Copii din 1996 (4 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna ...dimineata sau seara ,voi alegeti.
Ana pozele sunt de la cununia noastra religioasa dar pe care am facut-o anul trecut,trecusera deja 10 ani de la cea civila si un an pana am reusit eu sa pun pozele in album .
Brenda cred ca raspunsul la nedumerirea ta il are Diana,dar ia-o usor,sfatul meu.
Maria bine ai revenit!
Noi super ocupati,sotzul alearga de dimineata pana seara si acum s-a deschis si anul universitar asa ca mai merge si la facultate,asa ca o parte din obligatiile lui de servici am sa le preiau eu,sa speram ca o sa ma descurc.
Robert maine merge la teatru si e foarte fericit ,mai ales ca mi-a povestit cu parere de rau ca unul din colegii lui care sta la orfelinat,nu are bani sa-si ia bilet de teatru pt ca nu i-a sosit inca bursa asa ca i-am dat bani si pt colegul lui si astfel s-au bucurat amandoi.
Maria zapacita ca intotdeauna se rujeaza, se macheaza,asa ca am dat comanda de dulapuri suspendate pt baie astfel incat sa spal mai putine hainute si sa imi stiu fardurile si buzunarul in siguranta .Cam atat pt astazi va pup si va doresc o zi minunata!

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Fetelor,

noi am fost plecati pentru o mini vacanta de 3 zile in Capitala. A fost nemaipomenit, dar am plecat cu un zbor de noapte, iar Elliot nu a inchis un ochi pe tot zborul 4 ore si jumate. Ajunsi in Washington, am batut orasul si muzele pana la pranz, cand ne-am cazat si ne-am culcat sa recuperam din somn. Patru ore de somn, in care Elliot a stat si s-a uitat in tavan, a explorat hotelul, si ne-a dat desteptarea la 1700. . .
Mie imi este groaza cand ma gandesc la zborul spre RO in Decembrie. Ce o sa ma fac cu el treaz 24 de ore. Si cand e obosit are diaree verbala, si nu tace. . .
Excursia in capitala a fost reusita. Am vazut mai toate monumentele, si am facut poze cu Casa Alba. Nu s-a putut vizita inauntru, ca asta a devenit o chestie ce trebuie planificata cu 6 luni dinainte.
O sa revin si cu ceva poze, odata ce ma organizez, ca deabea am ajuns azi noapte.

Numa bine, si pe curand,

Anca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Fetelor,dar slabuta activitatea pe aici......trebuie sa recunosc ca nici eu nu prea am mai avut timp......Mi-era dor de voi si,inainte sa ma apuc de treaba,am dat o raita pe aici....
Insuficientul era la franceza,intelesesem eu gresit la telefon...Oricum,nu e mai mica supararea.Insa va trebui sa facem rost de niste meditatii la franceza.Oricum mi se pare cam mare volumul pe care trebuie sa-l asimileze,dar nu avem ce face.....
In rest toate bune,am reluat antrenamentele,avem concurs pe 12 noiembrie din nou,sper sa obtinem rezultate mai bune
Va pup pe toate si astept noutati de pe la voi....

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Buna fetele.
Imi cer mii de scuze ca nu am mai scris mult timp , dar se pare ca serviciul imi ocupa foarte mult timp. Despre noi, ce sa va spun? Chris cu scoala, eu cu munca, sotul cu raliurile. Apropo, Brenda eu vin pe 13 octombrie in Bucuresti si stau pana pe 16. Daca ai timp vineri sa ne intalnim ar fi perfect. Oricum te voi suna cand sunt la Capitala , sa ne dam un punct de intalnire( undeva unde sa nu ma ratacesc, pentru ca pentru mine Bucurestiul este de groaza). Este Raliul Bucurestiului in 15-16 octombrie, si uite asa mai ajung si eu in Bucuresti. Daca ai nevoie de ceva de la Brasov, spune-mi si te ajut cu placere.
Alte noutati nu prea sunt. Chris a inceput scoala bine, dar nu stiu cand se va mai aduna cu mintile. E un imprastiat de n-are pereche, tot timpul ii sta mintea la joaca, lectiile le face pe fuga , de parca l-ar cronometra cineva, nu stiu. Oare toti sunt la fel, sau numai al meu e zapacit? Parca noi nu eram asa. Pentru ei totul este o fuga continua, timpul nu le mai ajunge?
Hai , ca incep sa devin o mama enervanta si asta nu-mi place. Mai vorbim. Sa aveti o saptamana plina de bucurii si sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna dragelor!
Brenda tinem pumnii si pt urmatorul concurs.Intradevar volumul de materie mi se pare si mie mare insa asta este ei trebuie sa invete si noi trebuie sa ne straduim si sa-i ajutam cu ce putem.
Flexi toti au viteza cand e vorba de facut lectiile si din partea mea n-are decat insa daca nu sunt multumita de rezultat stie ca-i rup pagina si o ia de la capat asa ca degeaba se grabeste daca nu face cum trebuie.In ce priveste mama enervanta,eu sunt cea mai cea.Asta e.
Acum din ciclul ispravi ale Mariei:Acum 2 zile am schimbat asternuturile si in seara urmatoare domnisoara a dormit cu noi din cauza de dureri de dinti,dimineata a facut o treaba maaare si simtindu-se murdara s-a dat frumusel jos din pat si si-a scos pampersul dupa care cu fundul ala cacacios s-a suit la loc ,fara sa ma deranjeze ,si si-a continuat somnul.M-am trezit intr-un miros si de lenjeria de pat ce sa mai vorbesc ,era harcea parcea.Buuuun schimb iarasi patul...Seara urmatoare plecam la o nunta,ne intoarcem pe la 2 si ne intampina urletele Mariei ,ne straduim s-o linistim si adormim in final toti trei,dansa se trezeste cu noaptea in cap si incepe sa exploreze camera gasind intr-o geanta a mea un ruj uitat cu care isi face de lucru picatndu-ne si pe mine si pe ta-su,pe fata pe picioare,pe corp,se picteaza si ea si evident si asternutul.Asa ca dimineata aveam cu totii machiajul gata facut.Ma simt ca la hotel am asternuturi proaspat spalate zi de zi.
Va doresc o zi excelenta!

