Fetele din America (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Eu una folosesc un produs biodegradabil foarte bun (si scumpic). Se chema SA8 si il comand de la www.quixtar.com/products/product.aspx?pid=731&Ctg=944&ItemNo=E0004" target="_blank">Quixtar. Ma inteleg tare bine cu el pentru ca folosesc putin (am masina foarte eficienta) si nu imi strica culorile la haine.

Spor la spalat



Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

Pozele Noastre
[/quote]

Anamaria, ce masina de spalat ai?


Alina DPN 25 AUGUST si Andreea cea nazdravana
http://community.webshots.com/user/zarzarele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicar spune:

Buna,
Puteti sa ma treceti si pe mine la NEW JERSEY - Bloomfield pe lista voastra?
Am venit acum 6 luni in NJ din Japonia si vreau si va cunosc.
Baietelul meu are aproape 2 ani si il cheama Mihai.
Multumesc,
Monica
Bine ai venit Monica!!! Te-am trecut pe lista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

quote:
Originally posted by bAly

Anamaria, ce masina de spalat ai?


Alina DPN 25 AUGUST si Andreea cea nazdravana
http://community.webshots.com/user/zarzarele




Am un Maytag www.sears.com/sr/javasr/product.do?BV_UseBVCookie=Yes&vertical=APPL&pid=02636982000&subcat=Front Load Washers" target="_blank">Neptune. Sint extraordinar de multumita. Nu face nici un oic de zgomot, este programbila (in special pentru extra clatit), consuma foarte putin curent si putina apa. Hainele ies curate si nu "tocite" daca intelegi...multe masini parca maltrateaza hainele.

Nu trebuie sa folosesti decit detergenti HE (high efficiency) pentru ca nu trebuie sa se faca foarte multa spuma.

Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

Pozele Noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Mie mi-a murit dryer-ul! Nu biziie, nu fisiie, nu face nimic! A mai patit cineva asa? Merita reparat si daca da pe cine ati chemat? Acum n-as vrea sa cumpar numai dryer-ul fara masina de spalat, ca vad ca pe aici e frumos sa fie pereche, dar masina de spalat n-are nimic si de ce sa dau bani pe una noua...?

Anca sapt. 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Si eu folosesc SA8 de la Quixtar si sint f. multumita. Nu e chiar asa de scump, avind in vedere ca e si concentrat, si ca se foloseste mai putin la fiecare spalare decit un detergent normal...



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

quote:
Originally posted by Bic

a-ha-haaa, de cind nu am mai vazut Persil...
Ce e ABT asta???
Pe mine ma amuza cind cineva spune ca aici e o maaare diversitate de produse. Le spun atunci sa se duca la un supermarket si sa numere cite feluri de sapun si de detergent exista. Va spun eu: 2-3. Cite feluri de detergent sau de sapunuri exista intr-un supermarket din Romania? Cel putin 5-6, daca nu mai multe.
Am cautat Persil sau Ariel de mi-au iesit ochii din cap. Si numai Tide pe care il urasc gaseam, plus inca 1-2 in plus. Nici unul care sa-mi placa. Pai asta se cheama diversitate???


DPN 31.10.05


Bic-ule, ABT este un magazin din Chicago, specializat in electrice-electrocasnice, vezi aici: http://www.abtelectronics.com/ . Si eu am facut ochii uite-asa cand l-am vazut expus pe masinile de spalat si imediat l-am cautat daca era facut in Germania sau Mexic asa cum am gasit Ariel. Bunicel si Arielul de Mexic dar nu se compara cu cel de acasa, dar mi se pare mai bun decat Tide-ul de aici. Bun Persilul dar nu am avut tupeu sa-l cumpar in iarna cand l-am vazut la 40-60$(in functie de gramaj), deocamdata m-am proptit in Gain(mi se pare acceptabil) si Dreft pentru bebelus.


Oana D - saptamana 35

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Eu ma gandesc, ca daca ar incepe americanii sa vanda detergent mai de performanta, nu s-ar mai vine Shout spot cleaners si altele de genul asta.
Nu am folosit niciodata detergentul Ariel, dar ma bate gandul sa-l aduc din Romania. (numai detergent de rufe nu mai carasem)

Don't worry about the world coming to an end today. It's already tomorrow in Australia." (Charles Schultz)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Am si eu o intrebare va rog. Am o prietena stomatolog care vine sa se stabileasca in US. Se poate echivala diploma ei? Stiu ca la medicina generala se poate, am doi prieteni care si-au dat examenele...etc, dar la stomatologie stiti ceva? Unde ma pot interesa?
multumesc

PS io cu minutza mea am facut camera de mai jos
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomax spune:

andrada, informatii complete gasesti la ADA http://www.ada.org/prof/prac/licensure/us.asp

si poate vrei sa intri pe forumul asta http://forums.studentdoctor.net/showthread.php?t=218653 , intamplator am dat chiar peste un thread in care raspunde un dentist roman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Multumesc Cleo pentru site-uri. Le-am si trimis prietenei.

A



www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput