Caut joc / jucarie din copilarie. Le-ati vazut?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Gabbriela esti draguta, nu este nevoie sa te deranjezi poate imi conving sotul sa se duca, de nu am sa o rog pe mama sa imi trimita.
Acum 2 ani am cumparat un caleidoscop (mic, nu cine stie ce, chinezesc) la Dollar Store.
Am gasit jocul din Ro aici (in mijloc, randul de jos):
http://www.juno.ro/produse.php?cat=3
Tot acolo este altul care imi aminteste de copilarie... Trimozaic (nici asta nu era magnetic...). Multumesc Ally.
Andrada iti multumesc si tie si daca ai timp sa le mentionezi, ma intereseaza linkurile despre care vorbesti. Eu nu am auzit de "Treasure Island".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Am mai cautat pe net si am gasit clownul asta (in Romania), mult mai frumos decat gimnastul, nu? Vedeti in stanga la Stress Reducers:
http://woodies.from.ro/
Ati auzit de firma respectiva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Acum va intreb eu despre alt joc din copilaria mea. De fapt nu este chiar un joc. Imi amintesc ca erau niste carti (de joc ) mai mari decat cele normale, pe spate cu bleu si alb, si pe care erau pozele unor animale si o scurta descriere a lor. Ati mai vazut asa ceva prin magazine?? Recunosc ca astfel eu am invatat despre multe animale.

Steluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Steluta, era cel cu yakul si caimanul? Mie astea 2 mi-au ramas in minte. Am cautat pe Internet dar nu am gasit. Mai tii minte cum se juca? Era cam ca Pacalici?
Dar pernite partaioase ati gasit pe undeva (fetele din SUA)? Cum se numesc in engleza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Originally posted by ML

Steluta, era cel cu yakul si caimanul? Mie astea 2 mi-au ramas in minte. Am cautat pe Internet dar nu am gasit. Mai tii minte cum se juca? Era cam ca Pacalici?
Dar pernite partaioase ati gasit pe undeva (fetele din SUA)? Cum se numesc in engleza?



whoopy cushions magazinul de un dolar


PS Observ ca-s destul de taricica la subiectele de genul asta pentru o mama care s-a hotarit sa nu-si rasfetze in veci pururi copilul cu prea multe jucarii

Lorena nu te-am uitat, o sa ma uit la jocurile respective si va dau linkul. Treasure island e un fel de Michael's, magazin de crafturi, hobbiuri..etc
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by ML

Steluta, era cel cu yakul si caimanul?



Da despre asta e vorba. Erau mult mai multe animale, grupate pe diferite categorii si numerotate de la 1 la 14, daca nu ma insel. Ma gandeam ca poate mai gasesc pe undeva.

Steluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Andrada, multumesc mult pentru denumirea pernitelor. Ha, ha, ha... tu crezi ca-i rasfatam daca le cumparam astfel de jucarii? Numai jucarii de lemn, tabla, lut si mecanice le-as cumpara daca ar fi dupa mine...
Apropo, fetele din SUA voi ati vazut "Mr. Rogers"? Am dat peste el din intamplare in vacanta si ma gandeam ce o mai fi si cu babalacul asta care-si scoate pantofii pe aici si abia vorbeste? Cred ca-s gerontofila ca mi-a cazut cu tronc cu tot cu jucarii... marionete, titireze, avioane, scarite, instrumente muzicale si cate si mai cate... Si bucurie mare... am dat peste un "craft shop" de unde am cumparat un titirez (se trage cu un siret) si o scarita tip Lady Elaine. Stiti scarita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Cam asa-i scarita:
http://www.monkeybeantoys.com/product/DH04/ClownOnLadder.aspx
Uite ca ma las dusa de val si mi-am amintit de altceva din copilarie... animalute care "danseaza" impinse cu degetul. Vazusem o girafa la o colega la scoala si mi-a ramas inima la ea.
Si imi mai place un alt clown pe care l-am vazut abia aici.
Am sa gasesc si animalutele si clownul.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Clownul si alte dracovenii (se rasuceste si trage, intra in con, rasucesti si impingi iese...):
http://petratoysusa.com/detail.php?id=79&catid=1&subcat=6&catpage=&special=&search=&title=Petra%20Cone%20Puppets&

Mergi la inceput