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Flexi,cu mare placere,daca am timp ne vedem.....Nu stiu de pe acum ce voi face vineri,dar sper sa ne vedem.Tel.meu parca ti l-am dat,astept sa ma suni...
Andra,mai ceva ca-n filme......am ris copios,imi inchipui cum e sa traiesti toate astea,daca numai citindu-le te amuza....(Dupa ce trec,ca pe moment sint convinsa ca nu e prea distractiv)
Ana,nu mai dai nici un semn? Vrem impresii de la serviciu...

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Buna fetelor..din pacate nici eu nu prea am mai avut timp sa mai scriu.
Ce sa zic...sunt cu totul de acord cu flexi....
Si Mihai isi face temele pe fuga..asa sa scape cat mai repede.Nu stiu cum sa-l fac sa fie cat mai serios,sa acorde mai multa atentie temelor,studiului individual...Bine ca macar la engleza l-am facut sa stea sa ma asculte cum sa invete.
Eu ajung tarziu acasa..dupa ora 18..iar el r trebui la ora aia sa fi terminatdeja lectiile.Cel mik umbla prin toata casa si ii distrage atentia..el abea astepta..motiv sa scape...
Volumul mare de lectii,iarasi culegeri....peste culeegeri1
In rest eu nu prea am cuce ma lauda.Cel mik ma solicita mult.Am schimbat pana acum vreo 2 bone....La camin nu am reusit sa-l inscriu....Ma simt obosita si fara vreo rezolvare la toate problemele mele.

Va pup si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Fetelor,

prin cate citesc aici, lectii peste lectii si culegeri, am ajuns la concluzia ca scoala de stat in US devine o gluma. Lectiile se fac in 10 - 20 de minute, iar daca vreau sa-i dau ceva extra nu face, ca nu se cere la scoala.
Am luat decizia sa inscriem copii la o scoala privata. Acuma stresul mare e care scoala privata si care imi acorda structura si disciplina pe care o astept eu. Scoli private sant multe, si preturile de imi vine sa plang . . .
Alta varianta e sa ne mutam pentru un timp in Romania si sa-i dam la scoala acolo, cred ca m-ar costa mai putin si ar face si cursuri serioase.
Andra, povestea ta cu Maria m-a amuzat copios. Ai o mica naravasa, dar e simpatica foc.
Brenda, bafta fetei, si ii tinem pumnii.

numa bine,




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Sanca,e doar o parere ca te-ar costa mai putin,dar si daca ar fi asa,calitatea nu ar fi aceeasi.In afara faptului ca nu mai sint profesorii care erau odata,s-a mai ingreunat si materia foarte mult si copiii astia ies mai mult cheauni decit destepti de pe bancile scolii.Asa ca,mai bine ramai acolo unde se invata exacr strictul necesar omului si intr-un mod mult mai simplist decit la noi....
Ana,mai traiesti?

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutari tuturor,
Uite ca sunt codasa...Am scuze...hehehehehe...ca am inceput munca si mi-ar trebui o zi de vreo 24 de ore...Se aglomereaza treburile casei si ,daca le las pentru weekend ar insemna sa muncesc zi lumina,ceea ce nu ma incanta deloc.Asa ca seara am program de activitati casnice,dupa ce hranesc trupa si fac lectiile pentru a doua zi...

Brenda,imi pare rau ca am disparut ca magarul in ceata...As vrea sa pot avea ceva mai mult timp sa pot intra oricand sau macar pe jumatate din cat o faceam inainte...dar nu am cum.Zilnic am cateceva de facut,caci si eu si Marius ajungem dupa ora 17 acasa...si daca nu ma apuc de treburi ar fi vai de capul meu,caci nu mi le face nimeni si nu le-as mai gata...
Ce face Diana?Sper ca e bine si sanatoasa!
Incerc sa imi fac putin timp pentru weekendul asta ca sa pot intra pe messanger,poate putem sta putin de vorba.
Te pup si pe tine si pe Didi si va doresc numai bine!

Tuturor va doresc numai bine si sanatate!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput