Cele mai bune comedii romantice

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

quote:
Originally posted by conchita

aaa, comediile romantice is printre genurile de film preferate! as vrea sa vad IQ cap-coada si vi-l recomand si voua neaparat (am prins doar inceputul) cu Meg Ryan, Tim Robbins si Walter Matthau - o poveste trasnita despre Einstein care incearca sa faca pe matchmakeru' intre nepoata-sa si un mecanic auto pasionat de stiinta. de fapt, toate comediile romantice in care a jucat Meg Ryan imi plac si le revad mereu cu aceeasi placere, vezi French kiss pe care l-am vazut de enspe ori, sau Sleepless in Seattle si You've got mail ( ambele cu Tom Hanks) sau When Harry meet Sally (cu zapacila ala de Billy Crystal). mai joaca ea si in Addicted to love cu Matthew Broderick, tot comedie romantica, dar nu l-as revedea a doua oara.

Sandra Bullock e o alta actrita de comedii romantice pe care o iubesc, mi-au placut While you were sleeping si Miss Congeniality.

Anca, si vezi ca si Julia Roberts are cateva comedii romantice reusite, My best friend's wedding sau Runaway bride, si mai ales preferatul meu I love trouble.

mai sunt si filmele vechi! daca iti plac, spune-mi ca am o lista intreaga :-)



Wow, Conchita, avem aceleasi preferinte !! Meg Ryan si Sandra Bullock sunt favoritele mele la comedii romantice !

"Meet the Parents" e super, intr-adevar !! "Meet the Fokers" inca nu l-am vazut.

Mie mi-a mai placut si "The Whole Nine Yards" cu Bruce Willis si Matthew Perry ; am auzit c-a aparut si continuarea : The Whole Ten Yards".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Mai reusit mi s-a parut "Meet the parents" decat "Meet de Fockers"

anca...SIGUR intr-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubbles spune:

Pe langa toate cele pomenite deja , imi mai place si "Sweet November" (Keanu Reeves si Charlize Theron).

Faza tare este ca eu dau apa la soricei la toate scenele mai triste, pana si la desene animate

Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Si mie mi-a placut My Big fat Greek Wedding, mai ales cand grecii ii dau niste ouzo mamei mirelui si diferentele culturale care apar intre familiile mirilor. Apoi Sweet November, bun dar mie mi se pare cam drama...

In Meet my Parents si Meet the Fockers, rolul lui De Niro mi se pare excelent.

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mi-am adus aminte "Old School" am ras cu lacrimi, are faze bune...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

Mie mi-au placut"nine months","while you were sleeping","liar liar","meet the parents-continuare meet de fockers este bull shit...Bridget Jones este super...La desene animate,Shark Tail...
Tot din categoria comedii dar nu romantice mi-a placut "full monty","amanta nevestei mele"...
Sa spun si ce nu mi-a placut: how to lose a guy in 10 days,kate and leopold,under the toscan sun(pe astea nu le-am putut vedea pana la sfarsit).
Si apropo,Erin Broncovich e comedie romantica?????

Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Sa-mi aduc aminte..."Six days & seven nights","Dirty Dancing","Hitch"
si mie imi place Sandra Bullock in comedii (Miss Congeniality).
Ar mai fi comedie "Duplex" si un film romantic dar nu si comedie "Autumn in NY"
zana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Ati vazut "Burlacul"? E una din cele mai frumoase comedii vizionate de mine pana in prezent.

Simina
album foto1 si album foto2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Nu e la categoria comedii, dar cel mai tare film de dragoste ramane "Pe aripile vantului". "Titanic" nu se compara!

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

cat de diverse sunt gusturile oamenilor! unele din filmele precizate de voi le-am adorat,altele m-au plictisit, dar un film pe care nu stiu cine nu l-ar putea iubi e AS GOOD AS IT GETS, cu jack nicholson, helen hunt si un catel fabulos!


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput