Cele mai bune comedii romantice

Cele mai bune comedii romantice | Autor: Anca Wish

Link direct la acest mesaj

Filmul meu de suflet e "Pretty woman".
L-am vazut de atatea ori, incat i-am invatat si replicile.
Sigur..nu e genul ala de comedie de cazi pe jos de ras, dar are niste faze dragutze si haioase.

Demult nu am vazut o comedie romantica buna. Imi dati voi vreo idee?


anca...SIGUR intr-o zi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Mie mi-a placut "50 first dates" sau ceva de genu asta, cu Drew Barrymore shi Adam Sandler, ushurel filmul,dar e dragutzel shi e exact comedie romantica.

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flamingo spune:

Nu este romantic...dar daca imi permiteti...este comedie. Este vorba de filmul Madagascar pe care l-am vazut recent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

"Vacanta la Roma", cel mai romantic film facut vreodata!(parerea mea!)

Nu e totusi nou aparut, e un clasic.

Cookie si bb Sabina
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

aaa, comediile romantice is printre genurile de film preferate! as vrea sa vad IQ cap-coada si vi-l recomand si voua neaparat (am prins doar inceputul) cu Meg Ryan, Tim Robbins si Walter Matthau - o poveste trasnita despre Einstein care incearca sa faca pe matchmakeru' intre nepoata-sa si un mecanic auto pasionat de stiinta. de fapt, toate comediile romantice in care a jucat Meg Ryan imi plac si le revad mereu cu aceeasi placere, vezi French kiss pe care l-am vazut de enspe ori, sau Sleepless in Seattle si You've got mail ( ambele cu Tom Hanks) sau When Harry meet Sally (cu zapacila ala de Billy Crystal). mai joaca ea si in Addicted to love cu Matthew Broderick, tot comedie romantica, dar nu l-as revedea a doua oara.

Sandra Bullock e o alta actrita de comedii romantice pe care o iubesc, mi-au placut While you were sleeping si Miss Congeniality.

Anca, si vezi ca si Julia Roberts are cateva comedii romantice reusite, My best friend's wedding sau Runaway bride, si mai ales preferatul meu I love trouble.

mai sunt si filmele vechi! daca iti plac, spune-mi ca am o lista intreaga :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Multumesc mult!
Conchita, imi plac filmele vechi. In seara asta ma pun pe cautat filmele recomandate de voi.
La televizor vedem numai drame, horror si din astea.
Mi s-a cam luat!!!

anca...SIGUR intr-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Si pentru mine Pretty Woman ramane filmul meu de suflet. Cred ca l-am vazut de cel putin 30 de ori.

De asemenea, mi-au mai placut "Kate si Leopold" cu Meg Ryan si "How to loose a guy in 10 days" - "Cum sa pierzi un tip in 10 zile".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Dintre toate pe care le-am vazut, cel mai mult mi-a placut The Truth About Cats and Dogs. Cred ca din cauza ca ma regaseam oarecum in eroina... fata desteapta si talentata dar nu prea dragutza . Plus toate pataniile cu cainele pe role, n-am sa le uit niciodata...

Mi-a mai placut foarte mult Only You, si datorita peisajelor minunate din Italia.

Dintre cele vechi, imi place orice cu Audrey Hepburn .

Mai imi place foarte mult John Cusack, pe care l-am vazut in Serendipity si in America's Sweethearts.


Luminous beings we are, not this crude matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinax spune:

cea mai frumoasa comedie de dragoste dupa parerea mea este Serendipity si mi-a mai placut mult "Robots" asa dintre filmele astea mai recente desi nu as fi crezut....ce imi place foarte mult este ca macar in desene se pastreaza mereu cate ceva cu adevarat frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Mie mi-a placut tare mult Bridget Jones (Jurnalul...), intentionez sa vad si a doua parte. Renee Zellweger e dulce foc cu kilogramele ei in plus iar Hugh Grant (desi nu ma omor dupa el de regula) - absolut delicios.


A, si sa nu uitam de absolut fermecatoarele Shrek I si II - romance intre capcauni simpatici, si intre alte soiuri de animalute. Nota 10, mai ales ca pot fi vazute alaturi de kinderi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

"Before sunset" si "Before sunrise".

Si sint de acord cu toate filmele pe care le-ati spus mai sus. Mentiune speciala pt "Vacanta la Roma"!

Aseara am vazut o comedioara simpatica, din pacate nu cred ca a ajuns in afara Frantei, "Les hommes préfèrent les grosses" (Barbatii prefera femeile grase).

Mergi la inceput