Sus... in Scandinavia (70)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Buna dimineata Vremea-i tot asa ca ieri (adica naspa) si io sint de parere ca britancii ar trebui sa aiba ciocul mic ccc cind se pling de vreme, ca in comparatie cu noi, scandinavii, ei is pe la tropice (era sa mor de invidie cind am vorbit, ieri, cu o prietena ce sta pe linga Londra si imi zise ca a fost la plaja si a mai facut si baie )
Asaaa....si acu' narancea, la mai mare, bre (aveai tu mai mult de 2000 de mesaje daca nu-ti luai o "vacanta" pe alt forum, bibicule!!! Nu te uit!!! :-))
itsmenuci, s-a primit, saru'mina ancor'unfoa...m-au trecut neste pohte numai cind le-am citit (Acu tre' sa trec la etapa a doua si sa cat sofran pe-aici...by the way, am descoperit unde gasesc menta fresh...hurra!!) Si pune serios burta pe carte, lasa temptatiile!!!
vikinga, felicitari!!! Petrecere frumoasa azi si va urez sa fiti sanatosi si sa traiti fericiti ... o lunga "la vie en rose"!!! Iar de miine, vreme frumoasa si vacanta super!!!
Pup iu poeinari


pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itsme spune:

'mneatza...

iaca si eu m-am sculat cu noaptea-n cap azi (mai exact am fost sculata cu telefonul). Odrasla mea e la Viena si trebuie sa vina acasa maine, si s-a gandit ea sa sune la 5 dimineata ca sa zica ca tocmai a aflat ca la Londra, pe unde are ea maine legatura, sunt niste brambureli cu zborurile din cauza de greva, si ca ea n-are timp sa caute ca trebuie sa mearga nu stiu unde, asa ca sa cautam noi si sa get back to her. Poftim!

ma duc sa beau un butoi de cafea si sa ma apuc de studiu, acuma ca tot m-am sculat cu cocosii, macar sa profit.

arboricos
, poti sa-mi spui cum vrei tu, ca te cunosc. Char si Gigi poti sa-mi spui (da' nu Becali).

lulutzo, cu mare placere, si pofta buna. Ia sa te mai ingrasi si tu 30kg, nu numa io...

nepotele narancea, sa ai o duminica ca din povesti si ai grija ce mesaje pui ca acuma de la 2000 in sus ti-ai creat o reputatie pe care trebuie sa o mentii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narancea spune:

aaaaaaaaa .......... asa ceva....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annie_xtreme spune:

Ma kk in kktuu vremii de kkt sa ma kk in inundatiile din jud. constanta si avertismentele vietii si in ultima mea vacanta fucked up. N-am mai fost in halu asta de depresie de mult. Ma kk.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

io am racit ,asa ca nu va apropiati prea tare ca dau microbi!
Bleah!Ca si stranut si gitu e plin de tot felu de chestii..mai bine nu va zic ca e scirbos!

Elena si mademoiselle Amelie-Boubou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

quote:
Originally posted by annie_xtreme

Ma kk in kktuu vremii de kkt sa ma kk in inundatiile din jud. constanta si avertismentele vietii si in ultima mea vacanta fucked up. N-am mai fost in halu asta de depresie de mult. Ma kk.



Cine pleaca ultimu' sa stinga lumina
Scandinavii stiu de ce





ALELUIA!


Elena si mademoiselle Amelie-Boubou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itsme spune:

extremiko, cine te-a suparat mai asa, vremea? Ia spune mie, sa o bata matusica pe ea! Nu vreau sa te sperii, dar sa vezi mai la batranete cand te apuca si reumatismele de la vreme, atunci sa vezi cum e! O sa-ti fie dor de timpurile cand singurul inconvenient de la vreme era ca ploo (eu inca nu sufar de romantisme, da asa am auzit si eu de la unii mai mari)

Rayouelo, pai vara, ma? Cum e posibil sa racesti vara, spune si mie! Eu cred de acuma ca din partea ta e rea vointa cu Suedia aia, pur si simplu Ai face orice (pana chiar sa si racesti vara) ca sa nu fie bine !!! (glumesc, sper ca nu dai cu batzu')

si last but not least, ca de aia am venit: lulutzo, sofranul e cel mai scump aliment din lume, si ca atare ma simt datoare moral sa-ti dau niste indicatii pretioase inainte de cheltuii banii. Daca doresti a cumpara sofran, trebuie sa-ti spun ca el se vinde in 2 feluri (e de fapt stamina unei plante): Felu' 1: sub forma de betigase (chiar staminele uscate) de o culoare rosie-portocalie intensa. Asta e greu de falsificat, deci daca din asta gasesti, no worries. Felul 2: sub forma de pudra (adica staminele alea pisate) - aici atentia ciulita, ca nu stii ce au pisat aia acolo, asa ca ia-te din nou dupa culoare, trebuie sa fie portocaliu spre rosiatic intens; daca e sau bate spre galben, nu e bine; inseamna ca au amestecat stamina cu pistilul (care nu e bun), asa ca dai banii dejaba. Cred ca de gasit gasesti la nemti, daca la voi nu e. Daca nu au nemtii, roaga pe nepotelul sa-ti aduca de la Jeddah!

Pupici la toata lumea si cheer-up! Ce-i cu spiritul asta (de)cazut aici la Scandinavi? Ai?

PS. dupa cum observati, noua mea deviza e: "pauzele lungi si dese, cheia marilor succese"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annie_xtreme spune:

Pai nu mi-e mie breh de reumatisme, ca am stat cu cortu in creasta in ploaie si nu a fost bai. Ideea ii ca aia cu care trebuia sa merg s-o tras pe si acu trebe sa gasesc altii, care nu is asha chickeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

'ai, mey, annie,ce avertismente? inundatii?

sper sa nu fie asa in zilele urmatoare, ca am o multime de treburi de facut

acu' e soare si-s mai mult de 25 de grade.

unde voiati sa instalati corturile? in vama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annie_xtreme spune:

Da in vama. Deci se anunta asha:
marti - suare; miercuri -furtuni, joi- partial innorat, vineri - ploaie ushoara, sambata -furtuni, duminica -ploaie. Asta ii cand plec io.
Evident, prognoza continua: luni soare, marti soare...vb lui Gion: sa nu-l dai dracu'?

Mergi la inceput