Cele mai bune comedii romantice

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alleria spune:

IQ e dragut, intr-adevar. Si eu l-am vazut tot fara inceput...
Un film mai nou care mie mi s-a parut foarte bine facut, inteligent si nostim este "10 chestii nu-mi plac la tine"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

am vazut recent un film de dragoste ...mi-a placut enorm!
e vorba de IF ONLY cu Jennifer Love-Hewitt.
Mi-a placut si Sweet November cu Charlize Theron -astea doaua nu prea intra la genul comedie,dar sunt foarte romantice:)
# si inca un film..imi scapa numele,cu Richard Gere si J.Lopez,unde ea era profesoara de dans.Ma uit la videoteca si va spun despre ce e vorba.
Tot romantic tare e si Message in a bottle.
am vazut multe pentru ca e genul meu preferat.

mie pretty woman nu mi s-a parut cine stie ce..de fapt l-am vazut prima data anul trecut..normal,auzisem de el de ani de zile,si cand a rulat am stat de curiozitate.Ideea e draguta si poate daca in locul juliei roberts era alta actrita-oricare alta:)mi-ar fi lasat o impresie mult mai placuta.

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jazz spune:

Sunt un MARE fan al comediilor romantice...
Cand sunt down ma uit la "Under the tuscan Sun" sau "Love Actually". Astea doua sunt favoritele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Jazz,Love Actually, l-am vazut pe jumatate. N-am avut rabdare sa ma uit la tot. Nu a reusit sa ma captiveze.

Bruxinha, am vazut Sherek. Super realizat.

Irinai, am vazut "Kate si Leopold". Super combinatie: SF, romantic si comedie.



anca...SIGUR intr-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

quote:
Originally posted by mamica dulce

am vazut recent un film de dragoste ...mi-a placut enorm!
e vorba de IF ONLY cu Jennifer Love-Hewitt.
Mi-a placut si Sweet November cu Charlize Theron -astea doaua nu prea intra la genul comedie,dar sunt foarte romantice:)
# si inca un film..imi scapa numele,cu Richard Gere si J.Lopez,unde ea era profesoara de dans.Ma uit la videoteca si va spun despre ce e vorba.
Tot romantic tare e si Message in a bottle.
am vazut multe pentru ca e genul meu preferat.

mie pretty woman nu mi s-a parut cine stie ce..de fapt l-am vazut prima data anul trecut..normal,auzisem de el de ani de zile,si cand a rulat am stat de curiozitate.Ideea e draguta si poate daca in locul juliei roberts era alta actrita-oricare alta:)mi-ar fi lasat o impresie mult mai placuta.

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c




"Message in a bottle" nu e comedie romantica, din contra plingi la el.


"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Cea mai tare comedie romantica va ramane forever filmul RAMBO !
E clar ca este comedie in toate cele n-spe parti, I, II, III..... si ma intreb: or fi ajuns deja la Rambo XXX ?
Iar romantismul si iubirea sunt peste tot...... Doamne, cum isi iubste el, Silvestonul cutitasul, cum il mai magaie, cum il mai dragalaseste......


Fetelor, sunteti niste dulci – ma duc repede pe net acum sa-mi descarc niste titluri....

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Before sunset si before sunrise..desi nu sunt tocmai comedii..mi-au placut taaare mult.
Mi-a mai placut mult, Something Gotta Give, cu JacK Nickolson si Diane Keaton.
Sandra Bulock..este dementiala in comedii romantice.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Mi-a placut la nebunie Something is gotta Give. Comedie romantica contemporana exceptionala. Ah era sa uit, My Big Fat Greek Wedding. Asta e delirious ca sa spun asa, m-am tavalit de ris, pt. ca familia din partea mamei sint greci si parca o vedeam si auzeam pe maica-mea... SI daca tot vorbim de Mia Vardalos, si al doilea film al ei e superb, "Connie and Carla". Tot comedie romantica.Erin Broncovich e bunut dar nu orice comedie romantica in car joaca Julia Roberts imi place. Filmul meu de suflet insa e "Breakfast at Tiffany's". Nu e comedie insa e romantic. Cred ca orice film in care a jucat Audrey Hapburn e extrem de romantic...cruise:http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

O comedie care mi-a placut: "Meet the Parents" si mai recent "Meet the Fokers."

Curand, am vazut "Must love dogs" - si e bunicel, are cateva poante haioase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

"Meet the Parents" si mai recent "Meet the Fokers."





Mergi la inceput