Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Papadie sa fie intr-un ceas bun!!! Sa fie o sarcina lunga, sanatoasa si foarte usoara!!!

Apropo de repetabilitatea nasterii premature nu cred ca exista o lege... Eu m-am interesat pentru ca si eu as mai incerca sa fac un bebe... Depinde foarte mult de cauzele care au declansat nasterea prematura. Poate sa fi fost vorba de o infectie care sa fi fisurat membranele, hipertensiune de sarcina (preeclampsie). Despre aceste doua cauze stiu eu. Si amandoua cauzele pot fi urmarite si evitata nasterea prematura. mai ales daca se stie de o precedenta.
Iar mie toata lumea imi spune "nu seamana o sarcina cu alta!!" Sa speram ca va fi asa!!

Poate ca ar fi o idee buna sa mergi deja la doctor si sa te urmareasca cu mai mare atentie. Eu sunt sigura ca va fi bine!!!



Ana Maria si bebe Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

PAPADIE , iti tinem pumnii !! Ai grija de tine cit poti mai bine ! Eu am avut colul inchis beton , nu am avut nici o problema , analize OK , dar s-a intimplat la 30 saptamini , si cauza cred ca a fost ca nu am avut stare deloc , stateam mult in picioare la serviciu , le faceam si acasa pe toate , ceea ce a 2 a oara n-as mai face...as sta in pat cit as putea de mult ! ANA-MARIA , super VICTOR , o sa mai pun si eu niste poze cu Dragos, dar ma uitam la tine cum stau la locul lor dvd-urile , si toate cele ca la mine n-ai sa vezi ! Va pupam pe toti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

felicitari, papadie! sa fie intr-un ceas bun! pai daca a fost bine cu catrina, asa gaglice cum a fost, pe viitor trebuie sa fie si mai bine! si in plus, daca stii ca ai problemele tale vei avea mai multa grija de tine. eu am avut colul deschis toata sarcina, dar am nascut mai devreme fiindca am obosit peste masura cu o zi inainte si mi s-a rupt apa. altfel cred ca nasteam la timp... sigur se poate!!

madalina
http://pg.photos.yahoo.com/ph/madalina_dumitr/album?.dir=e08e&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

roswita, ana maria, frumosi bebei!! cu toata sinceritatea! sunt tare frumosi toti prematureii nostri, si-s tare multi cu ochi albastri! ana maria, ai un frate care a terminat si el sf.sava? ca in cazul asta am fost colegi de clasa!

madalina
http://pg.photos.yahoo.com/ph/madalina_dumitr/album?.dir=e08e&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Da Madalina, am un frate care a terminat in 91 la D (parca). Zi ceva de tine, sa-mi amintesc, ca eu ii cunoasteam colegii. Da un PM. Daca te cheama Madalina parca imi amintesc ceva ceva (m-am uitat pe poze si nu ti-am vazut decat comoara)... He he he ce mica e lumea!!! Sa-mi zici daca vrei sa-ti povestesc ce mai face el, daca nu stii...

Lidia pozele nu sunt la mine acasa... Am petrecut un uichend la prietena mea din Craiova care are un baietel cu o luna mai mare decat gaza mea..La mine e mare balamuc, stam in doua camere... Si toata casa e transformata in camera copilului... Dar pana la sarbatori ne mutanm intr-o casa mai mare (cu ajutorul lui Doamne Doamne!!)

Mai fetelor cand ne vedem???? Hai ca tot promiteti...

Papadie, in mai mi-a intarziat si mie ciclul si m-am gandit ca as fi graviduta... Eram ingrozita... Dupa ce mi-a venit am fost de-a dreptul dezamagita... Deja ma vedeam cu doi bebei. Eu zic asa: gandeste optimis, pozitiv si roaga-te la Doamne Doamne si totul va fi sigur bine.

Ana Maria si bebe Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Papadie, sa fie intr-un ceas bun, sarcina usoara iti doresc si sa ne mai povestesti si noua despre voi!

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m.roswita spune:

Buna fetelor.Vad ca sunteti cam tacute in ultima vreme.Vroiam sa va spun ca luni am fost sa ne cantarim si Cristian are 5,200 la 2 luni si 3 saptamani.Ce va mai fac copilasii?Sper ca sunt toti sanatosi.Va mai astept pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Da , noi nu prea avem noutati , suntem bine , crestem , facem nebunii, imprastie jucariile toata casa ca trebuie sa faci slalom printre ele, mai calci pe ele fara sa le vezi de-ti rupi gitu'...cam de astea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m.roswita spune:

Buna,Lidia.Noi mai avem pana la jucarii imprastiate prin casa de care sa ne impiedicam,dar ma bucur sa aud ca sunteti bine.Sa auzim tot asa,numai de bine despre toate comorile noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

salutare tuturor! noi ne-am intors cu forte proaspete(?!) dupa o minunata saptamana la munte. fireste ca serban nu a mancat si nici nu a dormit mai bine pe acolo, in schimb s-a delectat cu aruncatul de pietre in toate baltile si raurile patriei... in plus, vorbeste, mai frate, de ne capiaza, nu-i tace gura nici in somn... le stalceste pe toate de ne prapadim de ras, dar el saracu stie de toate! deja face propozitii de 2 cuvinte. in plus, de ceva vreme face caca la olita!!! ma voi stradui sa mai pun niste poze de acolo.

madalina
poze

Mergi la inceput