Cum a fost la inceput....si nu numai!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns urziceanu spune:

Claudia fetita ta e e un inger!
Sper ca in curand sa pot sa fiu si eu asa mandra si bucuroasa ca voi.
Azi am avut evaluarea.Totul s-a desfasurat normal,fara trac!
Sa vedem ce mai urmeaza,cred ca ne vom mai intalni cu psiholoaga si cu asistentul.




pupici,pupici

corina urziceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Asi cine mai stie cu generatiile astea acuma...sunt mai precoce.
Ioana deja e curtata in parc de cativa baietei....sa o vezi ce faloasa si plina de ea este...

Multumesc de complimente si Razvanel e un dulce!


http://community.webshots.com/user/claudia_a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Corina draga, cu siguranta vei fi la fel de mandra ca noi... abia asteptam mesajele tale pline de fericire!

http://www.babiesonline.com/babies/i/ioana%5Fnasturica/
http://community.webshots.com/user/claudia_a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Ma bucur ca ati deschis subiectul asta,fie vorba intre noi l-am pus pe sotul meu sa-l citeasca si sa va vada pozele.A avut un efect imediat si favorabil! Dar nu cred ca numai atatea ati avut experientza asta,de fapt stiu ca sunteti mai multe! Hai va rog,impartasiti-ne din trairile voastre feteleeeee!
Va pup si va urmaresc cu interes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Asi, pentru ca sunt sigura ca acest subiect nu va avea doar din primele impresii, eu zic sa ii schimbi numele in ceva gen "Gazeta de perete" sau nu stiu.... Deschisese Pasho un subiect cu "ce mai zice copilul meu" dar noi inca suntem la faza de facut, cu vorbitul mai stam....

Si sa va zic numai ieri:
- credeam ca doarme fata mea si cand ma duc sa verific o gasesc, pentru prima data, ridicata in fundulet cu jucariile in poala jucandu-se. Banuiesc cum s-a ridicat (din 4 labe se lasa pe fundulet si se ridica) dar pana acum nu am vazut-o niciodata facand figura. Dupa faza asta a tot repetat figura pana seara;
- a reusit sa se ridice singurica in picioare in pat . Trebuie sa ii pun manutele pe gratiile de la pat (ca singura ....nu-i vine ideea) si apoi tust! e in picioare. Si face si o imitatie de pas, deci va pleca la explorat prin patut;
- cel mai important, asteptat....I-A IESIT PRIMUL DINTISOR !!! Sus, un incisiv in partea dreapta. Si inca 3, tot sus, stau pe iesit. Of, ca de pe la 5 luni tot am zis ca ies, am reusit in sfarsit sa vad si eu un dintisor in gurita ei....
Va pup si fug ca vrea laptic. Vorba noastra cand am adus-o acasa si veneam cu laptele era: vine vaca!". Am renuntat ca ne-am gandit ca o sa ne zica vaca si boul in loc de mama si tata

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Aissa esti tare simpatica cu finalul!
Incet incet Alexandra isi va da drumul la toate... si mai culmea vei observa schimbari intr-o zi cat nu a avut intr-o luna...ieri au fost 2 (dintzishorul si ridicatul)... si uite asa creste fata mare, pana n-ai sa o mai poti stapani sin nebunii!

Noi suntem la lectia: OLITZA....daca o pun pe oala face...daca nu, nu stie sa ceara! Norocul meu ca inainte de a face trage si cate un piitz (asa zice ea) si eu ma prind si am adus olitza...insa nu e regula!
Mai rau e ca Ioana are tranzitul intestinal foarte rapid si face kk de 4-5 ori pe zi....vreo 3 le nimeresc, dar celelalte tot in pampers1 Pana nu va zice ca face ceva, n-am sa le nimeresc pe toate la oala...de pipi ce sa mai zic ca bea cam 1.5 l apa pe zi plus pepene (dupa care e moarta)...se umple pampersul instantaneu!!!
Grea problema am si eu!!

http://www.babiesonline.com/babies/i/ioana%5Fnasturica/
http://community.webshots.com/user/claudia_a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_112 spune:

Buna fetelor!
Citind pe aici ce s-a scris m-am emotionat iarasi exact ca in ziua cand am adus-o acasa pe printesa mea.Cuvintele nu se pot compara cu ce simti in momentul acela,este ceva unic in viata.Eu din momentul cand am semnat hotarirea de luare in plasament si pana am tinut-o pe printesa mea in brate mi s-a parut o vesnicie-cu toate ca aceste lucruri s-au intimplat in aceeasi zi-hotarirea am semnat-o pe la ora 14 si printesa am luat-o pe la ora 16.Cand am ajuns acasa cu ea ma astepta sora mea cu mama ,casa era plina de flori,am avut senzatia ptr. moment ca am nascut-o eu .Contrar asteptarilor mele noaptea mi-a dormit pana la 5.30 dimineata cu toate ca asistentul maternal imi spusese ca ziua doarme si noaptea nu ,va dati seama ca ptr. mine a fost noapte alba cu toate ca ea a dormit ,eu am stat si-am urmarit-o .Acum ne-am obisnuit cu programul ,iesim afara dimineata si seara suntem sanatoase si asteptam saptamana viitoare sa mergem la vaccinul de 2 luni.Sincer mie mi-e frica de mor ptr. ca am auzit ca dupa vaccin face febra este agitata ,sper sa nu avem nici o problema.Le doresc fetelor care sunt in asteptare debafta si mult noroc.Stiu prin ce trec,sentimentul il cunosc,dar cu ajutorul lui Dumnezeu o sa reuseasca.
Va pup .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

mai fetelor ce repede trece timpul. ati observat si voi? parca ieri eram aspirante le statutul de mamica si uite ca azi ne iese cate un dintisor (felicitari Alexandra), invatam sa stam pe olita,( Claudia) mergem la primul vaccin.

silvia 112 sa ii pui printesei comprese cu apa rece pe piciorus si vorbeste cu doctora ce sa ii dai de febra daca face. la Robert mergea bine cu nurofen dar ea este micuta asa ca mai bine intrebi (scuze ca m-am abatut de la subiect).

pentru ca maine plecam in concediu cateva zile la bebici le spun sa asculte de mamici, la mamici sa asculte de bebici. multa bafta celor care sunt la inceput de drum. of, o sa imi fie dor de voi.

pupici la toata lumea

Lorelei si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Am schimbat titlul subiectului!
Daca credeti ca nu e bine astept sugestii.



Familia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_112 spune:

multumesc ptr. sfaturio mamica fericita dar sper sa nu am probleme cu printesa mea iar tie concediu placut si te asteptam cat mai repede pe forum.
Pa

Mergi la inceput