M-am hotarat....adoptie (19)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Multumesc pentru gandurile voastre bune .
Sper sa se termine cu bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Briantis,
Inca o data iti spun bafta pt maine. Asteptam vesti din cele mai bune
Fii tare pt ca , de fapt tu esti singura mamica a bebicului tau
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Rozi, am vazut pozele si pot sa spun ca sunt de nota 10000000000000000 + 1 (am depasit-o pe o mamica fericita in punctaj)

Apropo de sistarea adoptiilor, mi se pare o mare timpenie
Ce se intimpla in acest caz cu toti copii abandonati in maternitati sau aruncati in pungi de plastic sau cine stie cate mai sunt? O sa ma interesez si eu insa sper sa nu fie adevarat

Legat de adoptiii , au am citit pe net ca au fost finalizate 4 asa ca...aveti dreptate

Pupici la mamici si bebici si luptati pentru bebeii vostrii. Voi sunteti singurele mamici (actuale si viitoare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Corina (Briantis), azi pana vii sa imi dai o veste mare ma voi gandi numai la tine. Sa dea Dumnezeu sa fie asa cum e normal si sa iesi din starea de stres in care te afli.

Corina (urziceanu) ziceai ceva de o intalnire ieri...ai ceva noutati?

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Briantis bafta multa azi. Iti tinem pumnii stransi. Hai ca va fi bine.

Fetelor, nu sunt o mama buna. Ieri m-am simtit foarte rau si l-am dus pe bebe la mama ca sa ma pot odihni. Sunt egoista.....
Mi-e rusine ca l-am dus la mama ca eu sa dorm.

Astazi ma recompensez fata de el. I-am facut o comanda la buburuza cu cele mai frumoase hainute....:)

Pupici,

Flory si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Buna dimineata!Briantis, ne gandim la tine si tinem pumnii!!!Da-ne vesti cat de repede si cat de bune!!!Corina, ce-ai facut ieri? De ce nu ne povestesti?
Eu vreau sa merg sa ajut ca voluntar un centru de copii abandonati, stiti voi cum pot?
Pupici

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Florypop, esti o mama buna, si numai pt ca gandesti asa! Nu trebuie sa te invinovatesti pt momentul de respiro, si puiutului ii face bine sa stea si cu alti oameni, sa nu fie complet dependent de tine, asa ca nu fii egoista si mai lasa-l si cu altii...

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Stai linistita Flory. SI eu ma simteam rau ieri si l-am trimis pe Tony afara cu ea. Avem si noi uneori nevoie de o pauza, nu te invinovateste nimeni pentru asta.
Si sper sa reusim sa ne vedem, tot sunteti atat de aproape de mine.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micha spune:

Buna ziua la toata lumea,va citesc de ceva timp dar nu am indraznit sa intru, dar acum iata-ma.
Problema mea pe scurt ar fi urmatoarea:sunt mamica unui baietel infiat care acum are patru ani,l-am luat acasa cind avea nici trei saptamini ,adoptia a decurs normal pe legea de atunci,iar acum ne dorim un fratior sau o surioara .Am citit legea cea noua ,v-am citit si pe voi dar am totusi o neclaritate"se mai pot incuviinta plasamente pentru copii atit de mici(nounascuti)familiilor care au atestatul,bineinteles cu asumarea riscurilor existente de care sunt constienta?Eu imi doresc un copil foarte mic pentru a nu pierde nici o etapa a copilariei lui.
Sau sa pun altfel problema.....in cazul in care am atestatul si gasesc un bebelus in maternitate cum se poate sa-l am cit mai repede acasa?
Va rog muuuuuuuult raspundeti-mi!oricum saptamina viitoare voi incerca sa vorbesc cu un asistent social despre toate amanuntele dar as vrea sa stiu la ce sa ma astept ce intrebari sa-i mai pun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Micha, bine ai venit in grupul nostru.
Pana intra o fata care stie mai bine legea noua eu iti spun ca, dupa cat stiu eu, singurul mod in care poti lua un bebe mic este plasamentul + riscul aferent. Alta modalitate nu se vede a fi.
Daca vrei sa imi dai mai multe date te pot trece si in lista noastra.
Iti urez succes, sa reusesti sa ii aduci copilasului tau fratiorul sau surioara dorita cat mai usor si cat mai repede.
Si sigur iti vor raspunde si alte fete, asa cum am zis, din cele care sunt pe legea noua ca sunt mai in cunostinta de cauza decat mine.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput