Fetitele Siameze

Fetitele Siameze | Autor: lucia1

Link direct la acest mesaj

ati auzit acum cateva zile la stiri de cele doua fetite siameze?mama timp de 9 luni de sarcina nu a fost deloc la doctor.i-au luat interviu,daca si-a dorit acesti copii,iar ea a raspuns ca foarte mult.astazi le-a facut operatie la fetite,una a murit iar cealalta se zbate intre viata si moarte,iar mama a disparut fara urma din spital.asa de mult si-a dorit aceasta sarcina incat a fugit?ce rasa de mame sunt astea?doamne cate se pot intampla.oare de ce in ro se intampla ca la nimeni?altele vor din tot sufletul sa adopte un bebe si nu pot deorece cer marea cu sarea,iar altele au norocul de a putea fi mame si ii arunca bebici.cand or sa se termine toate astea?ma ia groaza cand ma gandesc.va pupi!D-zeu sa ne ajute!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Lucia ,in principiu sunt de acord cu tine.In cazul de fata ,nu stiu ,poate ca mama sufera de depresie postnatala ,poate socul a fost prea mare pentru ea ,chiar nu stiu ce sa zic .Poate isi revine"in simtiri" si se intoarce .Bineinteles ca nimic nu justifica abandonarea unui copil fie el sanatos sau bolnav .Eu sper sa fie bine macar fetita care a ramas in viata si sa aiba parte de o mama iubitoare fie ea cea naturala sau una adoptiva.




Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

a mai fost un subiect asemanator. scrieti aici:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57602



Ioana

Mergi la inceput