Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Dutzi e un frumos Iustin!!!
M-am uitat la albumul lui si m-am topit !

Tu de la cate luni l-ai transferat in cada mare ?

Am vazut ca era in suportul ala de baitza....e util, ca parca am vazut si pe-aici?


Pupici

Irda
si bebe Daria 13 iulie 2005

http://community.webshots.com/user/irdaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dutzi spune:

quote:
Originally posted by Irda
Tu de la cate luni l-ai transferat in cada mare ?

Am vazut ca era in suportul ala de baitza....e util, ca parca am vazut si pe-aici?



Iti multumim, Irda, esti foarte draguta .
Am inceput sa-i facem baita in cada mare la 8 luni, important e sa stea bine in fundulet.
Suportul e tare bun, merita din plin, are niste ventuze de cauciuc, care-l fixeaza f. bine pe suprafata cazii, deci e si fff sigur.
Iustin e innebunit de fericire, pot sa-l las in cada cat vrea el, e si usor de spalat, doar in final, trebuie ridicat, pentru a-l spala mai bine si la fundulet . Si nu mai spun de cat de mult i-a usurat munca lui tati, care a carat la cadita aia saracu...luni bune.

Sa aveti o zi reusita,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

si la noi tot tati cara la caditza!!!!

Multumim de urare! Asemenea!

Irda
si bebe Daria 13 iulie 2005

http://community.webshots.com/user/irdaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dutzi spune:

Irda, sa-ti traiasca Daria minunica, sa creasca mare si cuminte .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

ce mai faceti?

am trecut sa va salut!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Irda, si eu am o Darie nascuta la 34 sapt, de ceva peste 2 kg si 44 cm . Peste 2 saptamani implineste 1 anisor si nu se mai vede de mult ca a fost asa micuta. Dar totusi asa cum ziceau si celelalte fete 3 luni e putin cam devreme cu diversificarea stomacelul nu e suficient dezvoltat, si mai ales daca merge asa bine cu lapte. eu de pe la 3 luni nu i-am mai dat san, dar nici mancarica nu a vrut pana dupa 6 luni . Am incercat si mai devreme dar nu vroia sau isi face grata si vomita tot. Asa ca am asteptat. Aici nu-ti recomanda deloc sa incepi inaite de 5 luni.

Mira 25+ mami de David (15.08.2002) si Daria (20.11.2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Buna tuturor, ne primti si pe noi in grupul "esente tari"? Am nascut prematur (la 32 saptamini) in 12 august 2005 un baietel, Alberto Emiliano care a avut 2 kg la nastere si 42 cm (APGAR 9-10). In ciuda multiplelor probleme avute de mine cu tesiunea arteriala foarte marita si complicatiile aferente acesteia, baietelul s-a nascut foarte sanatos si fara nevoia de sustinere de nici un fel. Inca de la nastere a mirat pe multa lume in spital cit de activ a fost si i s-a pus porecla in spital "de pittige man" (ardeiul iute!). L-am nascut prin cezariana si am trecut prin cele mai mari emotii din viata mea caci mi-a fost foarte frica ce se va intimpla cu bebe nascut asa devreme dar se pare ca cineva acolo sus ne-a iubit si ajutat enorm. Acum Alberto are 5 kg si cam 55 cm si destul de putina lume ma crede ca e un copil prematur. Promit sa pun cit de curind poza cu el sa il vedeti si voi.
Va doresc numai bine si va salutam cu drag din ,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Si o poza cu minunea mea Alberto.
Va pup!
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/dana_lucia_nl/album?.dir=/21ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

bun venit, si sa-ti traiasca minunea!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:


am trecut sa va salutam!
ce mai fac prematureii?
papadie, cum te simti?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61953" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput