mi-e dor sa ma simt implinita !!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

ce-i in mintea acestor barbati???
Varza....iti pun eu ...asta e.....ne maturizam mai greu noi astia "sexu mai tare"...dar cand ai un copil alaturi te face sa simti ca ai pt cine trai si lupta....asa ca la munca fetelor....incitatine,excitatine,fizic si psihic,faceti o schimbare in voi,,,si atunci are schimbarea si in noi....ia incercati?
sa va mai dau idei?[xint]
[thot]tura aviatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

quote:
Originally posted by angelp

ce-i in mintea acestor barbati???
Varza....iti pun eu ...asta e.....ne maturizam mai greu noi astia "sexu mai tare"...dar cand ai un copil alaturi te face sa simti ca ai pt cine trai si lupta....asa ca la munca fetelor....incitatine,excitatine,fizic si psihic,faceti o schimbare in voi,,,si atunci apare schimbarea si in noi....ia incercati?
sa va mai dau idei?
tura aviatoare

pa



Scuza-ma, Angelp, ma intreb oare te refereai la schimbari de genul: imi iau copilul si plec, sa ma cauti cand te-ai maturizat suficient de tare incat, primo, sa accepti ca ai o preblema si secundo, sa faci pasi rapizi inspre a o rezolva. Sa nu te superi, dar in situatia in care se afla pyalenna acuma este incredibil de infantil ce-i sugerezi tu. Uiti ca in 4 ani o femeie poate sa faca uz de toate farmecele, tertipurile si nivelurile de conversatie, sau, ma rog, "comunicare" ca sa incerce sa rezolve o asa problema cu barbatul ei, si din cate-mi pare pyalenna deja a facut treaba asta.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyalenna spune:

angelp, iti multumesc pentru sfat dar sincera sa fiu nu stiu daca chestia cu 'aranjeaza-te, fa-te sexy, pregateste o cina romantica' ar da vreun rezultat. Cum am mai spus, de aranjat ma aranjez dar la cina romantica si mai stiu eu ce tricuri n-am de gand sa apelez. Asta o faci ca sa mai diversifici, sa mai schimbi putin, dar eu nu am ce sa diversific. Nici nu vreau sa ma gandesc ca stau cu lumanarelele aprinse, totul pus la punct ca la carte si al meu sot sa mi-o tranteasca ca e obosit, sau ca ce-mi veni. Mi se pare ca as deveni ridicola. Si un copil nu cred ca ar rezolva problema ci din contra, ar complica un pic lucrurile. Si oricum ca sa faci un copil e nevoie de sex. Nu!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Hai ca ma bag si eu chiar daca nu sunt inca maritata(dar locuiesc de 1 an jumate cu logodnicul). In primul rand vreau sa-ti spun ca 4 ani e enorm de mult sa stai intr-o astfel de situatie, cred ca frustrarea ta e la maxim.

Si eu ma mai plang la al meu ca mi-ar place sa-mi arate mai des ca ma doreste si sa aiba initiativa mult mai des chiar daca il mai refuz si sufar cand vad ca nu prea dau nici un rezultat vorbele ca pe o ureche ii intra si pe alta iese .... dar macar in weekend daca il vreau non stop nu ma refuza.

Si sfaturile mele (naive sau nu) ar fi urmatoarele:

Cum spunea cineva un dildo e f bun mai ales daca te lasi surprinsa de el in timp ce il folosesti...barbatilor le place sa priveasca. Nu e o solutie permanenta dar macar sa sie ca nu mai ai nevoie de el cred ca i-ar da putin peste nas.

Apoi ori plecati impreuna undeva la munte si acolo ataci cu tot arsenalul si nu-l lasi sa respire nici o clipa .... macar asa si-ar aduce aminte de vremurile cand era tanar si nelinistit.
Ori in ultima instanta faci ca alta membra a acestui forum, pleci pur si simplu si il lasi sa te caute el si nu te intorci pana nu vezi o scimbare radicala in comportamentul lui.

Lizuca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/enderbaby/album?.dir=/cfe8&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Fetelor, scuze de la inceput, daca o sa vi se para prea dure cuvintele mele...dar eu gandesc cam asa (pur egoist) oricata iubire asa avea fatza de barbatul respectiv, sa-l ador si nu alta, pana la cer si inapoi, dar daca de 4 ani sau mai stiu eu cati eu ma uit si salivez dupa alti barbati carnali, pe cand cel de langa mine este doar luceafarul de neatins...pai l-as trimite frumusel la "alta" care accepta asa ceva si eu i-as spune mot-a-mot: "honey, m-am uscat langa tine ca o floare neudata atatia ani si tu nimic, numai gura e de tine...eu nu vad asa iubirea, ori inseamna ca numai eu te iubesc si tu doar din gura"...deci daca nu e impotent, n-are pe alta, nu e homosexual, POATE DAR NU VREA...pai fetelor pe bune, asta nu va spune nimic?

Eu zic ca sunteti prea tinere sa acceptati inchisoarea pe mai multi ani de zile de acum inanite langa barbati de fatada...pai tot singure sunteti, nu va amagiti, doar ca sunteti singure in doi, si pe la 40 de ani deja nu o sa mai ganditi ca acum, si de suferit si mai tare o sa suferiti atunci...singura chestie care ar putea sa va dea o oarecare satisfactie este aceea ca macar printre celelalte femei sunteti niste martire ca-i suportati asa cum sunt.

Sorry inca o data, dar o viata aveti si nu p-aia nu vi-o mai da nimeni inapoi...si by the way e lumea plina de barbati potenti si poate la fel de "buni" ca sotii vostri...ia dati-va voi singurele raspunsurile! se merita?

Putere multa va doresc fetelor si fiti ceva mai "emancipate", nu va sacrificati pe altarul romantios al "dragostei din carti",
Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

pyalenna....eu zic ca daca tu ai incercat tot ce se poate sa redeschizi apetitul sotului si el nu si nu...atunci ce rost mai are sa incerci....urmeaza alta carare,i/ati inima in dinti si rupe pisica/n doua....vorba lenei...i se merita?
Dar e greu si cu ruptul asta ,va zic eu dureaza timp si iti trebuie rabdare....Daca nu esti genul de om sa te rupi prin discoteci,sa sari de gatul unuia si altuia prin baruri,cum sa cunosti repede un om potent care te face fericita ....stii cum e vorba aia...cin se frige cu ciorba sufla si/n iaurt....
....totul e si mental zic eu... dar trebuie incercat,asa ca nu te lasa,mai incearca o schimbare acum cu ce ai mai ales daca inca mai ai sentimente fata de el....daca nu eu zic ca mai bine o perioada consoleaza/te cu o giucarie ... sa/ti mai revi macar
viata viata
cum de n/am avut bafta eu de una potenta?...asa ca tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyalenna spune:

Pai eu m-am cam hotarat. Imi iau jucarica ca sa nu ma mai apuce crizele si apoi astept sa vina propunerea din partea lui. Intre timp o sa fiu aceeasi sotie dulce de pana acum dar o sa ma concentrez asupra altor lucruri. De asteptat n-o sa astept la infinit. Un an. Cred ca e suficient. Nu vreu sa ajung, cum spunea cineva aici pe forum, sa treaca 5 ani si sa nu mai stiu ce mai e ala sex. Stiu ca va fi greu sa ma desprind, mi se rupe inima numai cand ma gandesc, dar ce sa fac? Sa ajung la 40 de ani, sa ma uit inapoi si sa-mi para rau ca mi-am irosit cei mai frumosi ani. Nu sunt deloc genul care sa bata discotecile sau sa ma agat de unul si de altul. Sunt mai degraba genul de familista dar s-o gasi si pentru mine cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonculica spune:

Sint perfect deacord cu Iena. Si din cite am inteles nu e prima data cind se poarta asa, de prietena s-a plictisit cam la fel. Probabil e un comportament care il va insotii toata viata (mai ales daca nu se cauta putin), nu merita sa te sacrifici.
Eu cred ca trebuie sa fie doi care depun efort sa mearga o relatie nu doar unul.
Nu e usor un divort si merita sa te lupti si sa faci tot ce poti sa salvezi o casnicie dar nu la nesfirsit.

Mult noroc in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns levantin spune:

citesc si ma minunez.dar nu prea tare .exista cateva variante de raspuns:
1. are pe alta ( aia cu " sunt convins(a)ca nu are " este ori siguranta 100% ( imposibilitate probabilistica) ori auto-incurajare)
2. educatia : cerceteaza mediul familial din care vine. e posibil ca tatal lui sa fi facut la fel.are femeie acasa, el e domnul si stapanul.retine ca modelul asta de educatie predomina la vreo 90% din populatie. nu dezvolt aici ca e prea mult de spus si dureaza.
3.structura lui psihologica: poate omul nu este incitat decat de noutate .odata obtinut trofeul isi pierde interesul .si de aici putem vorbi de lipsa de incredere in propria persoana, de o anumita mutilare emotionala.....ohohoo si cate altele.mare mirare sa nu fi avut inainte o agenda, celebra agenda sau un soi de raboj pe care marca touch-down-urile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana2005 spune:

Draga mea citeste pov mea de la "situatie delicata " partea 1- situatia postata de mine.
La mine s-a intamplat dupa 10 ani ...dar tot pe acolo,numai ca eu mi-am pierdut rabdarea se pare.
As vrea sa te rog sa fii atenta si sa ai grija, de aici la o ruptura sau o alta rel. e un pas !
Te-as sfatui in cel mai serios mod posibil: du-te cu el la un medic, probleme de lipsa apetitului sexual sunt date de probl de prostata - chiar daca e mai tanar.Tratament exista si in 2 sapt nu mai are nici o probl.
in ce priveste ca ar avea pe altcineva - poate da ,poate nu - nu baga mana in foc.
Cred ca ar fi necesar un dus rece pt el ca sa se trezeasca(daca medical nu are nimik).
In ce priveste schimbari exterioare...acestea sunt pt moment, nu e o sol pe timp lung -- incearca un weekend mai prelungit si stati de vorba ,comoditatea nu e o scuza, iar daca e asa atunci sit e mai grava !

adriana

Mergi la inceput