si voi la prima excursie a copiilor vostrii.
Oricum, sunt constienta ca trebuie sa-l las, indiferent cat de aiurit e, ca e mare si e si baiat.
Abea astept sa treaca si sa va povestesc cum a fost.



Am uitat sa va mai intreb ceva. Voi le-ati dat bani la ei? Daca da, le-ati dat lor sau invatatoarei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

I-am dat educatoarei 200000 lei,pt.un suc,o prajitura caci pachetel cu mancare ii pusesem in rucsacel.
A mea fetita si-a luat o bratarica si ne-a luat si noua niste iconite de la manastire.A fost f. incantata,cum a coborat din autocar a strigat -Mami,v-am adus si voua niste cadouri!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Fetelor
Baiatul meu este astazi in excursie.
Va dati seama ce este in sufletul meu.
E prima oara cand pleaca din Bucuresti fara noi.
Am niste emotii dar sunt si mandra ca am baiat mare. Maine va povestesc cum a fost.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

nu stiu, am inca copil mititel

pana la 10 ani nu cred, eventual dupa varsta asta da, dar numai urmarit autocarul de masina noastra plina cu parintzi si bunici , totzi cu okii lipitzi de parbriz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

quote:
Originally posted by mirelam

Fetelor
Baiatul meu este astazi in excursie.
Va dati seama ce este in sufletul meu.
E prima oara cand pleaca din Bucuresti fara noi.
Am niste emotii dar sunt si mandra ca am baiat mare. Maine va povestesc cum a fost.
Doamne ajuta!

Mirela, mamica lui Andrei



Ce face excursionistul tau? Cum a fost?

Mergi la inceput