Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Prematurii: Esentele tari

Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici!

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 15

Veve
Veve

5036 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Veve  Trimite mesaj Yahoo lui Veve Adauga semn de carte la mesaj Trimite Veve un Mesaj Privat

Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici!

Prima parte

quote:
Initial creeata de papadie

Hai mamici de gagalici vorbiti
Despre puii mici, mici, mici:-))))

Irina,veve & croko

poze,poze,poze si iar poze

(0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - papadie on 09/01/2007 19:11:04
lidiadanaila
lidiadanaila

880 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lidiadanaila Adauga semn de carte la raspuns Trimite lidiadanaila un Mesaj Privat
Tocmai va scriam un mesaj , si Dragos mi-a inchis calculatorul din buton !! ...pe ala nu-l descoperise pina acum si eram fericita !...nu se mai poate ! Suntem bine in rest , nu a mers net-ul citeva zile si v-am simtit lipsa, nu prea avem cu ce ne lauda...papam la fel..dormim la fel...suntem sanatosi , pe 19 plecam in concediu...abia asteptam. Voi ce mai faceti ?

lidia
Mergi la inceput

herra

4298 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite herra un Mesaj Privat
noi - ce sa facem?

mai avem cateva bubite - pe cale sa se usuce; si ne mai luptam cu niste scaune cam moi...toate din cauza caldurii - care e pe cale sa revina!

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)
Mergi la inceput
Lorelai
Lorelai

1388 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lorelai un Mesaj Privat
si noi sintem bine, desi postam mai rar. am facut 6 luni si raportam 6,8kg la Livia (fiecare s-a nascut cu cca 1,6kg) si 7,1 kg la Maya. sint voioase si mincacioase amindoua si deocamdata destul de cuminti.

fug la datorie dar promit sa revin cu amanunte.
Lorelai

o poza cu ele de la botez (acum 2 sapt) puteti vedea la profilul meu personal. faceti click pe "paginuta la desprecopii.com"
Mergi la inceput

herra

4298 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite herra un Mesaj Privat
Vlad s-a ridicat singur in picioare!

ale voastre esente cat cantareau la un an; ca el are 9 kg, la aproape 11 luni...

nu i-am dat inca de capat cu scaunele moi, si nu ia chiar bine in greutate.

am inca o obsesie; vreau cantar electronic, pe care se pot cantari copii pana la 20 de kg.!

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Mergi la inceput
madalinad
madalinad

689 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite madalinad un Mesaj Privat
salutari tuturor!!
bun venit micutei daria-maria!
herra, felicitari pentru vlad! cam asa cred ca avea si serban - pe la un an avea 9 kg si ceva. lidia, l-am vazut pe dragos in pozele de la ciufolici - ce copil cuminte!! pai serban cred ca n-ar sta nici legat! il tund eu in somn, si pana acuma a mers acceptabil...
noi suntem la faza de invatat culorile, deja stie rosu, galben, albastru si verde si le recunoaste pe peste tot! am gasit - pentru moment - metoda de a-l face sa nu mai stea toata ziua la cosul de gunoi: l-am informat ca e un sarpe acolo, si ieri a anuntat tot parcul: gungunu, api, au! imi vine sa-l mananc... sambata s-a pupat in parc cu o fetita, si duminica cu un baietel, le-a facut gigea si i-a luat in brate! tandrete mare pe capul nostru...

madalina
http://pg.photos.yahoo.com/ph/madalina_dumitr/album?.dir=e08e&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos
Mergi la inceput
lidiadanaila
lidiadanaila

880 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lidiadanaila Adauga semn de carte la raspuns Trimite lidiadanaila un Mesaj Privat
Pai, LORELAI , HERRA, voi nici nu aveti prematuri!! Dragos esenta tare la un an si 2 luni , are 8 kg !!...insa ma bucur ca-i sanatos, vioi, istet ! Am inceput sa ne facem liste si cumparaturi- vineri plecam la mare !...i-am cumparat pempers subacvatic- impermeabil [ am dat 575 mii de mi-a tremurat mina], acum gatesc la greu si congelam mincarea pentru la mare. Herra, am mai vorbit noi de scaunele astea !...si Dragos avea probleme in sensul ca avea 3-4 pe zi dar nu moi ci tari dar nu-mi placea consistenta, si cu iritatie perianala cind avea acele scaune ! A luat Digestin sirop , si acum vad ca-i mai bine , face un scaun sau doua pe zi , dar si consistenta-i mai buna. Mai poti incerca sa-i dai o perioada Debridat.Si Dragos daca nu se kaka atita poate aveam mai multe kg , ca de mincat maninca normal, nici nu ma rog de el dar nici nu-mi i-a mincarea din mina ! Va pupam pe toti , si pe cei nou veniti !!

lidia
Mergi la inceput
Irda
Irda

1157 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Irda un Mesaj Privat
Salutare fetele!
Multumim de primire!

Raportam si noi!
La 1 luna si 3 zile avem 3.210gr si 50 cm de la 2.000 si 44 cm cat am avut la nastere!
Nu-i venea doctoritei pediatre sa creada cat a recuperat intr-o luna!
SUntem cumintele in general dar ne mai supara colicii. Mananca din 2 in 2 ore doar laptic de la mine si zic ca daca a crescut atata intr-o luna e suficient laptele meu.

Pupicim puiutii si pe mamicile curajoase!

Irda
si bebe Daria 13 iulie 2005

http://community.webshots.com/user/irdaria

Editat de - Irda on 16/08/2005 15:38:23
Mergi la inceput

herra

4298 Mesaje
quote:
Originally posted by Irda
Mananca din 2 in 2 ore doar laptic de la mine si zic ca daca a crescut atata intr-o luna e suficient laptele meu.

cu siguranta! crestere usoara in continuare!
ce-mi placea si mie cand crestea ca o gogoasa, luna si kilogramul!
acum daca ia 250 de grame pe luna zic saru-mana...

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Mergi la inceput
madalinad
madalinad

689 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite madalinad un Mesaj Privat
irda, bravo dariei! sigur ca e suficient laptele tau, si o sa mai fie inca o buna perioada de vreme. asa crestea si serban, pana la 360 g pe saptamana in primele 3 luni, in ciuda urletelor de la colici pe care eu le mai asociam cu foamea.

madalina
http://pg.photos.yahoo.com/ph/madalina_dumitr/album?.dir=e08e&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos
Mergi la inceput

herra

4298 Mesaje
nu facem si noi o listuta?

Mergi la inceput
Pag. din 15 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com