Zi libera miercuri 5 oct?

Zi libera miercuri 5 oct? | Autor: diana904

Link direct la acest mesaj

Azi am primit biletel de la scoala..pe 5 de Ziua Educatorului au zi libera, nu se merge la scoala. Asa e la toate scolile? Va intreb pentru ca nu am mai auzit pina acum de aceasta "sarbatoare" , ce-i drept abia am inceput scoala.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Dar de ziua copilului pe 1 iunie e liber cumva?
Nu stiu, acum aflu de la tine pentru prima data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Eu am primit pe messenger un astfel de mesaj, dar sincer din alta sursa nu l-am aflat, s-ar putea ca unii sa vrea sa vada cat impact poate avea un zvon:
"6 octombrie este declarata zi de greva nationala pt totzi elevii shi studentzi din Romania cu scopul de a protesta impotriva noilor reglementari propuse de ministerul invataturii. Retinetzi in ziua de 6 octombrie 2005 nimeni nici un elev sau student nu se va prezenta la scoala.. DA MAI DEPARTE chiar e important!!!"


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da...au invatat destul, merge o pauza...

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

1 iunie nu-i liber, dar nici scoala serioasa nu se face, ca sunt dif. actiuni pt copii, concursuri, intreceri, jocuri, si ai nostri au mers si la Mc.


Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
http://community.webshots.com/user/gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Nu e vorba doar de un simplu zvon, fi-mea a venit ieri acasa cu un bilet de la invatatoare, in care, printre alte lucruri era mentionat si faptul ca pe 5 au zi libera. Nu e vorba de nici o greva...Azi am mai vorbit cu o mamica care are fetita la alta scoala si li s-a spus acelasi lucru, si anume ca, fiind Ziua Educatorului au zi libera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Si Rebecca are liber maine,fiind ZIUA INVATATORULUI,ea s-a gandit sa-si viziteze fosta gradinita unde mai sunt o parte din colegi ei de grupa,caci ea nu a mai mers la Grupa Pregatitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

La Vladut la scoala nu este liber maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_c spune:

La noi au liber , i-a anuntat abia astazi ca maine nu trebuie sa mearga la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

La noi nu e liber...vor veni si printre altele vor colora in curtea scolii...desene pe asfalt.
Pupici la pitici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput