M-am hotarat...adoptie (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilinca_tomescu spune:

nelly2: Cel ce urmeaza a fi adoptat trebuie sa fie minor si intre adoptat si adoptator trebuie sa existe o diferenta de varsta de cel putin 18 ani. Conform art. 9 alin. 2 din Legea nr. 273/2004, "...instanta judecatoreasca poate incuviinta adoptia chiar daca diferenta de varsta dintre adoptat si adoptator este mai mica decat de 18 ani, dar in nici o situatie, mai putin de 15 ani." Deasemenea, persoana majora poate fi adoptata numai daca adoptatorul sau familia adoptatoarea crescut-o in timpul minoritatii sale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Buna fetelor,
Azi am fost cu cumnata mea si cu nepotelul meu la babyexpo.
Toate nebuniile pe acolo. Daca ar fi dupa mine le-as lua pe toate. Nepotelului meu i-a placut insa s-a cam speriat de un clovn si a inceput sa plinga.
Oricum am stat vreo 4 ore. Frumos, foarte frumos.Pacat ca nu am facut poze acolo. Asa amintiri este bine sa le ai. Nu te intilnesti in fiecare zi cu asa ceva.
Abia astept sa vina urmatorul babyexpo.
Pupici la mamici si bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Buna,fetelor! M-am intors azi acasa plina de impresii frumoase, mie-mi place mult in Italia, si ca si natura si ca si oameni-sunt mult mai veseli, relaxati, prietenosi, au case frumoase si ingrijite...e o tara super. Singura mea nemultumire a fost ca am vazut fff multe hainute pt copii, m-am uitat pierduta la ele, si n-am putut cumpara nici una pt ca inca nu stiu pentru cine...sper ca nu mai e mult pana voi afla...
Am dat un telefon azi la cine ma mai tine la curent cu Mary, si-mi spunea ca a aflat ca vor incerca sa ia iar legatura cu mama...Sper sa se miste ceva si pt ea...ori-ori...
Am vazut pozele Alexiei de la expo, cred ca am vazut-o si la televizor-oricum am vazut faza in care parintii dadeau avant unor bebelusi in 4 labe, n-am prea inteles dece au si barbetici, dar apoi am vazut in poza Aissei ca e de reclama...Am vazut si ursuletul albastru care avea o fata de te speria si pe tine, om mare, da-pai pe bietii bebelusi...
Maine sper sa ma sune asistenta si sa-mi spuna data cursului...sper sa nu ma mai amane, deja suntem in octombrie...
Ma bucur ca suntem tot mai multe, am si avut de citit si vad ca a-ti deschis si capitol nou...Doamne ajuta sa ne gasim cat mai repede bbicii!!!!
Va pup pe toate si toti

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Poze frumoase ca intotdeauna ,Cristina !Alexandra s-a distrat bine ,asa mi se pare si e si logic avand in vedere ca e vedeta principala.
Va pupam pe toti !




Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Patri mi-a mai zis cineva ca ne-a vazut la cursa dar ori eu eram nauca ori nu erau camere de filmat pe acolo. Ma rog, cine stie...
Babeticile le aveau pentru a delimita domne culoarele. Pe ea scrie Concurentul nr.... adica pe ce culoar trebuiau sa "alerge"

Briantis, da, ai dreptate, ieri am rupt turta grasunei. A ales prima data pixul si un inel de aur pe care le-a luat cu o singura mana deodata, apoi felia de paine (cu cine o semana mancacioasa ) si intr-un final apoteotic cand noi strigam de zor a luat si un manunchi ca lumea de bani. Puteti sa ne priviti in cateva poze pe aici.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Sa-ti traiasca buburuza, Cristina ! Superbe fotografiile !



carmen
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Pentru ca e luni incep prin a va ura o saptamana extraordinara!Am vazut pozele Alexandrei, la noi nu se rupe turta-nici nu stiu ce inseamna-stiu ca se face la 1 an, e o fetita super, azi maine are un an si ma gandesc ca acum 1 an, Aissa, erai in situatia mea...astept sa am si eu ceva vesti, macar cu atestatul!!!Spunea cineva pe-aicea ca atestatul e floare la ureche, uite ca pt mine nu e, ma lupt cu el de 3 luni si inca nu-i vad finisul...om fii noi, clujenii mai cu mot...

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Tocmai am vb cu asistenta, si iar m-a aminat, intalnirea (ultima!!!) va fi vineri, iar cursul nu e fixat, in nici un caz saptamana asta...M-am saturat!!!

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nely2 spune:

Buna! O saptamana buna va urez! Au plecat tipele de la DPC.Sper ca a iesit bine..A intrebat pe fiecare ce parere au despre noi, daca suntem sociabili,de ce vrem un copil...Unu singur s-a intins cu vorba un prieten de familie care-i vorba lunga..Pe el cica l-a intrebat daca suntem casatoriti religios, cica i-a spus ca suntem tineri..Da numai lui.. ce sa zic...sunt asa de furioasa pe el.Cica le-ar fi spus alora ca putea el sa-i faca sotului meu rost de serviciu de 3 ori mai bine platit si nu am vrut io ca trebuia sa plece in delegatii o saptamana doua...Cu asa prieteni nu ma mai feresc de dusmani...De unde era sa stiu io ca scoate asemenea porumbei pe gura...
Asta este acum nu mai am ce sa fac..Ce a fost a fost si sper totul sa fie numai de bine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Nely stai linistita, o sa fie bine. Ti-am zis pe aici, nu e nevoie sa ai nu's cate milioane salariu, important e sa ai un serviciu stabil. Iar faptul ca sotul tau a preferat sa castige mai putin ca sa stea mai mult cu tine arata ca e un familist convins si asta va fi un punct in plus in evaluarea voastra. Ia-o si tu asa si linisteste-te
Patri, nici nu mai stiu ce sa iti zic, sper sa reusesti sa iei atestatul cat mai repede, pentru ca intr-adevar, pentru toate dintre noi nu obtinerea atestatului a fost pasul cel mai dificil.
Carmen, multumesc mult, sa va traiasca si voua Otilia cea frumoasa.
Am reusit sa fac si captura dupa filmulet asa ca am inserat in album si poze (de o mai proasta calitate) cu ceea ce a ridicat din tava iubita lui mami.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput