M-am hotarat ...... adoptie (22)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Sper cam fost suficient de explicita.
Daca nu astept intrebari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Declaratia trebuie s-o dea ambii soti ? Eu am inteles ca doar celalalt sot nu si cel care depune cererea ( in cazul meu, eu). Mie imi mai spusese de la starea civila ca ar fi vorba si de un Curriculum Vitae si asta nu am prea inteles-o. Ce nevoie au ei de ce scoli am urmat eu sau unde am lucrat. Cand spui la primarie de fapt te referi la serviciu de stare civila, nu ?
Cat despre relatii am de gand sa le pun in functiune ca altfel nu se poate. Am si la starea civila si la politie.
Multumesc.

carmen
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca_tomescu spune:

Corina: La multi ani foarte fericiti! Ma bucur foarte mult pentru voi!
Am incercat sa vad pozele si imi apar 2 albune goale :(


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Ilinca ,acu poti sa le vezi.(le trecusem pe privat,ma gandeam ca nu se mai uita nimeni la ele dupa 2 zile)

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_ina2000 spune:

Buna,

mai revin si eu pe aici si ma bucur pentru toate mamicile cele noi si pentru cele care s-au hotarat sa adopte cate un copilas.
Carmen, noi am dat la notar o declaratie comuna,apoi ne-am facut fiecare cate un cv cu toate datele semnificative din viata noastra- adrese, scoli, locul casatoriei, locurile de munca).Am inteles ca dureaza 90 de zile pentru ca se verfica tot ce am declarat acolo si asa se confirma ca noi suntem persoanele in cauza si nu alti parinti care au luat acel copil.A durat dar a meritat, mai ales ca noi nu aveam de unde sa stim daca Alexandru a fost sau nu botezat si daca afost cu ce nume,astfel ca am decis sa fim noi sigur ca este crestin si ca va fi pomenit cu numele pe care va fi strigat.
Patri sa stii ca te admir pentru decizia ta si imi pare rau ca ai atat de asteptat dar va iesi odata si odata soarele si pentru tine.
Meme ma bucur ca a fost o calatorie frumoasa si ca Anca a tinut pasul cu voi.La noi Alexandru ne spune ca oboseste si vrea mereu in carca la tati.
Succes pentru viitoarele mamici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Declaratia am dat-o amanadoi.Primarie=starea civila.Noi nu am facut nici un cv ci sotul a completat o cerere pe care i-au dat-o ei de la strea civila.Se pare ca fiecare cu obiceiul propriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Costi spune:

Am fost atestati- 07.09.2005.
Acum cu incredere mergem mai departe.
Sper din tot sufletul de craciun sa impodobesc bradutul pentru scumpica mea.

Ultima speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Felicitari Costi si sa reusiti cat mai repede sa aveti un bebe in brate!!!

Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urziceanu spune:

Costi!
Iti doresc sa impodobesti bradul de Craciun si sa-i pui cea mai frumoasa steluta !

Intrebare pentru fetele care stiu:
Decaderea din drepturile parintesti se face in comisia din cadrul DPC sau la judecatorie?




corina urziceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Din cate stiu eu la judecatorie.Si cred ca dureaza destul de mult.Unul din avocati ne-a zis ca ar putea dura vreo 6 luni.

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput