Ce s-a schimbat ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

quote:
Originally posted by dianaintruder

Plus ca sunt tot felul de trucuri sa-l faci sa priceapa ca preferi pass.

diana



in cadrul unei relatii bune intre parteneri (acolo unde exista dragoste, respect, comunicare) nu au ce sa caute trucuri pentru astfel de situatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu
Si totusi , cunosc din relatarile altor femei ca unii barbatii considera ca este o obligatiei a sotiei

Asta probabil ptr ca nu stiu sa castige dorinta sotiei ptr el si ptr actul sexual prin alte metode, decat prin constrangere, prin obligare. Dar vina cred ca ii apartine si ei, ca se lasa santajata emotional. Pe propriul nostru corp noi suntem stapani.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

quote:
Originally posted by Alex2

quote:
Originally posted by coltofeanu
Si totusi , cunosc din relatarile altor femei ca unii barbatii considera ca este o obligatiei a sotiei

Asta probabil ptr ca nu stiu sa castige dorinta sotiei ptr el si ptr actul sexual prin alte metode, decat prin constrangere, prin obligare. Dar vina cred ca ii apartine si ei, ca se lasa santajata emotional. Pe propriul nostru corp noi suntem stapani.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...



... cred ca se mai numeste si compromis ... Le-am intrebat cum pot accepta asa ceva si mi-au insiruit o suta de motive pentru care lupta sa-si pastreze casnicia ... este tata bun , singurul finantator al familiei etc.

Pe de alta parte barbatii se plang de indiferenta sotiei , dar oare nu au si ei o parte din vina ca relatia sexuala nu merge ? Si asa cum spune Alina , cand se apropie timpul... devine agitata... nu asta ar trebui sa simta o femeie pentru barbatul ei , daca el a facut-o fericita , indiferent cat de obosita ar fi .Cred ca vina o poarta si el ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

pai si care-i trucul cand ii spui ca esti obosita?

pricep mai greu.. ii spui ca esti obosita cand de fapt nu ai chef... de nu ii spui direct ca nu ai chef?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

pai decat tot circul cu avionul si picajul nu ar fi mai simplu sa ii dai un pupic sa ii spui ca o lasati pe alta data?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Ei, uite, compromisuri din astea numai femeile pot face.
Pai decat sa stai pe spate sa te uiti in tavan ani de zile la rand, mai bine fara.
Si personal, cred ca as aprecia mai mult sa-mi spuna, pur si simplu azi nu ma simt in stare sa facem sex, decat sa caute motive, reale sau nu.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Ma ingrozeste ce citesc aici desi, stand sa ma gandesc, se incadreaza atat de bine in profilul "femeia in Romania".

De ce ar trebui sa faci eseu cand vrei sa spui "nu"? Adica "cu tot regretul, dar nu am chef" nu e mai simplu si mai rapid. Cat spui povestea aia cu avoinul reuseai sa te speli pe dinti.

Daca vorbim aici de o femeie care ar zice nu cu lunile, da atunci ar fi o problema si ar trebui sa explice juma de ora care e problema, da atata timp cat totul e normal nu vad de ce trebuie sa pregatesti o intreaga aparare pentru un simplu "nu".

Cand tu nu vrei ceva si esti constans impotriva vointei tale sa faci acel lucru se numeste abuz.

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Compromisuri cred ca fac si barbatii.... citeam ca ea isi dorea , dar barbatul , cam "puturos" din fire , mergea pe ideea ca mai rarut e mai dragut .... insa, cand o vedea pe ea agitata , suparata si pusa pe cearta ... zice : " Hai , fie cum vrei tu..." dupa care purcede la prestarea activitatii sexuale .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Cei mai multi barbati nu fac compromisuri daca nu vor sex. AU fost topicuri si topicuri, rauri-rauri de femei disperate ca partenerii nu vor si nu vor.

Ca o curiozitate barbatii astia de care spui atunci cand refuza fac povesti despre cat de obositi sunt si ca se trezesc dis-de-dimineata?

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu

Compromisuri cred ca fac si barbatii.... citeam ca ea isi dorea , dar barbatul , cam "puturos" din fire , mergea pe ideea ca mai rarut e mai dragut .... insa, cand o vedea pe ea agitata , suparata si pusa pe cearta ... zice : " Hai , fie cum vrei tu..." dupa care purcede la prestarea activitatii sexuale .


Mie tare greu a crede asta. Cum spuneam, ptr ca dorinta si excitatia trebuie sa plece prima data din creier. Ori daca el nu vrea nu stiu cum il va convinge pe...celalalt "el" sa poata presta.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput